Карактерни особини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од femina90, 28 март 2010.

 1. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Горда сум на тоа што знам да чувам тајни и секогаш се трудам да им помогнам на оние кои бараат моја помош, но најмногу од се го мразам тоа што сум тврдоглава,премногу добра спрема оние кои тоа не го заслужуваат,брзоплета сум и многу често знам да ги навредам несакајќи(од брзање ќе стропам некоја зелена иако не сум мислела тоа да го кажам) оние кои што најмногу ги сакам !
   
 2. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  35.595
  Пол:
  Женски
  Мои карактерни особини е то шо сум малку повеќе горделива :lol: , некогаш тврдоглава :?: , организирана, прецизна, искрена, секогаш пријателски расположена 8) , упорна сум, тешко се откажувам од нештото кое сум го започнала, добронамерна сум :) , понекогаш сум многу неодлучна, зборлеста :lol: , можи некогаш сум избувлива :$ , ама тоа ретко се дешава и така... :angel:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.501
  Пол:
  Женски
  Исто и јас.
   
 4. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Секогаш сум позитивна, насмеана, друштвена и спремна за забава. Знам да ги расположам луѓето околу мене. Искрена сум и реална но големо злопамтило. Мрза кога треба да ги завршам работите кои не ми се допаѓаат па обично ги одложувам.
   
 5. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Искрена, и често се наоѓам во незгодна ситуација заради таа моја искреност. Срамежлива пред некој непознат. Мрзлива за многу работи. Чуствителна..
   
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Мн чуден карактер имам си признавам :D позитивна особина ми е тоа што сум компромисна личност , знам да држам биланс , никогаш не издавам тајни , борба за правда , негативни особини тоа што имам поган јазик , некогаш мн брзам али не се каам , амбициозна , нервозен тип , мн тешко ги поднесувам работите кои не одат во моја полза , ако некој си има работа со мене и ме навреди ке го згазнам како цигарче :) оговарање зад грб не можам да замислам
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.481
  Допаѓања:
  47.130
  Пол:
  Женски
  На која карактерна особина сум горда? На тоа што сум верна, лојална, човек на мене може да се потпре. На мојата смисла за хумор, на дозата на иронија и сарказам која ја поседувам. На мојата уникатност и креативност, на мојата емотивност. На мојата приземјеност. А што би сакала да поседувам како карактерна особнина? Поголема храброст и зрелост.
   
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Мои карактерни особини...абе турлитава, ете такви ми се сите, ниедна не ми е 100процентна прочистена,мора да имам по некој фелер..уууууууууууууууф...колку сум језива.....ама тоа што сум ибава ми ги покрива маните...:D
   
 9. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.786
  Допаѓања:
  36.456
  Пол:
  Машки
  Срамежлив сум, голем инат, искрен... тоа... :D
   
  На LittlePinky и marijaaxl им се допаѓа ова.
 10. marijaaxl

  marijaaxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  738
  реалист (НЕ ПЕСИМИСТ), ги прифаќам работите такви какви што се, не обожавам шеги, смеења и урлања, инат НАЈГОЛЕМ!
   
  На LittlePinky и Ketchup им се допаѓа ова.
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.550
  Пол:
  Женски
  Упорна, оптимист, реалист, искрена, верна, лојална, амбициозна, инвентивна, комуникативна и др.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.363
  Допаѓања:
  115.056
  Пол:
  Женски
  Горда сум затоа што сум амбициозна, искрена, упорна, лојална, исполнителна, решителна...