1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каменот во светиниколско

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Fatima-Bella, 28 јуни 2014.

 1. Fatima-Bella

  Fatima-Bella Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Народот раскажува дека овој голем камен среде рамното овчеполие има, исцелувачка моќ па според легендите кои со векови се пренесуваат од колено на колено, царевите им се раѓале деца-наследници, а Самуиловите војници лекувале рани. Дали е вистина ова што се зборува за овој камен?? Има бидено ли некој тука??
   
 2. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Незнам јас никогаш не сум слушнала за ова :D
   
 3. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  14 години живеам овде,никогаш не сум слушнала за ова, прв пат слушам. :?:
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.890
  Допаѓања:
  175.464
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за вакво нешто.
   
 5. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.092
  Допаѓања:
  12.522
  Пол:
  Женски
  Една школска ми има кажувано за каменот, но никој нема истражено и проверено дали навистина има такви моќи, а инаку постоел... Јас не сум го видела, ниту знам нешто повеќе, но не верувам во вакви работи.
   
 6. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.410
  Пол:
  Женски
  Баш ме заинтересира темата. Прв пат слушам за тоа, а блиску ми е. Би сакала да го видам тој камен.