Каменот во светиниколско

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Fatima-Bella, 28 јуни 2014.

 1. Fatima-Bella

  Fatima-Bella Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Народот раскажува дека овој голем камен среде рамното овчеполие има, исцелувачка моќ па според легендите кои со векови се пренесуваат од колено на колено, царевите им се раѓале деца-наследници, а Самуиловите војници лекувале рани. Дали е вистина ова што се зборува за овој камен?? Има бидено ли некој тука??
   
 2. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Незнам јас никогаш не сум слушнала за ова :D
   
 3. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  14 години живеам овде,никогаш не сум слушнала за ова, прв пат слушам. :?:
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.632
  Допаѓања:
  103.796
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за вакво нешто.
   
 5. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  4.984
  Пол:
  Женски
  Една школска ми има кажувано за каменот, но никој нема истражено и проверено дали навистина има такви моќи, а инаку постоел... Јас не сум го видела, ниту знам нешто повеќе, но не верувам во вакви работи.
   
 6. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Баш ме заинтересира темата. Прв пат слушам за тоа, а блиску ми е. Би сакала да го видам тој камен.