1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кампот Кукамонга (Camp Cucamonga) [1990]

Дискусија во 'Филмови' започната од SummerGirl, 29 август 2018.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.538
  Допаѓања:
  31.544
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Улоги: Џенифер Анистон, Брајан Робинс, Даника Мек Келар, Џош Савиано, Кендејс Камерон-Бјуре, и др.

  Ученици одат на летен одмор во кампот Кукамонга. Доаѓа до комични ситуации, особено кога ќе го надитрат сопственикот на кампот.

  [​IMG]

  Филмов го обожавам. Еден од најомилените. Кај нас го даваа на МТВ. Многу ми се интересни децата. Какви само глупости правеа. :D
   
  На theunforgiven и tace73 им се допаѓа ова.
 2. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.288
  Допаѓања:
  2.097
  Тоооооп !!!

  Исто и мене ми е еден од филмовите кои ми имаат останато во сеќавање и секогаш можам пак и пак и пак да ги гледам. Песната од филмот, исто така... И не знаев дека Анистон глуми тука, хаха.

  Овој и уште еден филм, исто камп ама за дебелки деца :)))) Многу често ќе ми текне на нив и ќе побарам по нет за да најдам нешто слично, ама никогаш не сум нашол. Може треба да си ги симнам овие и да си се потсетам на убавите денови...
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.