1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карактерот според хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 27 септември 2010.

  1. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Според мене е точно..Јас сум шкорпија..
     
  2. femina2010

    femina2010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Близнаци – Близнакот
    Фини. Љубовта му е најбитна. Добар слушател. Лесно ги збунува луѓето. Иако е љубовник, а не тепач, сепак ќе ве нокаутира. Не трпи никого. Соли памет и лесно се навредува. Лесно губи работи и е расеан. Саркастичен, детинест и љубопитен. Доверлив. Секогаш среќен. Многу гласен. Брблив. Дружељубив. Лесно простува. Сака да се бакнува. Има убава насмевка. Дарежлив. Силен. Најнеодолив.

    Девица – Чекачот
    Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

    Скорпија – Зависникот
    Екстремно шармантна. Сака да се шегува. Има смисла за хумор. Ќе проба сè наеднаш. Сака да ја разгалуваат. Енергична. Предвидлива. Одличен бакнувач. Секогаш го добива тоа што го сака. Атрактивна. Сака долги врски. Зборлеста. Сака да се забавува, но некогаш претерува. Го сака мирисот на парите, но колку што знае да ги направи толку брзо ќе ги потроши. Многу заштитнички настроена кон луѓето што ги сака. Вреден работник. Одличен пријател, но ако нешто згрешите, пријателството е завршено засекогаш.

    Стрелец – Промискуитетниот
    Спонтан. Добро изгледа. Редок да се најде. Одличен кога ќе го најдете. Сака долги врски. Има многу љубов да даде. Самотник. Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство. Детинест. Не се закачајте со него. Убав. Романтичен. Фин со сите што ќе ги запознае. Неговата љубов е единствена. Луд, забавен и сладок. Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете. Одличен во кревет! Не се закачајте со него за да не завршите плачејќи.



    Водолија – Непредвидливиот
    Доверлива. Атрактивна. Добар бакнувач. Единствена. Сака долги врски. Упорна е. Ќе се нафати на сè. Се гордеат со себе за сè што ќе направат. Неуредна и неорганизирана. Мрчатор. Одличен љубовник кога не спие. Премногу анализира. Го сака миленичето повеќе од семејството. Знае да ги нервира другите кога раскажува некоја приказна. Непредвидлива. Ќе ги надмине вашите очекувања. Не е тепач, но не се закачајте со неа.

    Риби – Животниот партнер
    Грижлива и фина. Паметна. Сака да биде во центар на внимание. Многу организирана. Привлечна за спротивниот пол. Сака да го има последниот збор. Лесно се наоѓа, но тешко се задржува. Страствен прекрасен љубовник. Забавно е да се биде со неа. Премногу им верува на луѓето и затоа често е повредена. Секогаш се труди да ги направи вистинксите работи. Екстремно чудна, но во позитивна смисла. Има смисла за хумор. Внимателна. Сака да се шегува. Многу популарна. Добар пријател, но треба да внимава повеќе како ги избира.[/quote]

    иначе јас сум скорпија и се ми е погодено а од сите овие други знаци имам поврзаност мајка ми и дечко ми се близнаци и се сто е написано е погодено ;)
     
    На vivadani му/ѝ се допаѓа ова.
  3. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    Стрелец – Промискуитетниот
    Спонтан. Добро изгледа. Редок да се најде. Одличен кога ќе го најдете. Сака долги врски. Има многу љубов да даде. Самотник. Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство. Детинест. Не се закачајте со него. Убав. Романтичен. Фин со сите што ќе ги запознае. Неговата љубов е единствена. Луд, забавен и сладок. Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете. Одличен во кревет! Не се закачајте со него за да не завршите плачејќи.

    пааа делумно е точно.. особено потемнетиот текст :))
     
  4. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    8 – Родените на осми се како театарски актери. Долго чекаат улога, а кога ќе ја добијат ја завршуваат како што треба. По свое.
     
  5. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Јарец – Страствениот љубовник
    Фин. Снаодлив. Интелигентен. Секси. Мрчатор. Некогаш досаден. Мрзелив и сака полека да ги завршува работите, но кога ќе најде нешто што го интересира тогаш целосно се посветува. Горделив. Разбран. Сладок. Неодолив. Сака долги врски. Одличен соговорник. Секогаш го добива тоа што го сака. Кул. Сака да победува. Сака да готви, но повеќе би јадел во добри ресторани. Екстремно забавен. Сака да се шегува. Паметен.
    Се ми е погодено :o :o :o
     
    На tweety7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    29 – Родените на 29-ти имаат карактер на петел. Ги чуваат блиските од секакв напад. Големи романтичари (но, кријат) :$ . Сакаат да покажуваат на дело.

