1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карантин и килограмите

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Kimberly11, 13 април 2020.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.216
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што по цел ден седиме дома поточно ние младите највеќе и само јадеме и спиеме,колку се здебеливте вие за време на карантин до сега? Јас 1,5 кг
   
  На ohlalalala и nextredstyle им се допаѓа ова.
 2. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  15.840
  Допаѓања:
  108.845
  Пол:
  Женски
  Ќе да терам накај 2-3 (facepalm)
   
  На nextredstyle и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 3. Dessa

  Dessa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Ниту сум покачила,ниту изгубила некој килограм,со оглед на фактот што скоро секој ден вежбам на стрпер по половина час.
  Но ништо не ветувам за празници-
  ве што следуваат:D
   
  На nextredstyle, zhap4e и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 4. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.398
  Пол:
  Женски
  Немам проблем јас со килограмите, пошто јадам само зеленчук и овошје, некогаш благо ама во мала количина. Вежбам некогаш поради досада и од тоа немам потреба. Така да не се жалам.
   
  На Anie93, najjacha, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.936
  Допаѓања:
  50.009
  Пол:
  Женски
  Се трудам да не јадам многу, не дека ќе се здeбелам ама не сакам само да бутам нешто во устата.
   
  На cresa-jagoda, nextredstyle, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. мацка64

  мацка64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Јас се здебелив некое килце, се приметувам, ама почнав со диета сега несакам да се запустам.:lol:
   
  На nextredstyle и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 7. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.983
  Пол:
  Женски
  Ослабнав 2-3 кила.
   
  На nextredstyle, Kimberly11 и Purplelilac им се допаѓа ова.
 8. Leviosa2503

  Leviosa2503 Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Женски
  Ослабнувам, изгубив 2-3 кила, воопшто немам апетит најверојатно поради тоа што немам никаква активност и не сум изморена, организмот не троши енергија.
  Лошото е во тоа што понекогаш јадам само 1 оброк дневно, ни со сила не можам повеќе.
  Не е од стрес или анксиозност затоа што воопшто не ме погодува ситуацијата, баш ми одговара седење дома и одмор од се. Не знам што ми е :worried:
   
  На Anie93, ohlalalala, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  Страв ми е да се качам на вага, не знам.
   
  На Regina.Phalange, Dust, Stephen Amell и 8 други им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Немам јас проблем со вишок на килограми, јас го имам обратниот проблем, никако не можам да се здебелам.
  А во оваа состојба, ослабнав уште 3-4 кила. Јадам исто како и секогаш. Изгледа стресот си го зема данокот. Секогаш слабеам под стрес.
   
  На Stephen Amell, nextredstyle, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  Искрено се зачудив денес кога се мерев.
  Сум ослабела два килограми.
  А мислев дека малку претерав со јадење во количина, ама фактот што претежно внесувам зеленчук, овошје, мешункасти плодови, млечни производи во умерена доза и поприлично контролирана доза на благи, сфатив дека тоа е причината поради која килограмите се тие.
  Е сега малку зачинети со стрес, резултатот е тој.
  Ама одговара во секој случај. :wasntme:
   
  На ohlalalala, Stephen Amell, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 12. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Ќе испадне дека повеќето сме скинале некое кило :D
   
  На cresa-jagoda, nextredstyle и candy.cane им се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.216
  Пол:
  Женски
  И јас имам проблем со накачување,супер ми дојде ова од карантинов таман сум сега :D
   
  На nextredstyle и candy.cane им се допаѓа ова.
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Јас баш сериозно се нафатив со вежбање и засега супер сум, со резултати. Не знам колку кила сум, немам вага ама се гледа дека сум ослабена.
   
  На Stephen Amell, nextredstyle, swizzlec и 2 други им се допаѓа ова.
 15. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  140
  Колку подолго трае карантинов толку повеќе лаже вагата...
  Наводно се здебелив 3 кг...наводно... :!:
  Вагава моја јес да станува се побезобразна периодов, ама почнав да вежбам по малце за секој случај. :wasntme:
   
  На Regina.Phalange, nextredstyle, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Првите две недели кога бев во самоизолација, се стаив у некој филм Џеки Чен и вежбав ко удрена. Што се тиче ваге, покажуваше кило ипол минус, али баш се познаваа мускули што всушност и сакав.
  Е после тие две недели, прејако. Посебно последниве три дена, избегавам огледала, гаќите почнаа да ме стегаат. Ало ма! Потрчав двапати на кеј и си мислам иам фора да бутам..
  Затоа од денес само зеље на мени и овоштија.
  Ако не иде планов како шо треба, се глеаме у Совети како да ослабам. :emo:
   
  На Dessa, nextredstyle, dayla и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  7.872
  Килограмите секогаш ми се болна тема. Не би да се мерам и да се разочарувам или да кукам наоколу, не е крив карантинот, ЈАС сум.
   
  На Dessa, nextredstyle, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Следам што јадам и пијам многу вода, за вежбање по дома малку слабо зошто подобар workout добивам во теретана.
   
  На nextredstyle и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.111
  Допаѓања:
  43.620
  Пол:
  Женски
  Буквално со недели немав мрднато од 50ка.Сеа од коа стаив мускул на мене приметив дека вагата покажува 52 :D дури :rofl:
  Ќе гледам бар 55 да фатам
   
  На Anie93, nextredstyle, swizzlec и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.167
  Допаѓања:
  105.728
  Пол:
  Женски
  20200414_151504.jpg
   
  На Celltica, Regina.Phalange, Bezimenka90 и 6 други им се допаѓа ова.