Карактерот според хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 27 септември 2010.

 1. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Според мене е точно..Јас сум шкорпија..
   
 2. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Близнаци – Близнакот
  Фини. Љубовта му е најбитна. Добар слушател. Лесно ги збунува луѓето. Иако е љубовник, а не тепач, сепак ќе ве нокаутира. Не трпи никого. Соли памет и лесно се навредува. Лесно губи работи и е расеан. Саркастичен, детинест и љубопитен. Доверлив. Секогаш среќен. Многу гласен. Брблив. Дружељубив. Лесно простува. Сака да се бакнува. Има убава насмевка. Дарежлив. Силен. Најнеодолив.

  Девица – Чекачот
  Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

  Скорпија – Зависникот
  Екстремно шармантна. Сака да се шегува. Има смисла за хумор. Ќе проба сè наеднаш. Сака да ја разгалуваат. Енергична. Предвидлива. Одличен бакнувач. Секогаш го добива тоа што го сака. Атрактивна. Сака долги врски. Зборлеста. Сака да се забавува, но некогаш претерува. Го сака мирисот на парите, но колку што знае да ги направи толку брзо ќе ги потроши. Многу заштитнички настроена кон луѓето што ги сака. Вреден работник. Одличен пријател, но ако нешто згрешите, пријателството е завршено засекогаш.

  Стрелец – Промискуитетниот
  Спонтан. Добро изгледа. Редок да се најде. Одличен кога ќе го најдете. Сака долги врски. Има многу љубов да даде. Самотник. Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство. Детинест. Не се закачајте со него. Убав. Романтичен. Фин со сите што ќе ги запознае. Неговата љубов е единствена. Луд, забавен и сладок. Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете. Одличен во кревет! Не се закачајте со него за да не завршите плачејќи.  Водолија – Непредвидливиот
  Доверлива. Атрактивна. Добар бакнувач. Единствена. Сака долги врски. Упорна е. Ќе се нафати на сè. Се гордеат со себе за сè што ќе направат. Неуредна и неорганизирана. Мрчатор. Одличен љубовник кога не спие. Премногу анализира. Го сака миленичето повеќе од семејството. Знае да ги нервира другите кога раскажува некоја приказна. Непредвидлива. Ќе ги надмине вашите очекувања. Не е тепач, но не се закачајте со неа.

  Риби – Животниот партнер
  Грижлива и фина. Паметна. Сака да биде во центар на внимание. Многу организирана. Привлечна за спротивниот пол. Сака да го има последниот збор. Лесно се наоѓа, но тешко се задржува. Страствен прекрасен љубовник. Забавно е да се биде со неа. Премногу им верува на луѓето и затоа често е повредена. Секогаш се труди да ги направи вистинксите работи. Екстремно чудна, но во позитивна смисла. Има смисла за хумор. Внимателна. Сака да се шегува. Многу популарна. Добар пријател, но треба да внимава повеќе како ги избира.[/quote]

  иначе јас сум скорпија и се ми е погодено а од сите овие други знаци имам поврзаност мајка ми и дечко ми се близнаци и се сто е написано е погодено ;)
   
  На vivadani му/ѝ се допаѓа ова.
 3. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  Стрелец – Промискуитетниот
  Спонтан. Добро изгледа. Редок да се најде. Одличен кога ќе го најдете. Сака долги врски. Има многу љубов да даде. Самотник. Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство. Детинест. Не се закачајте со него. Убав. Романтичен. Фин со сите што ќе ги запознае. Неговата љубов е единствена. Луд, забавен и сладок. Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете. Одличен во кревет! Не се закачајте со него за да не завршите плачејќи.

  пааа делумно е точно.. особено потемнетиот текст :))
   
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  8 – Родените на осми се како театарски актери. Долго чекаат улога, а кога ќе ја добијат ја завршуваат како што треба. По свое.
   
 5. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.080
  Допаѓања:
  21.150
  Пол:
  Женски
  Јарец – Страствениот љубовник
  Фин. Снаодлив. Интелигентен. Секси. Мрчатор. Некогаш досаден. Мрзелив и сака полека да ги завршува работите, но кога ќе најде нешто што го интересира тогаш целосно се посветува. Горделив. Разбран. Сладок. Неодолив. Сака долги врски. Одличен соговорник. Секогаш го добива тоа што го сака. Кул. Сака да победува. Сака да готви, но повеќе би јадел во добри ресторани. Екстремно забавен. Сака да се шегува. Паметен.
  Се ми е погодено :o :o :o
   
  На tweety7 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  29 – Родените на 29-ти имаат карактер на петел. Ги чуваат блиските од секакв напад. Големи романтичари (но, кријат) :$ . Сакаат да покажуваат на дело.