    Девица – Чекачот
    Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака.Сака да го има последниот збор.Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува.Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

    Најточниот хороскоп што сум го читала :clap:
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392

    По она што го гледам и слушам, ова е многу точно. Чудни луѓе. :wasntme:
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Астрологијата и првиот коментар после секс

    * Овен: „Ок, ајде сега пак да имаме секс!“
    * Бик: „Гладен/а сум – подај ми ја пицата.“
    * Близнаци: „Си го видел/а ли далечинскиот управувач?“
    * Рак: „Кога ќе се земеме?“
    * Лав: „Нели бев фантастичен/а?“
    * Девица: „Морам да ги исперам чаршавите.“
    * Вага: „Ако ти се допадна тебе, тогаш ми се допаѓа и мене.“
    * Скорпија: „Претпоставувам дека сега треба да ти ги одврзам рацете.“
    * Стрелец: „Не ми се јавувај ти, јас ќе ти се јавам!“
    * Јарец: „Имаш ли визит картичка?“
    * Водолија: „Ајде сега да пробаме и без облека!“
    * Риби: „Извини, како рече дека ти е името?“


    :)
     
    На garudamon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.110
    Бидејќи сум дупла лавица, кај мене сите маани и доблести на овој знак, се пренагласени.
    Мегаломанија, егоизам, широкоградност, потреба за драма и внимание - сето тоа и те како го имам во себе :)

    Факт е дека сме егоцентрици. И дека не доживуваат како арогантни и препотентни. Да, ги има и такви типови лавови, сум наишла на нив и не ми се допаднале :)
    Лидерските способности, потребата за доминација - наследство од хороскопот.
    Кога на сево ова ќе се додаде студиозноста и крутоста на Јарецот, што ми е во месечина, се прашувам каков тип жена сум.
    Страст на квадрат, придушена од земјената и рационална присебност од Јарецот.
    Вечна борба!

    Ама мислам дека ми е интересно :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :D
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Рипчее. :D па така така ми погоди, ова за организацијава не баш.имам читано и на др места и 99 посто све ми е погодено, јака оваа работава со хороскопов, погодува богами хихи :D
     
  11. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Лав – Лавот
    Одличен соговорник. Атрактивен и страствен. Опуштен. Најчесто среќен, но кога не е тогаш е намуртен и детинест. Неговиот проблем е сечив проблем. Предвидлив и некогаш монотон. Знае да се забавува. Во сè е добар. Одличен бакнувач. Дружељубив. Спуштен на земја. Зависни сте од него. Гласен. Сака долги врски. Зборлив. Не се закачајте со него. Редок да се најде. Добар кога ќе се најде.
    ете ова е се :rofl: најдобриот знак сум бе ! :P :P :lol:
     
  12. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    девица...секогаш прецизна,педантна,сака се цакум пакум да и е средено,тврдоглава романтиката ќе ја убие некој ден :lol: секогаш бара правда,ги решава туѓите проблеми што другите и ги кажуваат а кога ќе дојде нејзин ред да си каже што ја мачи ...кути...епа после тешко и е....има голема фантазија....секогаш сака да е херој и да го промени светот,не сака баш промени, во љубовта мечтае по оној вистинскиот...и во врска секогаш е онаа која е повредена...
    за девицата премногу влијае и подзнакот еве јас сум девица со подзнак шкорпија (смртоносна комбинација)хехе :D
     
    На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ауу тоа за сексот :D :D :D :D :D Баш да видам :D :D :D
     
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    лелеле ова за овен се збори уфуфуф се :$, а јас се мислам дека сме најомразениот знак. ^_^
     
  15. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Јарец – Страствениот љубовник
    Фина. Снаодлива. Интелигентена. Секси. Мрчатор. Некогаш досадна. Мрзелива и сака полека да ги завршува работите, но кога ќе најде нешто што ја интересира тогаш целосно се посветува. Горделива. Разбрана. Сладка. Неодолива. Сака долги врски. Одличен соговорник. Секогаш го добива тоа што го сака. Кул. Сака да победува. Сака да готви, но повеќе би јадела во добри ресторани. Екстремно забавна. Сака да се шегува. Паметна.

    Од а до ш, не дека се фалам.
     
  16. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    да мило тогаш сум..... :*
     
  17. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    Рак – Убавецот
    Најдобриот бакнувач. Многу привлечен. Неговата љубов е единствена. Многу романтичен. Најгрижливиот човек што некогаш ќе го запознаете. Многу креативен, најчесто уметник или луд. Експерт за секс. Многу спонтан. Голем фрик. Многу забавен. Најприметлив на забави. Ќе ве прими во неговото срце и ќе останете таму засекогаш. Најстраствен љубовник. Не е тепач, но тешко на вас ако стигне до тоа. Некој кого треба да го имате крај себе.


    точно е се,си го обожавам мојот знак :inlove:
     
  18. sashamkd

    sashamkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Вага
    Фина со сите што ќе ги запознае. Нејзината љубов е единствена. Луда, забавна и слатка. Има единствен изглед. Најгрижлива личност што ќе ја сретнете. Но, не се закачјате со неа да не завршите со плачење. Вагата може да предизвика толку хаос колку што може да го спречи. Верен пријател до крај. Памети сè што ќе и направите. Секогаш треба да ја имате на ваша страна. Добра е во спортови и е фанатик по екстремни спортови. Многу креативна. Безнадежно романтична!
     
  19. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски
    Хаха погодено ми е , јас сум стрелец :D