Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калориски дефицит

Дискусија во 'Диети' започната од zeka, 30 септември 2013.

 1. zeka

  zeka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2013
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  9.907
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема, мислам најдобро е сите ние што сме се одлучиле на доленаведеното да коментираме во соодветна тема :)
  Држев многубројни диети, безуспешно и голем број проследени со јојо ефект. Дури бев и кај нутриционист, ослабев 8 кг за 14 дена, кога ја видов стрелката на вагата повеке ми се плачеше одколку што бев среќна. Со грутка во грлото кажав `задоволна сум да, да` испаднав од врата и повеке не се вратив. Сакам да ослабнам но исто така и здраво. Знаев дека истото не е здраво, дотичнава само сакаше паричките да ми ги земе. Сега сум ослабната некои 15 кг, не сум се мерела одамна, за недела дена. Доста пишувам, да оставам место и за други постови :)

  Стеф, се надевам дека ке ме извинеш што украдов твој пост :)
   
 2. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  492
  Нема за што,само продолжи напред :).
  Знаеш дека се радувам за тебе.
   
 3. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  97
  Нешто слично спроведувам моментално и е многу успешно,на почеток сум ке пишам резултати.
   
  На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sweetheart87

  Sweetheart87 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  560
  Те чекаме со резултати и се надевам дека ќе ни го кажеш и начинот за да можеме и ние да се решиме од вишокот на килограми.

  Позз :hai:
   
 5. dietgirl

  dietgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  97
  Со години држам диети но сега ова е нешто од што најмногу сум задоволна.Резултати имаше веднаш на почетокот а што е најважно сита сум,не сум омалаксана,немам вртоглавици како од класичните диети.Со радост ќе споделам зошто многу добро знам што значи борба со килограми.Поздрав.
   
  На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  Aко некој од Вас е во можност нека пише каков начин на исхрана има секој ден т.е што точно јаде и по колку?Фала
   
 7. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  492
  Ти препорачувам топло да ја прочиташ темата.
  fitnes/rezim-za-topenje-masnotii-t18001/
  Од моето искуство 3-5 оброци од овие работи што можеш да ги комбинираш како сакаш за 2-3 месеци се губат од 8-12 кг :)