1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калапи за мраз

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lovelife, 17 август 2011.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.502
  Леле ама се интересни! Сакам сакам сакам! Ќе отидам во Џамбо, веројатно има некаква форма поинаква од коцка :)
   
 2. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Море кој ќе купува нека си земе пластичен калап или калап со капак. Моите немаат, а и гумени се. Додека ги ставам во замрзнувач пола вода ќе ја истурам на страна :swear: И минијатура после мразот одма се топи кога ќе го ставам во чаша :(
  Имав порано женски со цицки, многу беа добри и тоа прилично големи мразчиња. Појма нема кај ги снема, дали се скршија....
  Вака нешто
  [​IMG]

  Има добри калапи за мраз во L'ADORO - Gifts&Magic само се малце поскапички :)
  [​IMG]
  штикличкиве ви се 238 денари

  [​IMG]
  Врисокот се 323 денари :) и тоа на попуст... а ги има и другите што ги имате ставено на темава... да не трупам слики :)
   
 3. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Имам калап за мраз и го употребувам во Зима за да ми биде поладно сокчето :P или било што друго да пијам, одамна ми е купен. :)
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.502

  Си купив во форма на срце :l: Многу се интересни!
  Имаше и други форми (стапчиња, правоаголници...) ама овие ми беа најфини :)
   
  На Elennaa и duffi им се допаѓа ова.
 5. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  135
  Ги сакам вилицитеее :( :lol: ги има некаде по македонијава наша? :)
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.658
  Допаѓања:
  135.633
  Ептен ми се интересни првиве, прстенчиња.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Мислам дека во Ladoro имаше ама изгледа веќе не работи продавницата, провери во Vetra може има.
   
  На Arianna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Летово си купив од Џамбото еве вакви срциња и калапот е гумен
  [​IMG]

  А дома имаме уште 2 калапи со топчиња и еден со квадрати (пластични се и мнооогу стари а сепак функционални)
   
 9. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.474
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Имам калап за мраз и го употребувам во лето.
   
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Имаме во кеси,мраз во топчиња,тие од Џамбо калапи срциња и школки.
  [​IMG]
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Лани од одмор си купив едни многу убави калапи во форма на букви,срциња,пеперутки и детелинки.Многу се интересни.А една пријателка на мајка ми од работа ни ма донесело калапи во форма на потпетици и ташнички.Не се од тука. :) Ама многу се интересни ~. Кога ќе го ставиш мразот во чаша не дека е битно во каква форма ќе биде..а и не се познава нешто посебно..
   
 12. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Новите,ги купив пред некое време овде во Бг :) Ич не беа скапи,по 50 ден. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Јас од кога се токмам да си купам и се не успевам :doh:
  сеа си имам обични коцки
  [​IMG]

  Еве некој други интересни
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Eптен се интересни и порано сакав да си купам ама не најдов некој ептен интересни форми и се откажав..Сега кога ја видов темата пак ми се јави љубовта за такви калапчиња...Иначе сега имам најобични калапи (во форма на коцкички)
   
 15. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Ние имаме делфинчиња и јаготки.
  Многу ми се слатки.
   
 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Јас си имам купено од Икеа вакво и уште едно со форми на ѕвездички.
  Мислам дека по 1 евро беа. Гумени се.
  [​IMG]
   
 17. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  јас имам калапи во форма на срциња .. многу се интересни :P
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Ние купуваме кесички едни, сини се...
  Мене ми се многу по практичкни, затоа што овие во калапиве..
  Едно ќе извадиш, 5 ќе летнат у вис. |( Па иди барај ги позади фрижидер.
  Имаме две, во форма на јајце, и кругчиња. Ама како што реков, не ги користиме..
  [​IMG]
   
 19. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Нашите се и за колачи и за коцки мраз :) Силиконски се и во секакви форми :) Интересни ми се кога ќе излезат цветови, срциња...
   
 20. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
  Ние имаме во форма на срциња, а и дека се гумени калапите, многу полесно се вадат мразчињата и се попрактични од оние пластичните. Мислам дека од џамбо ги купивме, ако не се лажам :)