Калапи за мраз

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lovelife, 17 август 2011.

 1. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  колку сакам такви би требало да купам сега.
  а најмногу сакам да е срце ..гитара .. ѕвезда .. смајл ..и други.. .:D :D
  да ми е поладно ..лето е више неможам топлоо е :/ :D
   
 2. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Јас баш пред некое време си купив нови од Џамбо.
  Во форма на јагоди, грозје и јаболка.
  Интересни се многу. :)
   
 3. Danai4

  Danai4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  37
  ние имаме во форма на коцка
   
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  леле вилиците се ептен ѕверск ! хахха сакаааам :D Инаку јас имам од ИКЕА 10тина мислам со ленти долхи како соленки, со ѕвезди морски , срциња и светчиња ! Кејфски се ептен :D

  И плус гумени се што е многу битно ! :!:
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Имаме во форма на ѕвезди, коцки и јаготки
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Имам калапи ...сакам калапи во интересни форми...
   
 7. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  12.886
  Пол:
  Женски
  Ние имаме во форма на дијамнат, многу се добри
   
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.817
  Пол:
  Женски
  Јас имам во форма на срциња
   
 9. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Jас имам усни, силиконски се.. е сега откако замрзнаа, сакав да извадам ама не можев, пробав да потушнам со нож ама се раскршија.. во што е проблемот кој ти знае :?:
   
 10. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  12.886
  Пол:
  Женски

  Ако се сликонски треба да немаш проблем за вадење еластични се.
  Да не не било многу замрзнато што знам чудно ми е
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.591
  Пол:
  Женски
  Имам дома кога е топло мраз на чело или во вода.
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.966
  Пол:
  Женски
  Имам обични калапи, во форма на коцка но радо би купила некој интересна форма.
   
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.672
  Пол:
  Женски
  Имам кесенца за замразнување на мраз, најпрактични ми се некако и најмногу ги користам :)
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  Имам калап со коцкасти форми. Планирам да купам од кесичките за мраз Фино. Многу се практични.
   
 15. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Имам во форма на ѕвездички,чадорчиња за на лето,срциња и дедо мразовци.Практични се иако во малку смешни форми
   
 16. medena21

  medena21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Дали некој знае каде можам да најдам вакви?
   

  Прикачени фајлови:

 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.600
  Пол:
  Женски
  Имам пластични калапи во форма на коцки и кесички за мраз, кои ми се попрактични, многу лесно се вадат. (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.