Камбек на Скопската чаршија?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-Independent, 17 август 2010.

  1. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Што мислите околу новата "Скопска шема" :) ? Се популаризираат кафичите низ Старата Скопска Чаршија , ново место за ноќните излегувања на младите...Дали чаршијата повторно проработува ? ^_^
     
  2. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Машки
    Bi bilo odlicno,..ama teshka rabota...
    jas sum skeptik...samo leten trend...
    nishto povekje... :^)
     
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.815
    Е ова што се полни повторно после толку многу години чаршијата ептен ме радува! ама којзнае дали и во останатиот дел од годината ќе се задржи овој тренд. А би сакала многу :?:
     
  4. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Бев неколку пати излезена навечер и супер си поминав .. ама не ми се верува дека многу ќе потрае.
    Планирам утре во пивница да одам :) во чаршја
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.992
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа што прават обиди да ја заживеат чаршијата, и гледам дека сега засега е успешно - но што во зима? Доста често одам во Калдрма, во Пивница, понекогаш и во Винотека Темов. Ми се допаѓа што имаат некој таков старински шмек, поинакви се од другите места низ Скопјево. А не ми се допаѓа тоа што многу луѓе одат само затоа што е моментално во тренд. Затоа мислам дека ќе има краток век - сите оние што сега доаѓаат тука, ќе најдат некое ново фенси местенце каде што ќе излегуваат да видат и да бидат видени.
     
  6. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    и ја се надевам дека ќе заживее повторно дека нема да биде само тренд...ми се допаѓа да излегувам таму и сакам да заживее не само во однос на ноќниот живот туку и воопшто дуќаните и се останато , да се среди малце...до пред некое време имав страв да шетам таму се мислев дека некој лопов ќе ме нападне хахаха :D
     
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.616
    Допаѓања:
    25.192
    Јас работам во чаршија. Преполно е секоја вечер, и кога си одам дома накај 2, воопшто не ми е страв. Така е раздвижено, живо.. Многу ми е убаво. И кога не сум на работа, одам во чаршија. :)
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.003
    Пол:
    Женски
    Јас пријатно се изненадив колку многу е живната чаршијата кога пред извесно време поминав од таму. Не ни беше викенд, беше во сред работна недела и пак беше преполно. Немам навика да ја посетувам нашава чаршија, едино денски некогаш што ќе прошетаме со другарка ми низ продавниците :)
     
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Сега откако ќе ги реконструираат излозите, би требало да блесне чаршијата. Вчера поминував, тоа излозите никакви. Се распаѓаат.
     
  10. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.472
    Штета е од што во што ја претворија Мнада. Дури е криминално како уништија таква фасада и таков изглед. На такво нешто не му беше место во Стара Скопска Чаршија. Полека но сигурно почна да уништуваат некои делови и бидејќи македонија е тоа што знаеме, слабо дека ќе запрат. Штом Менада ја упропастија.....
     
    На LovelyGirl3 и black-angel им се допаѓа ова.