  Девица – Чекачот
  Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака.Сака да го има последниот збор.Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува.Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

  Најточниот хороскоп што сум го читала :clap:
   
 7. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.827
  Допаѓања:
  13.296

  По она што го гледам и слушам, ова е многу точно. Чудни луѓе. :wasntme:
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Астрологијата и првиот коментар после секс

  * Овен: „Ок, ајде сега пак да имаме секс!“
  * Бик: „Гладен/а сум – подај ми ја пицата.“
  * Близнаци: „Си го видел/а ли далечинскиот управувач?“
  * Рак: „Кога ќе се земеме?“
  * Лав: „Нели бев фантастичен/а?“
  * Девица: „Морам да ги исперам чаршавите.“
  * Вага: „Ако ти се допадна тебе, тогаш ми се допаѓа и мене.“
  * Скорпија: „Претпоставувам дека сега треба да ти ги одврзам рацете.“
  * Стрелец: „Не ми се јавувај ти, јас ќе ти се јавам!“
  * Јарец: „Имаш ли визит картичка?“
  * Водолија: „Ајде сега да пробаме и без облека!“
  * Риби: „Извини, како рече дека ти е името?“


  :)
   
  На garudamon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  38.672
  Бидејќи сум дупла лавица, кај мене сите маани и доблести на овој знак, се пренагласени.
  Мегаломанија, егоизам, широкоградност, потреба за драма и внимание - сето тоа и те како го имам во себе :)

  Факт е дека сме егоцентрици. И дека не доживуваат како арогантни и препотентни. Да, ги има и такви типови лавови, сум наишла на нив и не ми се допаднале :)
  Лидерските способности, потребата за доминација - наследство од хороскопот.
  Кога на сево ова ќе се додаде студиозноста и крутоста на Јарецот, што ми е во месечина, се прашувам каков тип жена сум.
  Страст на квадрат, придушена од земјената и рационална присебност од Јарецот.
  Вечна борба!

  Ама мислам дека ми е интересно :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :D
   
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  5.371
  Рипчее. :D па така така ми погоди, ова за организацијава не баш.имам читано и на др места и 99 посто све ми е погодено, јака оваа работава со хороскопов, погодува богами хихи :D
   
 11. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  105
  Лав – Лавот
  Одличен соговорник. Атрактивен и страствен. Опуштен. Најчесто среќен, но кога не е тогаш е намуртен и детинест. Неговиот проблем е сечив проблем. Предвидлив и некогаш монотон. Знае да се забавува. Во сè е добар. Одличен бакнувач. Дружељубив. Спуштен на земја. Зависни сте од него. Гласен. Сака долги врски. Зборлив. Не се закачајте со него. Редок да се најде. Добар кога ќе се најде.
  ете ова е се :rofl: најдобриот знак сум бе ! :P :P :lol:
   
 12. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  60
  девица...секогаш прецизна,педантна,сака се цакум пакум да и е средено,тврдоглава романтиката ќе ја убие некој ден :lol: секогаш бара правда,ги решава туѓите проблеми што другите и ги кажуваат а кога ќе дојде нејзин ред да си каже што ја мачи ...кути...епа после тешко и е....има голема фантазија....секогаш сака да е херој и да го промени светот,не сака баш промени, во љубовта мечтае по оној вистинскиот...и во врска секогаш е онаа која е повредена...
  за девицата премногу влијае и подзнакот еве јас сум девица со подзнак шкорпија (смртоносна комбинација)хехе :D
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Ауу тоа за сексот :D :D :D :D :D Баш да видам :D :D :D
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  лелеле ова за овен се збори уфуфуф се :$, а јас се мислам дека сме најомразениот знак. ^_^
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Јарец – Страствениот љубовник
  Фина. Снаодлива. Интелигентена. Секси. Мрчатор. Некогаш досадна. Мрзелива и сака полека да ги завршува работите, но кога ќе најде нешто што ја интересира тогаш целосно се посветува. Горделива. Разбрана. Сладка. Неодолива. Сака долги врски. Одличен соговорник. Секогаш го добива тоа што го сака. Кул. Сака да победува. Сака да готви, но повеќе би јадела во добри ресторани. Екстремно забавна. Сака да се шегува. Паметна.

  Од а до ш, не дека се фалам.
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  да мило тогаш сум..... :*
   
 17. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  337
  Рак – Убавецот
  Најдобриот бакнувач. Многу привлечен. Неговата љубов е единствена. Многу романтичен. Најгрижливиот човек што некогаш ќе го запознаете. Многу креативен, најчесто уметник или луд. Експерт за секс. Многу спонтан. Голем фрик. Многу забавен. Најприметлив на забави. Ќе ве прими во неговото срце и ќе останете таму засекогаш. Најстраствен љубовник. Не е тепач, но тешко на вас ако стигне до тоа. Некој кого треба да го имате крај себе.


  точно е се,си го обожавам мојот знак :inlove:
   
 18. sashamkd

  sashamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Вага
  Фина со сите што ќе ги запознае. Нејзината љубов е единствена. Луда, забавна и слатка. Има единствен изглед. Најгрижлива личност што ќе ја сретнете. Но, не се закачјате со неа да не завршите со плачење. Вагата може да предизвика толку хаос колку што може да го спречи. Верен пријател до крај. Памети сè што ќе и направите. Секогаш треба да ја имате на ваша страна. Добра е во спортови и е фанатик по екстремни спортови. Многу креативна. Безнадежно романтична!
   
 19. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.822
  Допаѓања:
  83.288
  Пол:
  Женски
  Хаха погодено ми е , јас сум стрелец :D