1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карадаj (Karadayi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LoOnyD, 18 февруари 2013.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    ^^^
    Не се сомневам во глумечките способности на Туба, но некако фацата не ми одговара за овој карактер,многу ми е мила во фацата и како уплашена дури,а Фериде е прикажана како ептен сериозна-озбилна личност,Берѓузар е перфект за оваа улога,сепак секој си има своја замисла во главата.
    Е сега друго да прашам, на натабану ги има до 35 еп. Дали тука завршува прва сезона? И дали некаде ги има од 35 епизода па нагоре епизодите,преведени по можност на некој ex-yu јазик ,па можи и бугарски :) или англиски.ако ги има ќе ве замолам за линк
     
  2. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    [​IMG]

    Оваа што ја даваат одблиску не е принцезата Изабела од Величествениот? :^)
     
  3. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    Ќе ја има сега наскоро и на сител :)
     
  4. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Карадаи (Karadayi)

    Според најавата се чини дека е добра серија. Но, секако ќе биде уништена со нашата сихронизација. Ми фали серија со превод. Ќе почнам да ја гледам, па ќе видиме колку е интересна.
     
  5. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    Да таа е :)
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Карадаи (Karadayi)

    Ова е многу лошо...серијата уште се снима а они почнаа да ја даваат кај нас.
    Некаде читав дека ке има 72 епизоди. Така почнаа со Бурни времиња и Величенствениот да ги даваат додека таму се снимаат и затоа направија голема пауза додека продолжат за втората сезона. Пак со Бурни времиња добро беше, иако имаше голема пауза некако се вклопивме (иако јас за време на паузата овде ја гледав на туската програма директно) ама за величенствнеиот после толку голема пауза и неколку прекини право да ви кажам од изгубивме ритам и некако ми е безвеза сега и слабо ја гледам. Народот изгуби ритам.И нашиве без веза ги кратат... не кога им завршува сезоната , него они самите си прават сезони па од 2 нашиве си прават 3-4 сезони.....Не ме бендисува што земале незавршена серија.
     
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    Karadayi ќе ја даваат на Сител :o арно му текнало Браво. Ова е една од нај добрите серии што сум ја гледала,додуша не ми е до крај изгледана :)
    Приказната е супер,глумците се сите кој од кој подобар,тек каков прекрасен пар се Кенан и Бергузар :inlove: се е супер,да се надеваме и Сител ќе ја даваат цела серијава,дефинитивно нема шанси да ја дадат без синхронизација.што се однесува со снимањето сигурно се прикрај а можеби и е завршено снимањето,штом на интернет веќе има 50 и + епизоди ако не и 60 значи нема да има чекање епизода по епизода.Ја препорачувам гледајте нема да зажалите никако ;)
     

    Прикачени фајлови:

  8. SweetGirl-13

    SweetGirl-13 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Карадаи (Karadayi)

    Наскоро ќе почне на Сител,ама нема да ја гледам,преку глава ми се турскиве серии,само Притаени Страсти,Величествениот,Судбината на Фатмаѓул и Бурни Времиња никоја др серија не гледам,до душа другите се репризно давани :$
     
  9. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    Ах бе само Турски серии даваат.. Нека дадат некоја поинаква која цел свет ја гледа,а не вакви сапуници......
    Езел нека си ги избричи мустаќите,поубав е без нив :D
     
  10. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    Ако немаат гледаност сапуниците нема да ги даваат,пошто гледаноста е голема затоа се снимаат и се пуштаат на тв,каква друга светска сакаш да гледаш?? Дневниците на вампирот? Или One tree hiil?? или нешто слично на нив ?и ти е се сапуници :!:
    "Езел" глуми по возрасен лик во оваа серија и мустаќите баш му одговараат убав си е човекот и со и без мустаќи.

