1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калориски дефицит

Дискусија во 'Диети' започната од zeka, 30 септември 2013.

  1. zeka

    zeka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    9.955
    Пол:
    Женски
    Не видов ваква тема, мислам најдобро е сите ние што сме се одлучиле на доленаведеното да коментираме во соодветна тема :)
    Држев многубројни диети, безуспешно и голем број проследени со јојо ефект. Дури бев и кај нутриционист, ослабев 8 кг за 14 дена, кога ја видов стрелката на вагата повеке ми се плачеше одколку што бев среќна. Со грутка во грлото кажав `задоволна сум да, да` испаднав од врата и повеке не се вратив. Сакам да ослабнам но исто така и здраво. Знаев дека истото не е здраво, дотичнава само сакаше паричките да ми ги земе. Сега сум ослабната некои 15 кг, не сум се мерела одамна, за недела дена. Доста пишувам, да оставам место и за други постови :)

    Стеф, се надевам дека ке ме извинеш што украдов твој пост :)
     
  2. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Нема за што,само продолжи напред :).
    Знаеш дека се радувам за тебе.
     
  3. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Нешто слично спроведувам моментално и е многу успешно,на почеток сум ке пишам резултати.
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Те чекаме со резултати и се надевам дека ќе ни го кажеш и начинот за да можеме и ние да се решиме од вишокот на килограми.

    Позз :hai:
     
  5. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Со години држам диети но сега ова е нешто од што најмногу сум задоволна.Резултати имаше веднаш на почетокот а што е најважно сита сум,не сум омалаксана,немам вртоглавици како од класичните диети.Со радост ќе споделам зошто многу добро знам што значи борба со килограми.Поздрав.
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Aко некој од Вас е во можност нека пише каков начин на исхрана има секој ден т.е што точно јаде и по колку?Фала
     
  7. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Ти препорачувам топло да ја прочиташ темата.
    fitnes/rezim-za-topenje-masnotii-t18001/
    Од моето искуство 3-5 оброци од овие работи што можеш да ги комбинираш како сакаш за 2-3 месеци се губат од 8-12 кг :)