Карактеристики за хороскопскиот знак - РАК

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од easyyyyy, 23 јануари 2011.

 1. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Бог да чува, и се преиспитувам и си велам Алишан алоо, таа те игнорираше цел живот, зошто не рече Не, кога те побара.
  И ко ништо да не ми е, завршувам работа.
  Овие мила не ни се убави карактеристики, не се гордеам баш со нив:(
   
  На Rama, kikin и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.935
  Допаѓања:
  13.083
  Пол:
  Женски
  И јас, воопшто. Затоа не сакав дете рак, за сите добар, за себе лош.
   
  На Rama, cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
 3. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.061
  Пол:
  Женски
  30 брутално вистинити факти за Раковите
  1. Ќе сфатите дека сте повредиле Рак во моментот кога тие ќе побегнат од вас и засекогаш ќе ве избришат од својот живот.

  2. Тие не се најдобри во изразување на своите чувства, затоа што знаат дека луѓето се плашат од искрен и отворен пристап.

   [​IMG]
  3. Ниту еден друг хороскопски знак нема да го направи за вас она што Ракот ќе го направи.

  4. Тие имаат двострана природа: едната страна е многу друштвена, другата е многу срамежлива и резервирана.

   [​IMG]
  5. Раковите имаат моќ да ги читаат мислите на другите луѓе. За само 5 минути можат да проценат човек.

   [​IMG]
  6. Тие имаат детска душа и се големи ентузијасти, дури и за најмалите работи.

  7. Она што навистина ги прави задоволни е вистинскиот избор на животен партнер.

  8. Ако се скарате со Рак, да знаете дека при кавгата ќе ви ја истакне секоја лоша работа која сте ја направиле во животот.

  9. Тие се многу ранливи и се плашат дека ќе бидат повредени.

  10. Тие знаат да бидат многу забавни, необично мирни или одеднаш да се натажат.

  11. Тие никогаш не би отишле сами на настан. Сакаат друштво.

  12. Кога личност родена во овој знак ќе се налути, изгледа како сосема друг човек.

  13. Никогаш не се осмелувајте да го навредите нивното семејство.

  14. Претставниците на овој знак имаат шесто сетило за многу работи во животот.

  15. Имаат одлична способност да дадат добар совет кога е во прашање безусловната љубов.

  16. Секогаш го кажуваат тоа што го мислат, но се водат спроед своето срце.

  17. Раковите обично во текот на целиот живот имаат многу стресни ситуации.

  18. Ако имате какви било проблеми, тие ќе останат будни со вас цела вечер и нема ни да размислуваат на одмор сѐ додека не ви помогнат да најдете решение.

  19. Тие сакаат да ги изразуваат своите чувства преку музика и песни, па затоа внимателно следете какви песни објавуваат по социјалните мрежи.

  20. Раковите секогаш кога ќе се соочат со негативна ситуација претпочитаат да избегаат од остатокот од светот, сѐ додека не пронајдат добро решение.

  21. Претставниците на овој знак често се потценети од страна на другите луѓе

  22. Тие секогаш ќе бидат покрај вас кога ќе ви биде потребна поддршка, но кога на нив им е потребна поддршка, тогаш одеднаш сите исчезнуваат.

  23. Тие понекогаш премногу се приврзуваат за луѓето.

  24. Иако се великодушни и имаат големо срце, сепак имаат граници кои нема да ви дозволат да ги преминете.

  25. Тие се совршени слушатели.

  26. Најлоша карактеристика е што не знаат да кажат „НЕ“.

  27. Ракот се извинува кога мисли дека треба да се извини, а не кога вие го очекувате тоа од него.

  28. Раковите не можат и не знаат како да прифатат дека и другите може да им се налутат за нешто.

  29. Ти обожаваат да го даваат своето мислење и тоа да најмали детали, ама само затоа што сакаат да видат дали навистина ги слушате.

  30. Најголемиот непријател на Раковите е нивната сопствена пречувствителност.
  Преземено од skopjeinfo.mk

  Точно е :clap:
   
  На Rama, RosettaStone, CrazyOne и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  ^До збор ме опишува текстот од погоре, за мене се е точно, освен тоа што вели дека раковите се извинувале кога тие сакаат а не кога другите очекуваат, напротив јас лично секогаш се извинувам кога ќе зезнам нешто :D
  И ова не е точно дека рак засекогаш ќе ве избрише од животот, ехее камо да можев толку лесно да бришам, ќе избришев досега едно стотина луѓе :D

  И да, навистина наш најголем непријател е пречувствителноста и емотивноста:devil:
   
  На RosettaStone, cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
 5. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  -Многу е тешко да го натерате Ракот да ве пушти во неговиот свет. Но, откако ќе го стори тоа, вие ќе имате доживотен пријател. Ако веќе имате таков пријател, дајте се од себе за никогаш да не го повредите.

  -Ракот е водач и организатор. Секогаш постои друштво во кое прави аранжмани за сите собири.

  -Ракот е многу грижлив и секогаш има добри намери.

  -Доколку се сомневате и не можете да донесете важна одлука, веднаш обратете се на Ракот за совет и ќе добиете вистински совет директно од срцето на оваа добра личност.

  -Ракот е личност врзана за семејството и пријателите и секогаш ќе биде таму за нив. Ќе најдат време да слушаат и да помогнат, дури и во моментите кога се најзафатени.

  -Тие не сакаат да бидат осамени. Ракот е најдобриот партнер. Прифатете ги за сите прекрасни квалитети што ги поседуваат.
  Преземено од https://skopje24.mk/nekolku-pricini...eAuJBpvC-cmG6DCPrj5svCtwjAFXiSdeu5jn-N_3Jaf8E
   
  На Rama, SummerGirl, Watermelon96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  E jas summm cudna kombinacija
  Rak so podznak bik...i posle 20god.primetiv premnogu karakteristiki na bik kaj mene,se poizrazeni!nekogas se prasuvam dali sum toa jas,ama ogledaloto vika Rakce bocnoto si od bikot:?::?::?::?::?::clap::clap::!::!::!::!:.
  Neznam ishod na zivotot do sega e ^_^ iako site mi vikaat ne si pagas od zborot,ne mozeme da ti dokazeme nisto:shake: ne mislam deka e taka samo koga se nema argumenti a se objasnuva nesto mn se nerviramm!ete go bikot:hai:.
  Realnosta e taa:worried:.
  Dr se e isto.
  Zavcera piauvale vo skolo tekst za 8 mart za majkata neli,mojot sinko me opisal do najmala minijatura i napisal recenici za koi nastavnickata mu rekla deka nema komentar za toa kako gi iskazal negovite custva(a vo princip e tezok karakter)
  i go donese da go procirtam,jas silna sakav na glas pred tatkomu i pred sestrite da go procitam, me presece na 2 zbor,snemav glas i solzite sami si dojoa:?::?::?::?:... a Z vika
  "Aman be mamo pa ti na se places,nemozam ni podarok da ti dadam"...me iznaguskaa da ne placam...a jas od sreka i vozhit kako me dozivuva edna reka isplakavv...Bog da cuva:hug::hug::hug:majka...
  Vi iznapisav dolg post sakav da vi ja dolovam emotivkata na rakceto.:l::l::l::l:
   
  На Feminka22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Hahah nie sme obratno toj e devica jas rak,i vistina e mn si odgovaraat po karakteristiki...bez gajle nie sme cel zivot zaedno,se znaeme od deca a vo brak sme 11 god... ima nadez neli?
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.297
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак со бик (highfive) :handshake:
   
  На Mami3 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Јас сум рак хаха

  Искрено некогаш ми е криво што сум рак некогаш не ама баш си го сакам знакот хаха.Шо иам да кажам за знакот е дека. превентивен,понекогаш доста импулсивна,знае да сака многу,трачари се малце,наивни,на се веруваат,се сфаќаат здраво за готово и така
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Не превентивни туку преемотивни извинете моја грешка
   
  На *Amethyst*, Mami3 и Elf им се допаѓа ова.