Канцеларија (The Office (US)) [2005-2013]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 5 март 2015.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Не ми се верува како до сега некој не отворил тема за серијава.
  Заршена е во 2013 со дури 9 сезони, адаптација на истоимената британска серија која сосема британски имаше само 3 сезони и вкупно 14 епизоди.
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Office_(U.S._TV_series)
  http://www.imdb.com/title/tt0386676/

  Јас неодамна почнав да ја пратам и за брзо време изгледав цели 3 сезони.
  Лесна е, глупаво-смешна, совршена за пред спиење и пуштање мозок на пасење.
  Некој ја прател до сега? Омилен лик?
  Мене моментално омилен ми е Џим, едноставно пресладок и премил ми е. Во комбинација со Пем нормално. И Мајкл не е лош, ама на моменти ми е навистина досаден и има исилени смешни случки.
  Најдоброто од прва и втора сезона
   
  Последна измена: 5 март 2015
 2. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.910
  Допаѓања:
  14.418
  Пол:
  Женски
  Јас па се чудам како никој не одговорил во темава!

  Офис е одлична серија. И британската ја изгледав (Рики е исто одличен) и американската. Чиста 10ка. Лајт, комична, просто да посакаш да продаваш хартија и тонери! И да имаш еден Двајт околу тебе! :)
   
 3. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  2.421
  Еве одговор од мене. После 5 години.

  Штотуку ја завршив серијава. Можам само да кажам 10/10. Friends ми се на прво место, но морам да признаам дека The Office им се конкуренција.

  Серијава е одлична, те релаксира и ќе те насмее. Секогаш ми е позитивен денот откога ќе изгледам барем една епизода. Топло ја препорачувам.

  Btw, да започнам дискусија.

  Омилен и најмалку омилен лик ви е?