1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Камелот (Camelot)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sephora, 12 октомври 2011.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]

  Не знам колку сте информирани за оваа серија, и дали некој воопшто ја гледа.
  Ја добив како препорака од другар кој длабоко се интересира за глума, режија, филм. Дискутиравме за Game of thrones и навлеговме во ваквиот тип на серии. Ја погледнав првата епизода на HBO и ми остави прилично добар впечаток.

  Серијата има 10 епизоди, секоја од нив трае 50тина до 60 минути.
  Главна тема: кралот Артур и обработка на стара легенда.
  Епизодите според мене се налик Game of thrones, или можеби јас од преголема опседнатост правам вакви компарации. Во секој случај нешто слично, борби, секс и во овој случај магии. Впрочем, сите серии на HBO кои сум ги гледала вклучуваат сочен секс.

  http://www.youtube.com/watch?v=Kdlqn8bJhUQ

  http://www.youtube.com/watch?v=faF1CS01SS8

  По усмртувањето на кралот Утер од страна на неговата ќерка, која била претходно прогонета од него, волшебник по име Мерлин, кој позади себе има и те како добра историја, добива визија за се она кое следува и оди во потрага по синот на Утер, вонбрачен син кој е законски наследник на тронот. Артур во текот на серијалот е попречуван за заземање на тронот од страна на неговата полусестра Моргана (онаа која го уби Утер) која за сојузник го зима најголемиот непријател на нејзиниот татко и воедно користи црна магија како би им пречела на Артур и Мерлин во доаѓањето до престолот.
   
  На 1209 и MissAnn им се допаѓа ова.
 2. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Многу е добра серијата. Ја изгледав за 3 дена целата. :D
  Една сезона е, 10 епизоди. Штета, требало барем уште една сезона да направат. :)
  Наликува на Game of Thrones, иако таа ми е подобра.
  Сплетки, интриги, измами, предавства... Магии, љубов...
  Мерлин - омилен ми е!

  http://www.youtube.com/watch?v=RqYsVqqyuu0