    Туку друго ме интересира,што пишувате во теми каде што нешто не ви е по ќеиф,ако не гледате турски серии не мора ни да коментирате тука,ете толку е лесно ;)
     
    На agnes, Lella, Madonna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Карадаи (Karadayi)

    Сакам да ја гледам оваа,ме заинтересира,и Езел си го сакав :D Ама оваа глумицата од Шехерезад ми е многу антипатична,ќе ми ја груби серијата :tmi:
     
    На Lovely93 и eliesaab им се допаѓа ова.
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Карадаи (Karadayi)

    Шехерезад прифатила да биде со Езел, за инат на Величенствениот.
    Тој цел харем ќе има, еее еве ја сеа- па макар и со гејот Езел :rofl: (нели збореа, сакал мажиња) :$

    Шала на страна, немам ништо против глумците. :!:
    Интересно ми е како ги најавуваат турскиве серии.
    Бетер од вондредни вести се :rofl:
    Тадададаааааааам :party:
     
    На Lella, Lovely93, Westlife и 2 други им се допаѓа ова.
  13. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Ами па и за кого не зборуваја дека е геј,овој геј бил, Бали бег геј,аман бе маж не оставија во Турција :x
    Сето само дезинформации само да се полнат жолтите штампи со глупости,и за Бергузар и Халид се зборуваше дека се разоставаат дека та љубоморна на него и што ти знам што други глупости,а пак од друга страна лепеја слики како се заедно по одмори колку пари трошеле по хотели и луксузи :x ќе не качат на месечина уште малку ако продолжиме да веруваме во сите лаги и глупости ;)
    Ај да се вратам на серијава
    Marossa Берѓузар и тука глуми многу јака личност ко во Шехерзад,али глуми ненормално добро,јас мислам намерно такви улоги и даваат оти има фаца за строга жена со јак карактер,можеби и затоа ти е антипатична,јас страшно многу ја засакав поради оваа серија
     
    На macigv му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Баш ќе видам утре како ќе биде :D Можеби ми е антипатична заради сихронизацијата во 1001,не знам искрено што не ми се допаѓа кај неа.
    Нека си е геј Езелко,пак ќе си плакнам очи јас :D Сите згодни ги направија гејови.Није фер :D
     
  15. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Мене ми е ептен убава дури според мене една од најубавите глумици во Турција (мое мислење)
     
  16. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Ќе ја синхронизираат и оваа ќе ја уништат,туку ако разбираш ја има на Dailymotion со бугарски превод до 45 епизода,да ти е ќеф да гледаш
    Tanja03 и јас се сложувам со тебе ;)
    Во оваа серија ептен ми се погодени како пар двајцата се високи и убави и глумат пре пре добро да ти е милина да гледаш
     
    На Tanja03 и Marossa им се допаѓа ова.
  17. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Mене турскоиот јазик за слушање не ми е многу,ама пронајдувам зборчиња кои ги користам секој ден. :lol:
    ^Некој да не се навреде за ова,само тоа е мое мислење.



    АЈДЕ ЕВЕ ДЕНЕС ЌЕ ВИ ПОЧНЕ ДА СИ ЈА ГЛЕДАТЕ :P
     
  18. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Леле колку лоша синхронизација :@
    Махир неможам да го слушам, кој ли го синхронизира воопшто не му одговара гласот
     
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Сега за сега ми се допаѓа серијата, ми изгледа дека има доста труд вложено во нејзината тематика. Меѓутоа како што погоре спомна Marossa, исто и мене бившата Шеќерезад ќе ми ја груби серијата. Колку и за во оваа улога да се бара сериозна личност, не значи дека не може да биде слатка и нежна како Аси (си ја обожавам), сепак се работи за љубовна приказна. Ај што не ми се допаѓа како жена, нема ни добри црти ни женственост, но и со Езел не ми се баш складен пар, дури повеќе ми се допаѓа за него неговата несудена вереница. :wasntme: :D
     
  20. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Не се амерички = сапуници се. :D Како не научивте до сега? Тууу...

    Нејсе интересна е, ми личи на успешен проект вака почетно ... како прв впечаток вака, не ми се допаѓа ликот на вереницава на Махир. Некако е плитка и површна, а и малку разгалена. На што личеше тоа, од јадење го стана за да му труби за некоја сала за свадби. А колку убаво си ги прават во маалата. :) Па сите украсуваат, па комшииве растрчани... мене баш ми е поинтересно така. :)
     
    На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.