Карактеристики за хороскопскиот знак - РАК

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од easyyyyy, 23 јануари 2011.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.927
  Пол:
  Женски
  Пишуваат како не. Како ќе им фркне паметот.
   
  На Sandrush12 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.666
  Пол:
  Женски
  @cresa-jagoda јас сум рак и се случува да пишам прва. Зависи до расположение. Што се однесува до расположението, често го менувам. Ситници знаат да ме изнервираат.
   
  На Alishan30, realGirl, Antebellum и 2 други им се допаѓа ова.
 3. martovsko cveke

  martovsko cveke Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Po moeto iskustvo so rak
  1.Znaat taka dobro da ignoriraat sto I da im dojde nekoj doma znaat I da ne se pozdravat I da ostanat da, zjapaat vo kompjuter ili tv.
  2.najcesto se navrakaat na losite raboti pa znaat poradi edno navrakjanje u mislite da ti se luti cel den a ti poim nemas deka ste gi maci zbor so u sala sI go rekla pred tri godini
  3.prasuva kako si koa znae deka on zgresil nesto,a ako go pitas kako e ,dobivas napaf,so ne e vo red so sea zgresiv ..ne znam zaso kilturnoto prasanje kako si go povrzuvaat so toa deka zgresile nesto
  4.on znae deka nesto ne e vo red I uporno ke skrene vnimanie na sebe ignorirajki te I lutejki se mesto da e podrska...on e sekogas pobiten
  5..cestitka so se pamti cel zivot,primer nekoj vazen datum mesto da slavite da zavrsite so kavga
  6.ogromna sila na jazikot,I da I fizicki dokolku nekoj nakrivo gi pogledne
  7.da najsrekni se so lugeto koi gi sakaaat..so mama I tato ,eventualno decata...a drug ne veruvam deka sakaat...domasni tipovi...
  Ne mozam da svatam luge na koi za nekoj niven licen priblem cel svet im e kriv,no nikogas problemot ne go baraat vo sebe...
  Sekoja cest na isklucocite ..
   
  На -Buba- и Antebellum им се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Најемотивниот и најдобриот знак -прекрасни луге што си ги сакам најмногу :)
   
  На Sandrush12, Feminka22, Dream-Girl и 4 други им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.724
  Пол:
  Женски
  Најискрени пријатели кои нема да ти го забијат ножот во грб :)
   
  На Mami3, Feminka22, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Тачно :inlove:
   
  На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.724
  Пол:
  Женски
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.666
  Пол:
  Женски
  На Alishan30 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Најпрекрасни машки и најпрекрасни луѓе со прекрасен карактер се родени во овој знак :inlove:
   
  На MitMax, Rama, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.297
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак,
  Можам да бидам многу емотивна но и многу ладна, проблемите на блиските се секогаш пред моите.Секогаш гледам да помогнам на другите.Знам некогаш да бидам ладна но со причина, не се лутам без везе.Секогаш кога помагам на другите се чуствувам убаво без разлика дали тоа ќе е овде или надвор од форумов.
  Не сум злопамтило ама убаво пишала една членка погоре, ако ми се врати филмот дека соговорникот ми кажал/направил нешто лошо ќе оладам многу дур да ми отиде мислата.И за гостите исто некогаш седам со нив ова она а ако ми се досадни глумам дека спијам:$
  Можам многу пати да премолчам и да се правам на три ипол ама ако ми згази некој на нерв -> :@ бегајјј.
  Не сум од толку наивните ракови, знам да манипулирам ако сакам, знам да продадам добра приказна ама знам пред кого и кога да изигравам глупи Август.
  Некогаш се чуствувам ко мајка нечија буквално ги потсетувам за апче ако ги боли нешто ги масирам, ако се исечат на пример ги преврзувам и така.Обожавам да сум во близина на луѓе, не сакам осаменост.Искрено пре би седела со личност што ја мрзам од петици неголи сама.Можам да бидам многу дрска и без влакна на јазикот.

  *имате различни ракови познавам еден од мирен по мирен глас не му се слуша гази го плукај го ништо нема да направи.
   
  На Alishan30, realGirl, Sandrush12 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Како ќе бидеме расположени...
   
 12. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Машкото и женското рак во хороскопот имаат најмногу разлики.
   
 13. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Рак (машко)


  Во потрага по soulmate, а со то значи дека лесно може да ме повреди личност, личност која сум се заљубил и сум ја дал сета моја љубов, внимание или со еден збор задоволството. Веројатно некогаш некои мали комплименти би ме направиле многу среќен односно кога внимаваат на тие "мали" нешта што ги правам и ги ценат. Се додека не насетам дека на некој начин ме искористуваат.

  Само треба да ми дозволи да ја изразам и демонстрирам својата романтика и љубов кон нив, со еден збор clingy.

  Друга работа, во врската никогаш не се правам шериф, дури и оставам другата личност да презема чекори, а од друга страна понекогаш ми треба осигурување да речам kind words и понекогаш љубоморам, свесен сум за тоа ама сепак појако е од мене.


  Како личност или пријател сум доста лојален и доверлив, а исто така колку што можам помагам, а пред се сум добар слушател.  Вака горе доле веројатно кажав каков е ракот, ама и од друга страна има лоша страна ракот особено ако насети дека не го ценат или го изневерат. Не заборава никогаш, и може да ве направи подоле од гомно. :D
   
  Последна измена: 6 декември 2018
  На *Amethyst*, Antebellum, realGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.297
  Пол:
  Женски
  Скроз точно за раковите машки.
   
 15. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  па јас сум рак и кажувам за себе, дури и подзнак сум рак.
   
  Последна измена: 6 декември 2018
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Оооо и така многу ни е голема емотивноста, вака дупло. :)
  Само заради тоа не си го сакам знакот, бидејќи некој и тон да ми повиши солзи ми течат.:@

  1.За огромна сила на јазикот кај рак треба многу голема причина и скроз преку глава да си му отишол. Рак прв никогаш не каса, освен ако многу јако не го каснеш прв. За насилство не коментирам, затоа што никогаш прва не сум посегнала по некој, ниту пак ќе посегнам и не познавам рак што прв направил такво нешто.
  2. Точно, најсреќни се дома и со луѓето кои што им значат многу. Сакаат и други и многу лесно се приврзуваат не само за луѓе туку и за материјални ситници.
  3. Последново некогаш е скроз точно, ама многу често ракот добро знае што греши и дупло се труди за да го исправи тоа.
   
  На Mami3, candy.cane, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки

  Хааха дека девојче, јас сум машко. Јас доколку некој ми ја премини границата, сменувам лошиот рак и тешко да се променам на добро после. Завршено е со личноста. xD
   
  На Mami3 и realGirl им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Точно е за машки ракови. Дечко ми скроз ист е. :) Он вика до сега од сите женски ја најмногу сум му одговарала према хороскоп. Ние појше на шала си праиме муабет за хороскоп ама со мене му е најдолга врска, па може точно е. :D Ја девица сум у хороскоп:D
   
  На Rama, Alishan30, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  не го разочарувај и се ќе биди океј. ;)
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 20. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Јас сум Рак а Маж ми Девица.
  15 години сме заедно од кои само 5 години брак.
  Друга комбинација тешко поднесувам освен Девица
   
  На Rama, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.