Калкулатор на подзнак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bilkata, 19 ноември 2009.

 1. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  овен со подзнак шкорпија
  хохо, опасна комбинација :D
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.963
  Допаѓања:
  23.127
  Пол:
  Женски
  Јас сум во подзнак Риби. Ова го знам уште откако бев средно.
   
 3. Panco Cvetkov

  Panco Cvetkov Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Jas sum vaga, koj e mojot podznak?
   
 4. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.787
  Допаѓања:
  36.486
  Пол:
  Машки
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Тег би требало:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На biGirl и Panco Cvetkov им се допаѓа ова.
 6. Panco Cvetkov

  Panco Cvetkov Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Haha..
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Panco Cvetkov

  Panco Cvetkov Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
 8. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  114
  Ako moze da se stavi vo funkcija kalkulatorot za presmetka za da mozeme da go odredime podznakot . Fala
   
 9. Slow18184

  Slow18184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  859
  Пол:
  Женски
  Зошто го нема калкулаторот или јас не можам да ги најдам?
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  2.952
  Пол:
  Женски
  Цел живот знам дека сум во подзнак риби, сега ми излегува дека сум стрелњц, врска ми немаат карактеристиките, повеќе во риби си се пронаоѓам.
   
 11. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  838
  ^ Најдов едни табели кои се според централно европско време. Е сега ако знае некој нека објасни, кој знак се зема предвид кога си роден помеѓу два знака. Во принцип тој што е поблиску, ама е дискутабилно во мојов случај. Кој сака нека си провери, затоа што различно испаѓа од калкулаторите за некои подзнаци и се грешни, веројатно затоа што системот не го рачуна зимското и летното сметање на времето.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]