Карактерот според хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 27 септември 2010.

 1. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.841
  Допаѓања:
  55.086
  Пол:
  Женски
  Рак – Убавецот
  Па околу 80% точно
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.379
  Допаѓања:
  4.310
  Пол:
  Женски
  99% е точно. :D

  Бик – Скитникот

  Агресивен. Сака да биде во долги врски. Сака да се спротивставува. Се бори за тоа што го сака. Знае да биде досаден за да привлече внимание. Екстремно дружељубив. Сака да им помага на луѓето. Добар бакнувач. Добар карактер. Тврдоглав. Се грижи. Знае да биде себичен и ако сака нешто ќе направи сè за да го добие. Сака да спие и е мрза. Единствен. Не се закачајте со него. Најатрактивните луѓе се бикови.
   
  На senza.parole и mami blue им се допаѓа ова.
 4. kolumnistot

  kolumnistot Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  13.215
  Пол:
  Женски
 5. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Девица – Чекачот
  Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

  Од самиот под назив што следуваше знаев дека што и да е напишано ќе биде точно. Девица - чекачот. Па во глобала тоа е типично за мене. Попрво ќе пристигнам час порано на закажано место отколку да доцнам пет минути. Само за доминантна во врската не сум сигурна, другото е точно.
  За една и единствена, ако се мисли откачена и уникатна на свој начин тогаш да. :)
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kolumnistot

  kolumnistot Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  13.215
  Пол:
  Женски
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  Вага се е точно :):)
   
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  19.712
  Пол:
  Женски
  Скорпија :devil: точно е се
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kolumnistot

  kolumnistot Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  13.215
  Пол:
  Женски
  Жените Ваги, па и самите Ваги, важат за премногу интелигентни личности кои многу читаат, информирани се за сè и упатени во сè што се случува околу нив. Ќе ве изненади начинот на кој зборуваат, со своите интелигентни шеги, но и со досетливоста и мудроста.

  http://www.kafepauza.mk/astrologija/8-raboti-koi-mora-da-gi-znaete-za-zhenite-vagi/
   
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  Во основа, може да се прифати дека одредени базични карактеристики за одреден знак се во поголем дел застапени.
  Секако дека сите не сме исти. (fingers)Играат улога и голем број други фактори во формирање на личноста и карактерот (вродени и стекнати).
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  Огнените знаци се посебно амбициозни.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Aleksandra9999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  80% точно! :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Луѓе кои се во хороскоп близнаци , со какви луѓе сакате да се дружите ? Што ве привлекува во човекот најповеќе какви карактеристики ? ( каков треба да е еден/а идеална пријател/ка?)
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.019
  Допаѓања:
  20.999
  Пол:
  Женски
  Точно е :D . Само мала напомена : Авантуристи . Секоја заштеда ја трошат на патувања :D .
   
 15. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.085
  Пол:
  Женски
  Отворени луѓе, секогаш спремни за нова авантура, луѓе што зборуваат за идеи, планови.. јас сум близнак и со вакви луѓе сакам да се дружам
   
  На Aleksandar441 му/ѝ се допаѓа ова.