1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Камен во бубрег во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од crnamacka01, 12 септември 2013.

  1. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    дали некоја од вас знае нешто во врска со камен во бубрегот во бременоста?...што да се пие што да се превземе?
     
  2. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    ух...еве кај мене се појави камче во бубрегот кое прави застој,,,и имав ненормални болки ради тоа...сега примам инфузии,,,дали некоја од вас веќе имала вакво искуство.???..7-ми месец сум.и во паники сум...
     
  3. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Mене ми открија камче во бубрег пола година пред да забременам, при рутински преглед случајно, значи немав болки ништо. Останав бремена, и напоменав за тоа на матичната, рече ќе мора да се следи ама ништо :^) Не го ни пратев ниту пак знам сега во кое стање е.
    Знам кога ми го открија ми рече докторот дека е убаво стационирано но дека кога ќе почне да се поместува премногу ќе боли :(
    Јас имав неколку пати болки во бременост (за првпат) обично ме будеа од спиење (секогаш рано наутро) ама не беше нешто неиздржливо премногу. Се породив, еве веќе три ипол месеца поминаа јас камчето го имам заборавено, немам апсолутно никакви проблеми (да не се подречам)
    Ќе мора да отидам да се проверам што се случува.