1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карактеристики за хороскопскиот знак - РАК

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од easyyyyy, 23 јануари 2011.

  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    сум имала дечко кој е рак во хороскоп и според него ке ги кажам карактеристиките кои сум ги заприметила,па вие после додавајте или ако мислите дека нешто од сето тоа кај вас го нема,корегирајте :) сакам да создадеме една комплетна слика за овој хороскопски знак 8)

    -преголема емоционалност
    -грижливост за другите луге(посебно за семејството и пријателите)
    -вистински пријатели
    -понекогаш љубоморни
    -романтични
    -нежни
    -променуваат расположение,најчесто се тажни
    -веруваат во вистински пријатели и вистинска љубов
    -целта им е да ја пронајдат љубовта на својот живот и да си оформат семејство,за кое ке се грижат
    -не се дволични
    -бараат правда
    -горделиви
    -нестрпливи
    -песимисти
    -некомуникативни
    -срамежливи
    -имаат мала самодоверба
    -често депресивни
    -не се материјалисти
    -брзо се откажуваат од нештата
    -лесно се приврзуваат за одредени личности
    -лесно се рразочаруваат
    -знаат да чуваат тајни
    -соживуваат со другите
    -немаат смисла за хумор
    -сериозни се
    -не се задоволни од животот
    -искрени
    -љутачи :lol:


    :^)
    друго не ми текнува засега,ако ми текни ке се надополнам :D

    Би сакала да ве инспирирам и да напишите карактеристики и за другите хороскопски знаци,во нови теми се разбира :D :wasntme: :* :* :*
     
    На Korija, Alishan30, martovsko cveke и 10 други им се допаѓа ова.
  2. Teff

    Teff Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    20
    Мојот бивши е рак у хороскоп, одевме една година.
    И можам да кажам дека навистина кога сакаат целосно се посветени на личноста што ја сакаат, спремни се да го дадат животот за нивната љубов!
    АЛИ МАЈКУ МУ СТАРА ПОСЕСИВНИ СЕ НЕНОРМАЛНО МНОГУ!
    Ретко кој може тоа да го издржи... :sweat:
     
    На Elf, Jane.Birkin, martovsko cveke и 2 други им се допаѓа ова.
  3. cutebunny

    cutebunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Јас сум рак во хороскоп многу сме комплицирани и знаеме како да искомплицираме ситуација, јас би додала на листава импулсивност и кога се лутиме тоа ни поминува брзо, а бидејќи сме хипер - сензитивни потоа ја анализираме ситуацијата и сме ептен самокритични ... јас би го менувала овој мој знак само поради преголемата сензитивност ...премногу сум чувствителна и се може да ме навреди и повреди...
     
    На SexyGirl2, blueberry93, Esmeralda-MD и 4 други им се допаѓа ова.
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.595
    Пол:
    Женски
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    слична е темата,ама колку шо разгледав не се конкретно напишани карактеристиките на ракот,најчесто се коментари од типот: колку си одговараат рак и скорпија
    иначе нема врска поентата на отворање на оваа тема,само сакав да се создади комплетна слика за овој хороскопски знак,то ми е и целта,а воедно да ги поттикнам другите да направат и за останатите хороскопски знаци,бидејки сметам дека е интересно и дека така ке биди полесно да дознаеме со каква личност си имаме работа :)
    доколку мислите дека е вишок ,бришете ;) позз
     
  6. EffyPink

    EffyPink Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Јас сум рак во хороскоп и се сложувам со горенаведените карактеристики.. Најдов на интернет животен хороскоп за жената рак и воопшто не ми се допадна.. ама еве ќе го ставам за сите да прочитаат.

    ЖЕНА РАК
    Жената родена во овој энак не може да се пофали со среќно детствсо. Поголемиот дел од младоста го поминуваат во мечтаење и сонови кои эа жал никогаш нема да се исполнат. Скромна е и несебична, со бескрајна стрпливост. Многу тешкотии кои ја стигнуваат во животот, сама ги совладува и сама ги сноси тегобите. Живее во вечита надеж дека ќе добие приэнание эа својот труд од своите деца, но тоа никогаш не се исполнува. Многу работи и на својата снага и дава вера во подобра иднина. За неа останува како главно; утре ќе биде подобро. Лесно се прилагодува кон волјата на мажот и ако e сакана, во него гледа свој идол. На поголемиот дел тоа не им се исполнува. После првите години од бракот доживува тешки раэочарувања. Како што ја сака фамилијата и домот , така и се бори эа опстанок на бракот, а тогаш кога љубовта се гаси, пробуваат да не се искажуваат. Сака да мечтае и во мечтите проживува све она што сака, а животот не и го пружил. Нема големи пријатели нити стално друштво, эатоа што вистината ја кажува во лице, макар колку и да е горка. Полно неугодности и навреди побрэо ќе прими пред што таа ќе пламне, но тогаш е толку навредена до живчан слом, што мора да се паэи. Нејэините деца се нејэиниот живот. Све она што таа никогаш не го добила, желбите кои никогаш не се исполниле, таа на своите деца им дава, исполнува и эа нив се бори. Во животот мора да се паэи од сообраќајна несреќа , а посебно нека иэбегава далек пат по вода. Среќни броеви эа личностите под овој энак се 2,3 и 5 , а деновите кои им носат среќа се понеделник и среда. На ракот му припаѓа лилјакова боја. Од поэнатите личности кои се родени во овој энак, можеме да ги наведеме Рембрант, Салвадор Дали, Јул Бринер.
     
