1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Камбек на Скопската чаршија?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-Independent, 17 август 2010.

 1. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Што мислите околу новата "Скопска шема" :) ? Се популаризираат кафичите низ Старата Скопска Чаршија , ново место за ноќните излегувања на младите...Дали чаршијата повторно проработува ? ^_^
   
 2. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  Bi bilo odlicno,..ama teshka rabota...
  jas sum skeptik...samo leten trend...
  nishto povekje... :^)
   
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Е ова што се полни повторно после толку многу години чаршијата ептен ме радува! ама којзнае дали и во останатиот дел од годината ќе се задржи овој тренд. А би сакала многу :?:
   
 4. Moja

  Moja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Бев неколку пати излезена навечер и супер си поминав .. ама не ми се верува дека многу ќе потрае.
  Планирам утре во пивница да одам :) во чаршја
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.090
  Допаѓања:
  199.364
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа што прават обиди да ја заживеат чаршијата, и гледам дека сега засега е успешно - но што во зима? Доста често одам во Калдрма, во Пивница, понекогаш и во Винотека Темов. Ми се допаѓа што имаат некој таков старински шмек, поинакви се од другите места низ Скопјево. А не ми се допаѓа тоа што многу луѓе одат само затоа што е моментално во тренд. Затоа мислам дека ќе има краток век - сите оние што сега доаѓаат тука, ќе најдат некое ново фенси местенце каде што ќе излегуваат да видат и да бидат видени.
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  и ја се надевам дека ќе заживее повторно дека нема да биде само тренд...ми се допаѓа да излегувам таму и сакам да заживее не само во однос на ноќниот живот туку и воопшто дуќаните и се останато , да се среди малце...до пред некое време имав страв да шетам таму се мислев дека некој лопов ќе ме нападне хахаха :D
   
 7. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.430
  Допаѓања:
  24.611
  Јас работам во чаршија. Преполно е секоја вечер, и кога си одам дома накај 2, воопшто не ми е страв. Така е раздвижено, живо.. Многу ми е убаво. И кога не сум на работа, одам во чаршија. :)
   
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.002
  Пол:
  Женски
  Јас пријатно се изненадив колку многу е живната чаршијата кога пред извесно време поминав од таму. Не ни беше викенд, беше во сред работна недела и пак беше преполно. Немам навика да ја посетувам нашава чаршија, едино денски некогаш што ќе прошетаме со другарка ми низ продавниците :)
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Сега откако ќе ги реконструираат излозите, би требало да блесне чаршијата. Вчера поминував, тоа излозите никакви. Се распаѓаат.
   
 10. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  1.467
  Штета е од што во што ја претворија Мнада. Дури е криминално како уништија таква фасада и таков изглед. На такво нешто не му беше место во Стара Скопска Чаршија. Полека но сигурно почна да уништуваат некои делови и бидејќи македонија е тоа што знаеме, слабо дека ќе запрат. Штом Менада ја упропастија.....
   
  На LovelyGirl3 и black-angel им се допаѓа ова.