1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карактерот според времето на раѓање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од AnaKarenina, 8 октомври 2013.

  1. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.250
    Допаѓања:
    124.676
    Попладне се раѓаат енергични и креативни деца
    Со жив дух и љубопитни по природа – ова е најдобриот опис за оние кои се родени во овој дел од денот. Создадени се за да бидат учители, математичари и големи говорници. Во меѓучовечките односи склони се кон конфликти, но без нив животот би им бил многу здодевен.
    Ете ме мене :rofl: За конфликтиве најточно е :D
     
  2. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Децата родени во зорите се најупорни
    Луѓето родени помеѓу 4 и 8 часот наутро се упорни со што и да се занимаваат. Тие се вечни практичари и тешко е да ги изненадите – како да се однапред подготвени за сите потешкотии во животот. Огромна желба им е да го остварат она за што другите сонуваат, а во тоа вложуваат многу голем труд. Најчесто се интелигентни, но тоа не им носи голема материјална корист.
     
  3. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    17.429
    Пол:
    Женски
    Децата родени во зорите се најупорни
    Луѓето родени помеѓу 4 и 8 часот наутро се упорни со што и да се занимаваат. Тие се вечни практичари и тешко е да ги изненадите – како да се однапред подготвени за сите потешкотии во животот. Огромна желба им е да го остварат она за што другите сонуваат, а во тоа вложуваат многу голем труд. Најчесто се интелигентни, но тоа не им носи голема материјална корист.

    :) Toчно е. :)
     
    На wiyezci му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Претпладне се раѓаат оптимисти и филозофи
    Луѓето родени меѓу 8 и 12 часот се весели и секогаш расположени за забава. Амбициозни се и имаат големи шанси да успеат на работно поле, а во приватен живот се вечни оптимисти. Сакаат да ја откриваат суштината на животот и да филозофираат за неа, а поседуваат и огромен број на уметнички таленти.

    Точно е.. посебно болдираното. ^_^ Филозофче сум си, што да праам. :lol:
     
  5. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Е фала богу, јас мислев дека навечер се раѓаат идните сиромашни деца :D
    така ми имаат кажано де :!:
     
  6. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Родена 18:20 часот, и ова е баш како за мене пишувано. Да, немирен дух имам, ама од сум снаодлива и секогаш се вакам од непознатите ситуации. И негативните последици се погодени. Многу често осеќам нервоза и мачнини. :)
     
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.284
    Пол:
    Женски
    Доцна попладне е времето на скитниците
    Луѓето родени од 16 до 20 часот се одликуваат со немирен дух кој постојано ги води кон нови и непознати ситуации. Тие се друштвени бунтовници, а нивната енергија е незаменливо богатство. Сепак, негативните последици како нервози и мачнини им се доста познати. Иако сè сакаат да направат со брзината на светлината, речиси секогаш имаат план, па немаат потреба да се занимаваат со мислење за иднината.

    Се е точно 8)
     
  8. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.305
    Пол:
    Женски
    За мене е се точно и ме погодиле хахаха (y)
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.409
    Пол:
    Женски
    Оптимисти и филозофи. Па да.