1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Камасутра и 7 дена не излегувајте од постела со саканиот

Дискусија во 'Секс' започната од love23, 15 декември 2010.

 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Јас со мојот партнер пробав секави пози додека водиме љубов, но никогаш не сум пробала тоа да трае со денови. Навистина би сакал да знам дали некоја од феминките би можела да издржи 7 дена да води љубов како што е во книгата на камасутра?
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  како не .. не верувам искрено .... Па ке липсам ... 7 дена еееее многу се. ке пресушам :D :D :D Ни па некое машко не би издржало толку да има секс непрекинато. Мое мислење. Плус ке си умрам за јадење. не ја бива ваа работа. :D Секое чудо три дена :rofl:
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.710
  Допаѓања:
  150.486
  Ooooф сега видов дека не си,ама би сакала...

  Право да ви кажам,јас не верувам во камасутра,7 дена у кревет и такви ми ти работи!Ако партнерот не си го бива,не си го бива,што да му правиме.Може и на уши сама себе да си се качам,немет!
  Башка,како побогу некој може да доживее врвно задоволство кога поголемиот дел од позите се како за на јога и предизвикуваат болка?!БОЛКА!
  Преценето е книгиштево,освен ако не си некој гуру за јога,медитација и некој таков,малце шлакнат начин на живот!
  Мене арно ми е и вака,традиционално,со едноставни пози у повеќе варијации од кои не се кочи кичма,а е одлично,чак што више врло добро.
   
  На MarchelineAmaru, 1209 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мене тие пози ми се крајно неартикулисани. Имаме пробано 2-3 пози и јок бре, не бива. Од едната нозете ми се укочија |(
   
  На Sunchineforever му/ѝ се допаѓа ова.
 5. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  јас ја имам книгата, ама не вервам дека се изводливи тие пози, и + на некои од нив има предупредување, дека има можност да се повредите доколку пробате да ги изведите тие неколку пози позз
   
 6. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Не сум пробала, не би пробала, не гледам сатисфакција во тоа 7 дена да не излезам од дома заради секс. Не гледам која е поентата во тоа... Не верувам ни дека некој би издржал толку време да има секс. Поготово не машкото... Мислам, ако е робокап, тогаш ОК... :lol: И не сакам да експериментирам со некои пози од кои можам да си скршам глава. |(
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  7 дена :tmi: О нооо, нема шанси, ќе приумрам во кревет.
   
 8. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Е како неее 7 дена!? Јас до 1 саат можам да издржам вклучено со предигра и после тоа едно пола саат не функционирам. А за пози имаме пробувано ама не ексериментираме нешо посебно... И баш ме нервираат мислења од типот ејјј ја шо праам со дечко ми, па камасутра е мало книже за нас...Се што е претерано не чини :Down:
   
  На sla-tki4ka и girl1985 им се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Е што прават, да не виси он од таван со тегови на јајц*та , а она се врти на комјутерско столче ?
  Ма ајде, ја сфаќам да се експериментираат пози и разни ствар, ама обично за тие што многу зборат се вели, куче што лае не каса .

  Баш ќе ја пролистам книгата, мислам дека ја имам
  мајка ми ја купи.... а затоа татко ми се укочил цел, ах мамо , мамо :lol:
   
  На Mrs.Styels, MarchelineAmaru, sla-tki4ka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Ме изнасмеа постот на Ирена :D :D :D :rock: Јас не знам постои ли воопшто некој кој ги пробал сите тие пози и му успеало. Освен Саманта Џоунс :lol: во Сексот и градот !
   
 11. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Не сум пробала еден цел ден да имам секс а не па 7 дена!
  А книгата Камасутра ја имам прочитано, има убави информации не се само секс пози. За тоа дека некои се неизводливи од страна на „нормалните, просечни луѓе“ е точно, но има и пози кои не се тешки а јас лично не сум ги знаела. Е сега ке има повеќе пот и работа ама понекогаш е убаво да се смени нешто за да биде поинтересно.
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Аххх како ќе издржам 7 дена, ами цигара, ами кафе, ами некоја грицка :lol:
  Де бе ајде глупости, да заглавам во кревет 7 дена? Нема шанси :x

  Таман, обврските надовр ќе тонат додека ние се лижеме 7 дена во кревет :yawn:
  Може и награда некоја ќе добиеме - 3 дена гратис во кревет :D и после бројче заулавела па се виси по тавани :rofl: :rofl:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Ама само на филм, како Саманта. :$

  А Ким Катрал еве што вика за Камасутра:
  Ја читав и Кама Сутра, но не ја разбрав баш најдобро, призна Ким.

  Значи дури ни она не ја разбира! :rofl:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. seni.seviyorum

  seni.seviyorum Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  19
  Дали на нет би мозела да се најде книгата и како? :)
   
 15. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333

  Пиши на Гугл - Камасутра e book и ќе ти даде повеќе опции за даунлодирање (да постирам линкови тука :$ , ќе ме караат :) )
   
  На Twinkles и seni.seviyorum им се допаѓа ова.
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Океј ,да имаш секс седум дена последователно со нормално времетраење ,ама седум дена да се рока некој..???
  Без престан , и тоа со оние ( поголем процент ) невозможни пози?
  Практично не е изводливо ,не сме перпетуум мобиле :D
  Не ми паднала в раце оваа книга ,имам гледано некои извадоци со пози на итернет и останав ваква :o
  Од љубопитност би ја разгледала и секако ,ако сметам дека некоја поза можиме да ја изведеме синхронизирано со Шерофот мој ,тогаш оди на дневен ред :D
   
 17. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски

  Епа ај ако сакаш постирај,јас не можам ништо да најдам. Отвара некои страни и само неколку пози има. Фала однапред :*
   
 18. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Камасутра ми е префорсирана со некој нимфомански тенденции кои се нереални во секој поглед.
  Меѓусебната привлечност и спонтаност се незаменлив фактор за постигнување задоволство и без камасутра.Во овој случај теоријата е за на хартија,а праксата сама по себе се стекнува.
   
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.573
  Допаѓања:
  171.536
  Пол:
  Женски
  Ниту се случило ова кај мене
  Ниту ќе се случи
  Ниту па имам желба за да пробам8-|

  Сериозно? Цела недела?
  На крај ќе оди како шатче:rofl:
   
 20. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Машки
  абе ај :D