1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карактеристики за хороскопскиот знак - ЈАРЕЦ

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Teresa94, 25 јули 2011.

 1. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Ајде да ве видам што вие мислите за Јарците :))
  Разумот и знаењето тука доминираат над емоциите. Чувствата се студени, повеќе се фокусирани на традиционалните вредности - семејство, татковина ... Личностите родени во овој знак имаат силна волја, цврстина но се крути, конзервативни. Зад ѕидините на јарецот се крие болна несигурност и неспособност да се импровизира.
  Голем проблем за овие личности претсавува комуникацијата. Иако можат многу елоквентно да ги бранат своите ставови запознавањето на нови карактери за нив е ноќна мора и повеќе би прибегнале во изолација или би нашле неверојатни изговори отколку да би го направиле првиот чекор. - Е ОВА СИ ГО ЗНАМ ПО МЕНЕ ХАХАХ :rofl:
   
  На Марлена12, Lana del Rey, India и 3 други им се допаѓа ова.
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Се’ е точно,ама мораше ли да се отворе оваа тема? Ај,сега за сите хороскопски знаци да отвореме тема.
   
 3. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Па еве и да не морало, кога веќе се отвори за неколку знаци зошто не и за овој. Тогаш нека се направи една тема за сите знаци.
   
 4. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Е да, има повеќе теми за други знаци па зошто не и за овој... А НА КОЈ НЕ МУ СЕ ДОПАЃА НЕМОРА ДА КОМЕТИРАА ;) А и најдобро било сите знаци да се стават во една тема, да не се прави многу гужва со темиве за секој знак посебно :D
   
  На Lana del Rey и Femina777 им се допаѓа ова.
 5. SanjaBucka

  SanjaBucka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  460
   
  На JustBeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Извини што коментирав. |(
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  само болдираното е точно....другото не ми прилега иако сум Јарец :)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Monroe

  Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  416
  Точно .. :D И мрзеливи до коска... мрзата е доминантна (барем кај мене) :D
   
  На Victorian и Femina777 им се допаѓа ова.
 9. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Едно е сигурно, хороскопските теми им се најактуелни и скоро повеќето се отварани од јарци. |( :fubar:
  си знам по себе ]:)

  Мислам, треба малку да олабавиме со ова хороскопов. :wasntme:
   
  На slatkichKa123 и starbucks им се допаѓа ова.
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  -Со глава и низ ѕид би поминал
  -Сака сигурна и стабилна врска
  -Упорен
  -Тврдоглав
  -Своеглав
  -Оптимист
  -Одговорен
  -Рамо за плачење
  -Чувствителен
   
  На JustBeautiful, India, IamSexyAndIKnowIt и 2 други им се допаѓа ова.
 11. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  2.785
  Пол:
  Женски
  Сака сигурна и стабилна врска
  -Упорен
  -Тврдоглав
  -Своеглав
  -Оптимист
  -Одговорен
  -Рамо за плачење
  -Чувствителен

  Па да 100%, По мене си знам! :)) :*
   
  На muchacha_a и Ingvild им се допаѓа ова.
 12. Princess.Of.Weed

  Princess.Of.Weed Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
  не е точно дека доминира мрзата...мојот дечко е Јарец...и воопшто не е мрзелив,туку напротив - хиперактивен е ! :)
   
  На SimonaTino, IamSexyAndIKnowIt и joana18 им се допаѓа ова.
 13. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Кај кого како некои се мрзеливи некои не :P
   
 14. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  хахахаха колку сум мрзлива овој период значи чудо :rofl:
  мои позитивни карактеристики ке набројам:
  -тврдоглава
  -оптимист
  -чуствителна
  -внимателна
  -моментално и мрзлива
  -лојална
  негативни карактеристики :rofl:
  - не простувам лесно
  -извини никако дури и јас да сум крива тешко ке кажам
  -ладна - туш :devil:
  -срамежлива
  -инат невиден :lol:
  највеќе мразам
  -да одам не поканета некаде значи тоа нема да се деси никогаш
  -мразам да ме понижуваат и да понижувам
  -мразам луге кој викаат без потреба
   
  На JustBeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 15. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.123
  Допаѓања:
  14.354
  Пол:
  Женски
  И јас сум јарче :D


  - сакам се да биде по мое
  -јас како ќе речам,ќе испланирам така ќе биди
  - се да си работам само и никој да не ми пречи
  -ретко сакам некој да ми се меша во работа,но знам да бидам соработлива
  - инает,аууу ма нема поголем инаетчија од мене
  -ако сум во право ма се живо и диво ќе истепам,ќе дебатирам 1000 сати ако треба и ќе докажам дека сум во право
  - мразам лигавење,лигушења,преправања и продавање пуфки
  -мразам личности “ал ајс он ми“-центар на внимание сакат да бидат а уствар се никој и ниш
  - не сакам да бидам центар на внимание,најмн мразам тоа
  - сакам мирно и тивко да си работам и живеам,потполно рилекст
  - не се мешам во други животи,мојот си го терам
  -ЈАС ГО САКАМ НАЈДОБОРОТО ОД ЖИВОТОТ И ТОА ЌЕ ГО ДОБИЈАМ
  -тие што ги сакам го заслужуваат најдоборото од мене
  -сакам да подарувам поколни и тоа го правам од срце,она што ќе ме бендиса за мене мож да го подарам на друг,така се осеќам исполнето
  -понекогаш ме фаќа мрза и тоа е лошо,се депресирам
  -ако одлучам нешто го правам и крај
  -студена,а ванатре вријам
  -сакам да бидам лидер,другите да се огледаат на мене
  -сакам да помагам и да ги направам другите позитивни како мене
  -тресам зелени до немај каде
  -не пијам алхохол,ако се напијам ретко во умерена доза


  Тоа е сега засега... Позз :) :*
   
  На мкд98, praski4ka, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  и јас сум иста :)
   
 17. ubavica25

  ubavica25 Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Јарците се сериозни, одговорни, независни и одлучни луѓе. Нивните лични карактеристики можат да имаат големо значење за интензитетот на овие својства кај различните јарци, но како и за секој знак, и за овој има заеднички работи кои се среќаваат кај повеќето родени во тој период.

  Јарците се цврсто приземјени луѓе на кои другите сакаат да се потпираат. Имаат јака волја и се прилично самоуверени. Тие точно знаат кои се, па се чувствуваат комотно во разни социјални ситуации. Иако понекогаш имаат репутација на малку здодевни луѓе, тие често знаат да го изненадат друштвото со остроумна и ненадејна духовитост.

  Јарците се луѓе на кои можете да се потпрете, но сепак страдаат од промени во расположението кое може да варира од голема еуфорија до напади на депресија. Во повеќето ситуации, тие вешто ги маскираат овие конфликтни расположенија во јавност. Само најблиските од семејството и пријателите можат повремено да го забележат нивниот внатрешен немир..

  Сериозни личности
  Јарците се сериозни и резервирани.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.190
  Пол:
  Женски
  Премногу резервирани и затворени-не покажуваат емоции до степен да изгубат љубов или пријателство!
   
  На Lana del Rey, anakonda88, julie77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.123
  Допаѓања:
  14.354
  Пол:
  Женски
  :clap: Алал да ти е
   
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.190
  Пол:
  Женски
  Хехе, ако треба уште нешто да направам анализа :)
  Не сум јарец, но сум била со еден што многу добро го познавав 8 години ;)