Карактерни особини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од femina90, 28 март 2010.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Добри особини:
  -Решителна
  -Голем логичар
  -Снаодлива на секое место, во секое време
  -Упорна
  -Амбициозна
  -Вредна кога станува збор за чистење, работа.
  -Педантна
  -Вешта

  Негативности:
  -Љубоморна
  -Недружељубива
  -Разгалена
  -Исклучително тврдоглава. Иако е ова негативна особина, јас многу си ја сакам.
  -Мрзелива за учење
  -Премногу зборлива откако ќе се опуштам
  -Брзозборка
  -Плашлива

  На тоа можам да се сетам. :)
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Моите позитивни особини се тоа што сум искрена, храбра, сакам да помагам, сакам да се забавувам, знам да сакам, љубопитна сум, амбициозна и решителна.

  А негативни: Често кажувам некои работи без да размислам за последниците, па после тоа следува каење, љубоморна сум понекогаш, посесивна, избувлива.
   
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.891
  Допаѓања:
  2.952
  Пол:
  Женски
  позитивни :
  искрена, љубезна, фина, фер, секогаш спремна да помогне, се би направила за својот најдобар пријател...

  негативни :
  неодлучна, горделива, мрзлива, манипулатор..
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Позитивни:
  -искрена,не сум манипулатор и дволична,пред секого го покажувам вистинското лице.
  -чесна
  -добронамерна
  -добар пријател
  -друштвена

  Негативни:
  -премногу чувствителна ( ме нервира и многу сакам да ја искоренам оваа особина :devil: )
  -тоа што не сум злопамтило (на многу луѓе што ме повредиле и не заслужуваат ни едно здраво јас сум им опростила)
  -тоа што понекогаш знам да си ја ставам сопствената рака во оган за некои што ми прават само лице.
  -брзоплета
  -нетрпелива
  -понекогаш самокритична
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Па вака:

  Добри особини:
  -Амбициозна
  -Упорна
  -Вредна
  -Искрена(зборувам она што мислам пред лицето на човекот а не зад грб)
  -Одговорна
  -Организирана(се ми е организирано од книги па се до хигиена на соба или лична хигиена)
  -Голем смисол за хумор
  -Самоуверена

  Ајде доста со позитивни да видиме со негативните :$

  Лоши особини:
  -Тврдоглава
  -Голем инает
  -Многу сум горда!
  -Агресивна кога некој стварно ми оди на живци.
  -Импулсивна
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Добри карактеристики:
  Лојални, мислат на својата фамилија, работливи, посветени, чесни, бестрашни, амбициозни, решителни, лидери, одговорни, реалисти, прагматични, организирани, внимателни.

  Лоши карактеристики:
  Песимисти, не простуваат лесно, ладни и резервирани, материјалисти, снобови, безнадежни, знаат да лажат, кариеристи, фаталисти, меланхолици, срамежливи, инаетчии, завидливи, егоисти, со тврди позиции.


  Ова се и карактеристики на хороскопскиот знак Јарец можеби некој ќе си се пронајде :)
   
  На Bescheiden му/ѝ се допаѓа ова.
 7. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Кратко резиме за Зевал4е :
  Добри особини ~
  Флексибилност (можам да се прилагодам на сечиј карактер,секакви ситуации и вкусови што ме прави Универзален човек :D )
  Отвореност (не ми е срам да муабетам со машки на т.н "забранети теми",можам да почнам разговор за се и сешто иако понекогаш сакам и да оставам некоја мистерија за мене настрана)
  Интелигентност (ме сметаат другите за интелигентна особа,ама јас уште неможам да увидам колкава е таа)
  Одлучност (не ми треба мнооогу време размислување за да сторам нешто и не знам што значи зборот каење)
  Оптимист и борец (гледам само напред и во светлата страна на животот,не се предавам бргу)
  Манипулатор (ја сметам за добра особина,свесно и несвесно ги вртам луѓето околу мене)
  Доверлива (можеш секакви тајни да ми искажеш дури и тие најголемите,остануваат во мене до гроб)
  Сталожена и смирена (многу ретко може некој вистински да ме изнервира и многу ќе му треба)

  Лоши особини ~
  Себичност (си гледам само за себе во многу случаеви и многу луѓе го имаат забележано тоа)
  Наивност (гледам на светот со розови очила иако надвор се е темно сиво)
  Мрзелива и неамбициозна (живеам само за мигот,не размислувам за иднината)
  Чувствителна (но одвнатре,тоа никако не го искажувам,а сум едно мало ранливо срниче)
  Лажга (често знам да излажам дури и повеќе отколку само кога е потребно и мора подитно да престанам :tmi: )
  Не си стојам на збор (често забушавам и одложувам)
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Вака ќе бидам објективна колку и да звучи субјективно.
  Позитивни: Добар слушател, поседувам голема доза на: борбеност, амбициозност, упорност, искреност, сум голем оптимист со умерена доза на песимист и се карактерезирам како вечен реалист, поседувам сталоженост која може да премине во следно скалило зависност од ситуацијата, одмереност, интелигенција(барем мислам дека ја поседувам, а колкава е не знам), разбирање и сочуство.
  Негативни: Тврдоглавост(која некогаш може да ти донесе позитивни работи), срамежливост(во одредени ситуации), неодлучност(за која после се каам или трошам саати на размислување која е правилната опција), инаетливост(која ми е голема колку сите карактерни особини заедно да не речам поголема од на магаре, да не помислиш да се инаетиш со мене, секогаш мора да истерам инает до крај ако сакам да се инаетам!), чувствителност(впивам емоции во мене како сунѓер и се обидувам да не бидат видливи за другите, не мора сите да знаат како се чувстувам).
   
