1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Капсули Хитозан

Дискусија во 'Диети' започната од Nalayan, 9 јуни 2017.

 1. Nalayan

  Nalayan Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Машки
  Здраво.

  Ја отворив темата со цел да се споделат искуства за овие капсули, кои се тврди дека се на природна база, и помагаат при исфрлување на мастите од организмот, го регулираат апетитот а со тоа и го потпомагаат процесот на слабеење.

  Денес ги почнав, а ги набавив од фирмата ''Green World', така да сите кои имате искуства исклучиво со овие таблети слободно споделете да прокоментираме за нивната ефикасност.

  [​IMG]
   
 2. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.197
  првпат ги гледам но би сакала и ја да знам
   
  На Nalayan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nalayan

  Nalayan Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Машки
  @Zenski Svet

  Капсулите се на природна база и ефтини се во споредба со други бидејки чинат 30-35 евра од оваа фирма, а во пакувањето има по 60 капсули, од кои секое утро со 250 мл. вода и лимун се пијат по две одеднаш, за потоа еден час подоцна да не смееш да внесуваш ништо.

  Денес ми е прв ден на нив, а треба да ги пијам цел месец, па ќе ви кажам доколку има резултати, но меѓувреме би било супер и некој од вас кој ги има употребувано да сподели по некое мислење.
   
  На Zenski Svet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.352
  Допаѓања:
  87.196
  @Nalayan месец денa ги пиеш тaблетиве. Резултaт?
   
 5. Nalayan

  Nalayan Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Машки
  Никаков. Не си трошете пари за бадијала.
   
 6. Baby23Baby

  Baby23Baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  211
  Ефект некаков??
   
 7. Iliev233

  Iliev233 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Баш сакав да прашам за овие таблети ги гледав пре некое време и за Glukomannan таблетите заедно со јаболков оцет дали некој користел?☺
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Хитозан капсулите се користат за прочистување на организмот, за дигестивен систем и детоксикација на организмот, ослободување од некои елементи како жива и други метали. Тоа не се капсули за слабеење па да очекувате ефект со слабеење. Мислам дека делуваат и на регулирање на гликозата па планирам и јас да ги земам.
   
 9. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  547
  Се што е поврзано со инсулин и глукоза не купувајте.