Карактеристики за хороскопскиот знак - РАК

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од easyyyyy, 23 јануари 2011.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.642
  Пол:
  Женски
  Ете значи има нешто и до хороскопот :D
   
  На Rama, cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Кога те прочитав намерно ја пишав нашата ситуација
  За да си знаеш дека силни врски се ова и траат;)
   
  На Rama и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.405
  Допаѓања:
  22.716
  Пол:
  Женски
  Ракчињата добро се согласуваат и со шкорпиите, не само со девиците :D
   
  На MitMax, Rama, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Еве и тебе да ти пишам
  Рак сум со подзнак шкорпија.а маж ми дупла девица.значи поднесителна е оваа комбинација:)

  @Feminka22 сега сватив зошто јас и ти сме се подкачиле:lol: до хороскопот било:D
   
  На Feminka22, Dream-Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
  Се слагам со други ракови и шкорпии..живеам со шкорпија 17 години веќе
   
  На Alishan30 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.405
  Допаѓања:
  22.716
  Пол:
  Женски
  Ракчето кое го сакам има два најдобри другари, едниот е шкорпија, другиот девица, одлично функционираат уште од мали.
  А и мене шкорпија одлично ме трпи :rofl:
   
  На Rama, Feminka22, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Чудна работа но изгледа се привлекуваме. Околу мене повеќето се ракови, девици и шкорпии и риби. Со тие знаци незнам дали е случајно или не.но супер се согласувам

  (Мајка ми,свекрва ми,маж ми,сестра ми,брат на зетот,неколку другарки,братучеди,колеги на работа-многу ми се баш мешавина од овие знаци:D)
   
  На Rama, Feminka22, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
  Со риби и шкорпии бидејќи сме водни знаци.Не сум приметила риба овен или вага во моја близина не знам како сум со нив.Само една другарка имам риби и онака океј сме
   
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Мене бившиот ми беше девица, имавме ситуации кога очите можевме да си ги извадиме. Премногу љубоморен човек, за многу работи ми одеше од инает а јас така дупло му враќав кога тогаш и ете го исходот од сето тоа, бивши е.
   
  На buba4e89 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Машки
  Досега најмногу што ми одело и муабет и се е женско со знак близнак, а јас сум дупли рак. :D
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Devil's Mistress

  Devil's Mistress Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Како Рак се слагам со сите најверојатно бидејќи не сум типичен Рак и сите се чудат кога ќе им кажам оти најчесто претпоставуваат друг знак хахахах ама со Овен,Водолија скоро невозможно и можеби со Близнаци некогаш ама најчесто брзо наоѓаме заедничка точка.Иначе Риби,Јарец,Шкорпија па и Лав THE BEST за мене барем :D:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Женските ракови се најдобри и најгрижливи мајки, тоа го тврдам и среќа е да имаш мајка Рак. Си ја сакам мојата мајка. Кај овој знак ми пречи што е премногу пожртвуван за луѓе кои тоа не го заслужуваат. Не значи дека ако со некого си се родил во исто семејство, треба за сѐ да му прогледуваш низ прсти.
   
  На Feminka22, Rama, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  Со двете раце го потпишувам ова што го кажа, и јас сум рак.
  Проклето многу сме емотивни, пожртвувани и поврзани не само со семејството, туку скоро со секого.
  Малку би рекла дека сме и глупички, сами ќе се повредиме, само друг да не повредиме:devil:
   
  На Feminka22, sjdgo, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  Маж рак, сака да биде сам, но не осамен. сака тмурно време, би, живеел во Норвешка. Си го сака семејството. Не го интересираат проблемите на другите.
  Денес, ми рече не знаел да искажува емоции и тоа еднаш ги искажал на погрешна личност и ко разочаран е.
  Не сака да жена, деца, обврски.
   
 15. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.061
  Пол:
  Женски
  Прееемногу емотивност и промени на расположение се карактеристики што најмногу ги мразам ама тоа е, за жал:|
  Не знам за другите ама мислам дека ние раковите сме злопамтила, барем јас сум:rofl:
   
  На Rama, Feminka22, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
  И јас сум.Не си сама.
  Простувам ама не заборавам.А сакам и да вратам.
   
  На eta и Watermelon96 им се допаѓа ова.
 17. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  Јас пак ич не сум злопамтило :D
  Јас една од особините што си ги мразам, е скржавоста и позајмувањето се што е лично мое, макар и ситница да е:tmi:
   
  На Watermelon96, eta и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Сензибилни, нежни, чувствителни, лесно повредливи, вечни жртви, променливи, егоцентрици знаат да бидат понекогаш лигави и мноогу љубоморни..
   
 19. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Не знаат да кажат НЕ,се мразам поради ова, за било каква услуга, уморна сум кога сваќам дека било непотребно
   
  Последна измена: 20 декември 2019
  На Rama, Watermelon96, eta и 2 други им се допаѓа ова.
 20. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.935
  Допаѓања:
  13.083
  Пол:
  Женски
  Same here... Дури незгодно да одбијам услуга, како јасда сум крива, како обратно да е... Не знам дали е разбираш...
   
  На Rama, Watermelon96, eta и 2 други им се допаѓа ова.