1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Капали Чаршија (Kapalıçarşı) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 26 јуни 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485
  [​IMG]

  Капали Чаршија Наскоро На Канал 5
  Главни улоги Nejat Isler (Кемал), Asli Tandogan (Дијар), Olgun Simsek (Махмут), Tolga Tekin (Мустафа)
  Број на епизоди: 38
   
 2. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Капали Чаршија-Kapalıçarşı(Канал 5)

  Ми привлече внимание серијава. Ќе ја гледам кога ќе почне. Гледам малку епизоди ќе има, или пак сеуште се снима?
   
 3. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Абе нели претераа веќе со серии? Или уште не? :/
   
 4. minimax

  minimax Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  22
  Ех уште долго време нема да се отарасиме од турските серии сител и канал 5 само турски купуваа моментално се натпреваруваа во рејтингот на сериите друго се заборавија
   
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Ама не би било лошо прво да ги завршат почнатите па после нови да даваат...
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. minimax

  minimax Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  22
  Во право си посебно канал 5 ќе почнат да прикажуваат некоја серија одеднаш ја нема ја префрлиле на канал 5 + а на канал 5 почнале нова серија
   
 7. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  А добро кој е тој што глумел и во 1001 ноќ? Не можам да го познаам.
   
 8. minimax

  minimax Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  22
  Бурак од 1001 ноќ ( Mert Firat)
   
 9. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Можеби ќе ја гледам....
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  а за шо се работи, знае некој?
   
 11. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485
 12. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485
  Добра е за 1 епизода ке видиме за понатака... :D
   
 13. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  е ми здосадија веќе турскиве :^) ниедна од новите не гледам повеќе а и не се нешто посебно според рекламите
   
 14. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  I don't like it!
   
 15. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Ми се гледа многу интересна серија :) :) Ако знае некој стана кај ја има серијава со превод( англиски, српски или бугарски) нека ми прати. :)
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  мене ми е интересна, барем почетокот :$
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485
  Интересна е
   
 18. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  ја загледав некако и интересна ми стана
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  2.809
  Ауууу, јас сите епизоди во саботата си ги изгледав нараат, и можам да кажам дека ќе ја следам серијава. Не гледам сега ич серии, али оваа ми привлече внимание. Интересна е, тоа девојчето е преслатко, а и ликовите ми се баш погодени. :D
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Леле овој Арда многу е убав :$ :$
  Да не беше интересна серијава, само заради него ќе ја гледав :D