Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калапи за мраз

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lovelife, 17 август 2011.

 1. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  интересни се многу ние дома во кесичките тие ги правиме ама сум експериментирала со тие калапчињата за колачиња ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • imgres.jpg
   imgres.jpg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   244
  • ginandtitonic.jpg
   ginandtitonic.jpg
   Големина на фајлот:
   80,6 KB
   Прегледи:
   243
  • imgres.jpg
   imgres.jpg
   Големина на фајлот:
   7 KB
   Прегледи:
   243
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.172
  Допаѓања:
  77.703
  Пол:
  Женски
  Нашите калапчиња се во облик на мечиња.
  Одамна се купени, а од каде немам поима стварно. :D
  Интересни се овие срцињата, ептен ми се слатки. :angel:
   
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
  Еве уште некои интересни :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Ааа да можам сите би сакала да ги имам :D
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  Многу од тие што сте ги постирале ги има во L'ADORO - Gifts&Magic. Се наоѓа на улица Максим Горки во Скопје. Еве ги на фејсбук: L'ADORO - Gifts&Magic.
  Патем, тие гитарчињата ми се омилени и ги меркам долго време :)
   
  На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.247
  Допаѓања:
  5.099
  леле топ се ги сакам сите. Имате ли информација како чинат истиве ?
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  Ice screams
  [​IMG] 645 денари. соленко богами :|
  Ice kabobs
  [​IMG] 570 денари
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Скапи се:(..се начекуваат негде и многу поефтини форми. Во Икеа на пример имаше калапи со цветчиња,мечиња и слично за евро и пол
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  574
  Јас си купив од базаро калапчиња во форма на бананки и лубеници, дечко ми јаболка и малини грозје што и да се и се по 55 ден, а многу се интересни.
   
  На Elennaa и sunfemina им се допаѓа ова.
 10. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  Имаме дома од тие во облик на дијаманти ама стварно не знам од каде се купени. Мно гу се интересни, како некое богатство да си плива во чашата.
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Сите ми се убави особено овие кај Hipica - Ice screams и Ice kabobs но тие во форма на вилици ми се језиви :)
   
 12. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Леле сега ќе се активирам да си најдам,многу се убави сите,ептен се штосни и за гости и се,мерак да ти е да си пиеш :)
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  [​IMG]
  [​IMG]
  Па и некоја риба да ви поплива во чашата
  [​IMG]
  [​IMG] :D
  [​IMG]
  [​IMG] :D
  Чаша од мраз
  [​IMG]
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  ^ Ауу тоа како прстен што е, срце да ти застане :D :D :D
   
  На lolita97 и belieber им се допаѓа ова.
 15. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Ќе морам да најдам некаде вакви чудесии :D :D
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Ние имаме најлончиња, од оние кои трбе да се кинат :)
  Ке морам да најдам некои вакви интересни формички :) :D
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  во џамбо има вакви калапи
  јас си купив во облик на срциња и школки
   
 18. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.934
  Ама прстенот најјак е. :D


  Ние имаме топчиња и коцкички, ама сакам срценца да си купам. :)
   
 19. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Еве некои интересни:
   

  Прикачени фајлови:

 20. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  користам од кесичките... и сум баш задоволна,сепак интересно е да имаш и во форма кога ќе најдам и јас ќе си купам