    На Moni_____, martovsko cveke и LittlePinky им се допаѓа ова.
  7. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Најголема карактеристика на рак
    ЛУТКО!!!!
    Не можеш да кажеш нешто без да се нафура
     
    На martovsko cveke, Бисерче95, blueberry93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. dan1

    dan1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    Темава па кај се најде сега..............................само што се расправав се еден ваков уфффффффффффф и мора да кажам дека воопшто не се храбри :@ женско сум но 300 пати сум похрабра :devil: :devil: ц ц ц ова машкиве се :swear:
     
  9. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ефи Пинк, кај го најде тој хороскоп :D , освен тоа дека сакам да мечтаам и да сум максимално посветна на децата ништо друго не прифаќам!А и воглавно не ги респектирам многу овие општи блаблаботини од хорископи, во кои ракот се опишува како зртва трпелив,со трема од јавни настапи,меланхоличен,повлечен,свртен кон минатото,само за незен секс создаден и да не навлегувам.Или јас сум изрод од сите ракови или подзнакот близнаци ме влече од негативностите на ракот.
     
    На Sara123 и marama им се допаѓа ова.
  10. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    ептен сме комплицирани ние раковите многу сме емотивни, срамежливи, брзо се навредуваме, се љутиме многу... Ама имаме и некои многу добри карактеристики многу сме љубовџии хаха не сме материјалисти, чуваме тајни, духовити сме хаха, сакаме да помагаме...... :)
     
    На SexyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Комплетен опис за едно ракче, би го додала само тоа дека сме и плачковци големи :D
    А во мојов случај најистакнати карактеристики се мислам овие:
    -брзо се откажуваат од нештата
    -лесно се приврзуваат за одредени личности
    -лесно се разочаруваат
     
    На cresa-jagoda, Бисерче95, blueberry93 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Ова ко некој да ме опишува мене :rofl: Готово сите карактеристики ги имам :D

    „-целта им е да ја пронајдат љубовта на својот живот и да си оформат семејство,за кое ке се грижат„ многу вистинито :!:
     
    На blueberry93 и glosipgirl им се допаѓа ова.
  13. blackdeath

    blackdeath Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    45
    i jas sum rak site karakteristiki se tocni i mrazam sto sum rak:(
     
  14. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    за раковите паа...многу емоционални, чувствителни, нежни сакаат да им се обрне внимание, да им кажеш некој пофален збор, да се почувствуваат сакани, добра душа имаат како и да е, хумани луѓе и така :D
     
    На cresa-jagoda, blueberry93 и Esmeralda-MD им се допаѓа ова.
  15. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Многу се ПЕСИМИСТИ!
    Мојата најдобра другарка е ракче и никако да ја научам барем малку да гледа од посветла точка на нештата.. секогаш верува дека НЕМА ДА УСПЕЕ во тоа што го прави и ме нервирааа! :@
     
  16. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Еее нема зошто да браниш Ракчињата и Рибите се најдобри знаци.. Но на прво место Ракчињата се знае и јас многу си ги сакаам хаха :inlove:
     
  17. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Хмм грешка мислев на МРАЗИШ хаххаа
     
  18. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Јас за раковите имам едно мислење
    Нема поголеми лутковци од нив!!!
    Абе да не смееш ништо да им кажеш, на ништо да им укажеш како треба да прават ако незнаат,
    да не смееш да им се спротивставиш - одма го дигаат носот
    Имам неколку ракови во друштво и блиска фамилија и одбегнувам караници со нив
     
    На martovsko cveke и blueberry93 им се допаѓа ова.
  19. Freak.of.nature

    Freak.of.nature Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    30
    и јас сум рак и ептен го мразам знакот.премногу сум чуствителна,се може да ме навреди,срамежлива,самокритична......го мразам брее! :^)
     
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Уф дечко ми е рак тешка особа мајке ми :swear: се сфаќа здраво за готово, за најмала ситница ќе се навреди и ќе се налути, не сега да се лути со денови ама одреден период ќе се лути, не можеш да му наметнеш никакво мислење , ниту пак да му докажеш нешто, се тој си знае |( а колку само не знае 8)
    Точно е тоа дека се нежни,внимателни, посветени на личноста што ја сакаат :inlove:
     
    На martovsko cveke, cresa-jagoda и blueberry93 им се допаѓа ова.