babylove кашички

Калиопи Букле

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од booble.girl, 1 април 2013.

 1. booble.girl

  booble.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Калиопи Букле (родена како: Калиопи Буклеска) е познат и истакнат македонски уметник, вокален интерпретатор, композитор и текстописец. Во својата татковина често е нарекувана Поп дива или Кралица на македонската поп музика. Таа е доста позната на екс-југословенските простори каде врвот на кариерата го достигна во осумдесетите. Во Македонија важи за вонсериски уметник од светски калибар, кој покрај извонредните вокални способности во рамките на поп музиката, изведува и компонира музика за филм, театар и балет.
  Официјална фејс страна: http://www.facebook.com/pages/Kaliopi/11489283394?ref=ts&fref=ts
  Последната песна од албумот "Мелем": https://www.youtube.com/watch?v=cR5dCW9y5NA
  Официјален Twitter:https://twitter.com/Kaliopi_KMP
   
 2. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.258
  Пол:
  Женски
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Калиопи некаде 2000та година ако не се лажам мислам го имашенајдобриот албум. Има и доста добри песни. Но во последните 5 години со нејзините драми за настап на евровизија и вреѓање на македонската публика буквално си ја скрши сликата за себе.
  Не велам не, настапот и беше нешто најдобро и одлично не претстави...но џабе е се кога претходно нон стоп плукаше.
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  5.893
  Имаше впечатлив настап лани. Има многу убави коментари за неа од нашите соседи.
   
 6. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  10.477
  Пол:
  Женски
  Mислам дека Калиопи е пејачка со најмоќен глас, се ежам кога ја слушам ! :)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.492
  Кога ќе ми се спомне Калиопи, мене автоматски ми текнува на ,,Најмила'', ,,Месечина'', ,,Дали ме сакаш'' и ред други стари хитови, кои некогаш сум ги знаела до збор на памет, синоним ми е за едно безгрижно време, на рани 2000 години, тогаш кога Кометал освоија европска титула и се пееше Кометал Шампионе. Кога ,,Ако денот ми е ноќ'' ја даваа деноноќно на радио, а јас по милионити пат ја слушав и ми се вртеше спотот низ глава...

  Нема да ја коментирам како личност, него ја коментирам само од аспект на пејач, пејачиште.
   
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Одличен настап имаше лани на Евровизија.
   
 9. justinbieberzz

  justinbieberzz Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  4
  Има убави песни...
   
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.949
  Допаѓања:
  39.925
  Пол:
  Женски
  ЈА мразам, одбивна ми е :puke: :puke: |( !!!!!!!!!!!!!!!!
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  не требаше таа да оди на евровизија . :devil:
   
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  ^ Зошто баш добро поминавме со неа на Евровизија?
  Инаку јас си ја сакам има неколку убави песни кои ми се вртат во паметот како:Бато,Црно и бело и уште некои. Јас си ја сакам и слушам. Немам ништо протв неа. Малку си е полничка ама се е во ред :D
   
 13. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.406
  Допаѓања:
  55.954
  Калиопи е пејачка со најмоќен глас во Македонија. Прекрасно не претстави на Евровизија и мислам дека заслужено беше избрана за претставник на Македонија.
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.949
  Допаѓања:
  39.925
  Пол:
  Женски
  E за ова скрос те поддржувам! ;)
   
  На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.941
  Допаѓања:
  52.560
  Пол:
  Женски
  До ден денес не знаев дека се презивала Буклеска. :?:
  Не ја слушам многу но ми се допаѓа како вокал.

   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.752
  Пол:
  Женски
  Има убав глас, убави песни. Но да ја слушам, не и да ја гледам. Како појава ми е одбивна. Со многу кренати акции е. Ми стана уште поодбивна со оној циркус околу евровизија. Со тие закани дека македонската јавност нема да чуе за неа и не знам уште што. А беше јака само на зборови.
   
 18. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.469
  Допаѓања:
  6.574
  Не слушам нејзини песни, но како вокал е доста добра и ми се допаѓа тоа што изгледа пристојно.
   
 20. Elisabeth

  Elisabeth Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  4.682
  Пол:
  Женски
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.