1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Капуера(Capoeira)

Дискусија во 'Фитнес' започната од vetre, 21 декември 2013.

 1. vetre

  vetre Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ме интересираше дали сте запознаени со оваа вештина? Јас истражував по интернетов малку околу нејзе и ми изгледа доста атрактивна и интересна и добра за целокупниот фитнес на телото, само малку потезине и превртувањата ми се :worried: . Се си мислам дека ако го направам тоа ќе паднам на глава и ќе се искршам. Како и да е, сакам да почнам по дома со вежбање барем на основните потези(знам не треба да се прави на своја рака ама кога нема инструктори кај нас, или јас незнам, мора вака да се импровизира) па ќе видиме до кај ќе стигнам. Иначе мислам дека е одлична вештина особено за женските зашто ние сме нели мааалку пофлексибилни. :rofl: