Карактерни особини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од femina90, 28 март 2010.

 1. Verce777

  Verce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Која особина ја немате, а сакате да ја имате ?

  Сакам да бидам потрпелива да не избувнувам пребрзо и да бидам по ладна во врска со работите,а не да се да си ставам на срце :D
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.514
  Пол:
  Женски
  Која особина ја немате, а сакате да ја имате ?

  Упорност, зошто лесно се откажувам.
   
 3. Marissa24

  Marissa24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Горда сум што сум позитивна, паметна, разбирлива и дружељубива, а и упорна. Само сакам да не бидам толку добра, да бидам посмирена и ненервозна и поотворена :)
   
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.644
  Допаѓања:
  4.058
  Да бидам повеќе упорна во некои работи, да бидам поиздржлива во физички и психички смисол, да не бидам толку емотивна и да не се нервирам за ситни работи и небитни луѓе! И сепак да не бидам така импусливна, пошто во последно време многу станав избувлива и за најмала работа ја боксови сегде кај шо ќе успеам мавам хахаха :D И следниот пат да бидам мноогу поразумна и на моменти сакам да бидам поприбрана и да не бидам таква ко полудена и потресена целата :) Добро е што не ми се дешава тоолку често. :)
   
  На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.644
  Допаѓања:
  4.058
 7. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  84
  би сакала да бидам потрпелива, да не избувнувам за секоја ситница, да не си ставам се на срце, да бидам покумуникативна, да се научам да се сакам себеси каква што сум :D
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.136
  Мојата трпеливост и упорност се мојата доблест на мојот карактер, ама осетливоста и понекогаш тврдоглавоста ке ме убијат. Дружељубивоста е исто така моја карактерна особина а срамот е резил за мојата душа. Борбеноста и истрајноста го красат мојот карактер.
   
 9. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Горда, тврдоглава,понекогаш знаам премногу да зборувам, лесно менувам расположение, премногу сум упорна
   
 10. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Горда(во огромни размери), тврдоглава, трпелива, упорна, љубопитна, интуитивна.. кога сакам нешто не прифаќам НЕ за одговор :P Но за моите најмили сум една таква добрица, и душата им ја давам... кај мене е тоа кој како заслужил :) Само мана ми е искреноста, не знам да лажам (Гревче) и мразам кога ме лажат.. тоа нешто најмногу ме вади од контакт :@
   
 11. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  The same here
  Што си во хороскоп? :^)
   
 12. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Добри особини:Искрена(премногу мразам лажење и лицемерие,од кожа ме вади),отворена,реална,шеговита :D ,верна секогаш на луѓето што мислам дека заслужуваат,дружељубива,многу трпелива и упорна..
  лоши особини:понекогаш тврдоглава,повеќе отколку што треба самокритична... :lol:
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  18.785
  Пол:
  Женски
  Добри особини:
  Искрена, одговорна, упорна, секогаш исполнувам ветувања
  Лоши особини:
  Брзоплета, чувствителна..
   
 14. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Добри- упорна, амбициозна, искрена (во смисла плескам се што мислам во фаца и иако многумина викаат дека сакаат да им се кажат некои работи в лице, откако ќе им кажам не е баш така), кога сакам давам се, дружељубива, имам смисла за хумор.

  Лоши- чувствителна (додека некој не ми стапне на нервот), премногу тврдоглава, брзоплета, иронична, а на прв поглед морам да признаам ми рекле дека делувам арогантно (што не се покажало како точно подоцна :))
   
 15. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Јас порано бев многу голем оптимист, и сеев позитивна енергија секаде, но тоа повеќе го немам, а забележав дека сум го имала баш кога почна да им недостига на моите пријатели, така да моите карактерни особини позитивни сега се:
  Добродушност, преголема искреност, секогаш сакам да помогнам, сочувствам со сите, реална сум, одговорна, толерирам многу, скромна сум
  а од негативните: се што ми лежи на душа си кажувам најискрено, многу занесување и потценување не поднесувам, и многу пати се има сличено личности со кои прв пат се запознавам, по 2-3 реда муабет, да ги оставам со подотворена уста, и брзопотезно да ги спуштам на земја,и да им кажам колку не ми се допаѓаат, за што после ми е криво :( избувлива, инаетлива, тврдоглава, никој не слушам освен себеси, во реалниот живот никој не давам да ме надзборува ако ми се контра за нешто, критикувам, исто и сум дупло самокритична... ауу негативниве не можам да ги добројам..
   
 16. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Горда сум на тоа што кај другите сум стекнала впечаток на весела, добра и дружељубива девојка.
  Мразам што сум прееееемногу избувлива, лесно можам да се изнервирам и често дури плачам откако така ќе избувнам и ќе се издерам. Исто, сум можела да бидам малку посебична, да не гледам да им угодам на сите а после себеси зашто вака само збирам во мене(и избувливоста се појавува на погрешно место, време и кон погрешна особа).
   
 17. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Како позитивни карактерни особини ги сметам добрината, интелегентноста, комуникативноста, љубопитноста, тоа што сум реалист :) , а како негативни карактеристики тврдоглавоста, секогаш сметам дека сум во право, знам да ислушам, но пак си сметам дека е како што јас мислам, и сакам работите да ги завршам во моментот кога сакам, па често знам да избувнам ако тоа не е можно во тој момент :@
   
 18. Miah

  Miah Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  Особина која ја поседувам и ја мразам најмногу е тоа што кога некој ќе ми рече нешто а мене не ми се свиѓа одма СЕ ДЕРАМ незнам со убаво и полека да кажам !! :@:@

  А добра сакам на секого да му помогнам кога можам . :)
   
 19. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  Добри особини

  Добра сум, не му мислам никому лошо.
  Друштвена,шегаџија сум.
  Сакам да им помогнам на другите.
  Амбициозна сум.
  Трудољублива сум.
  Знам да сакам.
  Искрена сум но понекогаш знам да премолчам нешто.
  толку ми текнуваат сега за сега.

  Лоши особини
  Инат.Тврдоглава.Не сум злопамтило, а би требала да сум така подобро ќе ми е мене.
  Многу гледам за другите па затоа некогаш се запоставувам самата.Попуштам многу ама само понекогаш.
  Мрзлива сум. Ги има уште ама доста се.
   
 20. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.797
  Допаѓања:
  75.333
  Ми се допаѓа што сум тврдоглава,ама да бидам во помала доза,искрена,хумана...не ми се допаѓа што сум премногу,ама премногу емотивна,ми се плаче на секоја лоша човечка судбина,дури и за оние кои не ги знам.. ;( што да правам таква сум