Калкулатор на подзнак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bilkata, 19 ноември 2009.

 1. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Хороскопски знак:БИК
  пОдзнаК:Вага :)
   
 2. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.492
  Водолија со подзнак шкорпија но влијанието на подзнакот ми е ослабено, така да водолија сум си ;)
   
 3. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  20.385
  Знак-Јарец. Подзнак-Стрелец.
  „Родени сте пред преминот од Стрелец кон Јарец. Подзнакот има многу мало влијание врз вашата личност.“
  Точно е ова. :?:
  И скоро сите други работи кои се напишани за мојава комбинација се точни.
   
 4. T-At

  T-At Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Da sega e tocen,
  Jas sum vodolija za mene podznak e skorpija
   
 5. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  Хороскопски знак -Стрелец, Подзнак -Рак
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Јас сум обратно :D знак шкорпија,подзнак водолија :emo: 8)
   
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  Подзнак сум вагиче :rofl: според сите калкулатори што ги имам изгуглано, вклучувајќи го и овој на фемина
  ..и да, карактеристиките ми се горе-долу погодени. 8)
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Подзнак девица , знак бик.
   
 9. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  600
  Abe vi prativ poraka da najdete podznak na edna lscnost i vi isprativ licni podatoci aj kazete najdovte li
   
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Во познак сум Близнаци според ова...
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  мене нон стоп ми излегува различно,различен калкулатор различно кажува :?:
  Ќе останам на убедувањата на мама :D
   
 12. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Водолија со подзнак Вага :)
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.617
  Допаѓања:
  24.752
  Пол:
  Женски
  Нешто не е во ред. Сите други калкулатори ми викаат дека сум Џемини. :D А вашиот вика Шкорпија.. :$ Јас мнооооооогу сакам да сум Шкорпија ама ете... ;(
   
 14. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јарец со подзнак Бик :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Јас сум вага,со подзнак близнаци,ама на една личност видов тука и покажува дека подзнакот е Вага,а на англискиот дека е Шкорпија :?:
   
 16. eticka

  eticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  84
  Мене ме интересира што значи подзнакот да има ослабнато влијание, како што ми пишува на Фемина, јас сум вага со подзнак рак со ослабнато влијание. На калкулаторот на англиски јазик ми излезе дека во подзнак сум лав, атоа ми го пресмета и еден познат наш астролог кога порано бев кај него за натална карта.Дали ако подзнакот има ослабнато влијание тогаш важи соседниот до него или пред него подзнак? Знам дека подзнакот еважен во хороскопот.
   
 17. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.202
  Пол:
  Женски
  Јас сум скорпија
   
 18. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Ако подзнакот е со слабо влијание се мисли на тоа дека знакот ќе доминира повеќе од подзнакот, а не значи дека соседниот знак треба подзнак да ти биде, нема врска тоа, има посебни параметри, нели дата на раѓање, место и во колку часот си роден/а.

  Мене и на овој од фемина и на неколку други калкулатори ми излезе близнаци дека сум, мислам дека овој од фемина yглавном е точен. :)
   
 19. Blindfold

  Blindfold Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Ме интересира дали доколку сум подзнак Водолија на пример,со силно влијание,ке важат за мене истите карактеристики на знакот Водолија?Или знак и подзнак Водолија имаат различни карактеристики?
   
 20. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  исти се карактеристиките.

  различни се, кога се коментираат комбинациите заедно знак и подзнак , а кога е посебно како подзнак ги има истите карактеристики, у твојов случај ако имаш силно влијание од подзнакот значи дека повиеќе имаш карактеристики на подзнакот отколку на знакот.