1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Камен во бубрег во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од crnamacka01, 12 септември 2013.

 1. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  22
  дали некоја од вас знае нешто во врска со камен во бубрегот во бременоста?...што да се пие што да се превземе?
   
 2. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  22
  ух...еве кај мене се појави камче во бубрегот кое прави застој,,,и имав ненормални болки ради тоа...сега примам инфузии,,,дали некоја од вас веќе имала вакво искуство.???..7-ми месец сум.и во паники сум...
   
 3. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.507
  Mене ми открија камче во бубрег пола година пред да забременам, при рутински преглед случајно, значи немав болки ништо. Останав бремена, и напоменав за тоа на матичната, рече ќе мора да се следи ама ништо :^) Не го ни пратев ниту пак знам сега во кое стање е.
  Знам кога ми го открија ми рече докторот дека е убаво стационирано но дека кога ќе почне да се поместува премногу ќе боли :(
  Јас имав неколку пати болки во бременост (за првпат) обично ме будеа од спиење (секогаш рано наутро) ама не беше нешто неиздржливо премногу. Се породив, еве веќе три ипол месеца поминаа јас камчето го имам заборавено, немам апсолутно никакви проблеми (да не се подречам)
  Ќе мора да отидам да се проверам што се случува.