Калкулатор на подзнак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bilkata, 19 ноември 2009.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Јас сум Јарец.
  Се со рогови :) :)
   
 2. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Јас сум близнаци :)
   
 3. Emilly94

  Emilly94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас сум близнаци
   
 4. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  И јас.. :)
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Многу риби :lol: и јас исто :)
   
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  на овој рак а на друите лав :worried:
   
 7. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
  Мене ми е точно. Шкорпија сум во подзнак :D
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  4.058
  Јас водолија колку што памтам. :)
   
 9. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  66
  Подзнак ми е риби,а инаку сум девица :) :)
   
 10. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Дупла девица :lol:
   
 11. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Во хороскоп Бик, подзнак Девица .. :)
   
 12. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Дупла девица.. :) . Поточен хороскоп од овој на фемина здравје. Браво
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Дупло Бикче. :angel:

  Зае*ана работа. :rofl:
   
 14. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  167
  Јас дупла Вага!! :( Не сакаммм, ама од судбината не се бега!
   
  На RedRose97 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  За мене не е точно. Ми покажува се сум во подзнак Шкорпија, а всушност сум Вага. Имам проверено многу пати со табели и такви ствари.
   
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.451
  Во хороскоп - близнак, а подзнак - шкорпија.. Па, точно е, освен неколку реченици кои малку би ги изменила.. Во целина - точно! :)
   
 17. noskirT

  noskirT Нов член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  12
  znak-Serpentarius(Ophiuchus)
  podznak-Libra
  mecina-Aquarius
   
 18. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Рак во хороскоп, вага во подзнак.. :^)
   
 19. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  Во хороскоп сум водолија :up: ,а подзнак риба што ама баш ич не ми се допаѓа :Down: што значи самоубиство
   
 20. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  37
  Девојки знам дека на фемина има за подзнак да провериш..но, сум гледала и на други сајтови на англиски што се и не ми се совпаѓа знакот! Тука на фемина сум близнаци а на тоа другото сум рак! И сега кое е точно не знам...дали знаете каде се проверува точно баш?! |( :)