1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калкулатор на подзнак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bilkata, 19 ноември 2009.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Калкулатор на хороскопски подзнак »

  Ако сметате дека постои поточен начин за пресметување или ако не се согласувате со карактеристиките на вашиот подзнак, напишете ни за тоа во оваа тема. Со нетрпение го очекуваме вашето мислење и сугестии.

  Ви благодариме! ;)
   
  На kaliopistoilovaa и yeah им се допаѓа ова.
 2. AnaBanana

  AnaBanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дефинитивно нешто ви е погрешно во калкулаторот на подзнак, еве ви линк од еден од многуте на интернет англиски калкулатори, што сите даваат ист резултат, различен од вашиот... па пробајте да ја најдете грешката и да го смените :) http://www.cafeastrology.com/ascendantcalculator.html
   
 3. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  AnaBanana, тимот на Femina.mk ти благодари за помошта во решавањето на проблемот со калкулаторот за подзнак.

  Поздрав!
   
  На Keri*Keri, Amona и yeah им се допаѓа ова.
 4. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  Jas dobiv pogresen rezultat...bidejki zamislata e odlicna,probajte da ja pronajdete i popravite greskata :)
   
 5. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  sajtot od anabanana e tocen! jas sum ribi vo podznak,na toj od ana mi izleguva tocno a na ovoj od stranava deka sum bik...ako vi e od nekakva pomos... :)
   
 6. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Здраво macence,

  ти благодариме за поддршката. Новиот калкулатор наскоро ќе биде објавен на сајтот.

  Поздрав
   
 7. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Ви благодариме на сите за вашите коментари и помош. Пуштена е подобрена верзија на калкулаторот за подзнак.

  Новата верзија е оптимизирана за градовите во Македонија и при пресметувањето автоматски ги зема во предвид следните фактори:

  • [*]Временска зона
   [*]Географска ширина и должина
   [*]Зимско/летно пресметување на времето
   
 8. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84
  ne e vo red kalkulatorot od femina
  mene mi kaza podznak Rak sto nema veze, jas sum Lav vo podznak
  eve sto mi iskoci od adresata pogore nekoj sto ja pisal
  Your Ascendant: 5°09' LeoLeo
  Leo

  Your psychological nature is powerful and full of self-confidence. You are a leader whose strength and nobleness command your entourage’s respect and adherence, with unchallenged legitimacy. Your ability to order, the prestige and charisma that emanate continuously from your person inevitably put you, under the spotlight, wherever you go.

  With this Ascendant, you come across as proud, determined, wilful, loyal, solemn, generous, ambitious, courageous, heroic, full of vitality, creative, confident, seductive, happy, daring, majestic, honest, magnanimous, charismatic, responsible, noble, brilliant, radiant, dramatic, affectionate, full of humour, demonstrative, swaggering and self-confident. You can also be domineering, conceited, touchy, authoritarian, stubborn, intolerant, self-centered, irascible, violent, and nonchalant.

  ovaa e dobra
   
 9. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  pak ne e tocen,sega mi iskoci vodolija a ribi sum...
   
 10. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Сега мислам дека е точен. Јас сум Вага подзнак и на сајтот го проверив тоа и испаѓа точно.
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Mene mi izleze dek asum strelec,a dosega 31 god.sum jarec...KOJ ZNAE STO SUM?HMMM! :lol: :lol:
   
 12. Bakica

  Bakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Значи Да видевте да проверевте во вас дали е грешката да не пишете нешто погрешно пр времето на раѓање што е доста важно??? мислам нз може и е до калкулаторот али читам на коментари некој точно вика некој не точно.....али точен е мене точно ми кажа..... ;) :D
   
 13. AnnaSSnape21

  AnnaSSnape21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Za kogo kako.Mene mi e tocno.Jas sum Skorpija vo podznak.
   
 14. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  http://www.cafeastrology.com/ascendantcalculator.html <---- Линков што го следев ми го даде истиот резултат како калкулаторот на овој сајт.. значи и тука и таму ми пресмета дека сум Лав во подзнак.. :)
   
 15. GraceKelly

  GraceKelly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  hmmm pa mislam deka e tocen!!! mene mi ispadna deka sum devica vo podznak a i vo povekjeto testovi shto sum gi pravela sum ili devica ili vaga zavisi tocno do koja minuta se zema zapresmetuvanje. i so noviot shto e ostaven testisto mi izleguva deka sum devica :)
   
 16. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Mene mi izleze LAV dodeka najcesto kazuvaat deka Na vodolija LAv e sprotivno...Neznam ni jas sho kje bide.. ;( ;( :worried: :worried:
   
 17. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Na site stranici sto proveriv mi izleze isto kako na Femina.com zatoa sigurno e TOCEN!! Samo prodolzete zakon ste! :* :* :hai:
   
 18. ana-ana

  ana-ana Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  девојки јас сум подзнак вага и секаде ми излегува така дека сум вага и овде на фемина така ми излегува , а на анабанана ми излегува дека сум девица ама под грција ... таму нема велес македонија ::::кај е проблемот казе те ми во ана или во фемина да знам ?!?!?! :?:
   
 19. Monku

  Monku Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  mislam deka sega e tocen:) ja sum vo podnzak lav i sega mi ispadna lav :) ideata e super
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.616
  Допаѓања:
  31.703
  Пол:
  Женски
  Јас сум риби.