 9. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  420
  Добри
  -интелегентна сум,ама некогаш страшно ме мрзи да размислувам
  -решителна
  -снаодлива
  -дружељубива
  -секогаш расположена
  -амбициозна
  -оптимиста
  -искрена

  Лоши
  -брзоплета
  -чуствителна
  -Наивна
  -инаетчија
  -заборавам и простувам
  -мрза,светска
   
 10. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Добри:
  - трпеливост
  - практичност
  - лојалност
  - креативност
  - одговорност
  - посветеност
  - искреност
  - решителност
  - снаодливост
  - голем логичар
  - фактот дека почитувам и сакам да бидам почитувана

  Лоши:
  - срамежливост
  - тивка/ќутлива
  - тврдоглавост
  - мрза
  - инает
  - недоволна самокритичност
  - болно искрена
  - премногу директна
  - премногу емотивна (се врзувам со луѓе, предмети и животни и ко ке ги изгубам сум катастрофа...)
  - брзоплета
  - секогаш сум во право ! (ако не сум вртам цели приказни, за да излези на моето)
  - премногу филозофирам за работи кои добро ги знам- станвам досадна, она АПЛА !
  - не знам да речам „НЕ“ на молба за некоја услуга
  - премногу добра
  - лесно простувам, па дури и за работи за кој треба некој да не ни го погледнувам !


  Таква сум каква сум....Love me, hate me....Your choice ! :)
   
 11. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Добри: искреност, снаодливост, лојалност, добар пријател, креативност, одговорост, решителност, интелегентост, амбициозност, трудољубивост...
  Лоши: срамежливост, нетрпеливост, брзо избувнувам, инаетчија, МРЗА, себична, манипулатор, чувствителна...
   
 12. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Добри особини:

  - Искреност (Она што имам да го кажам, го кажувам директно. Мразам оговарање позади грб)
  - Упорност (Се трудам да постигнам нешто што ќе посакам)
  - Амбиција
  - Самокритичност (Го сметам за добра особина, бидејќи треба да се согледуваат и своите грешки)
  - Доверливост
  - Снаодливост
  - Енергичност и брзина

  Лоши особини:

  - Тврдоглавост
  - Срамежливост
  - Мрзеливост
  - Нерешителност
  - Себичност (ретко, но на пример во ситуации кога некој чека се на готово да си земе, односно да искористи туѓ труд.)
  - Љубомора (најчесто кога станува збор за саканата личност)
  - Манипулирање
  - Песимизам
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Добри особини:
  -Борбеност
  -Емотивец сум иако делувам ладно
  -Интелигенција
  -Креативност
  -Секогаш сум тоа што сум,не глумам
  -Тврдоглавост
  Лоши особини:
  -Мрзеливост
  -Непромисленост
  -Специфична сум и понекогаш тежок карактер
  -Нервозна сум (кинам живци понекогаш и за ситници)
   
 14. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Лоши: неодлучна и милионлична. :D
   
 15. bozepetra

  bozepetra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Искреноста е мојата најдобра особина, искрена сум максимално и многу почитувам искрени луѓе! А многу би сакала да бидам опуштена и слободна ама со срамежливоста си имам доста добар проблем, за жал! :worried:
   
 16. Sweety81

  Sweety81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Hrabra sum i chesto mrzeliva ...
   
 17. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Добри:борбеност,амбициозност,искреност,енергичност,доверливост,комуникативност,одговорност,трпеливост,оптимизам...
  Лоши:преголема емотивност,срамежливост,неодлучност,наивност!
   
 18. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  593
  Добри особини:
  - вредна
  - прецизна
  - искрена
  - хумана
  - перфекционист
  - организирана
  - амбициозна
  - одговорна
  - лојална
  - самокритична
  - добар советник
  Лоши особини:
  - избувлива
  - наивна
  - неснаодлива
  - срамежлива
  - премногу верувам на другите
  - не можам да одбијам да направам услуга
  - премногу горда ( во никој случај не барам помош,нема шанси да се понижам)
  - никогаш задоволна
  - многу неодлучна ( на сите да/не и или/или прашања одговарам со НЕ ЗНАМ :rofl: 8) )
   
 19. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Искрено, добра сум. Итоа премногу добра, се навикнати некои.. Ама за нив треба полошо :lol:
  Дружељублива сум, толелирам работи, љубоморна сум некогаш..
  Тврдоглава сум и страмежлива :$
   
 20. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Добра,искрена,тврдоглава,некогаш знам да си терам инает,љубоморна во врска но не претерано,секогаш кажувам тоа што мислам и не се грижам дали ќе ми се налути некој,одговорна,принципиелна. :)