1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Караоке

Дискусија во 'Слободно време' започната од viki44e, 30 декември 2010.

  1. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    во неделата бев на караоке журка во пивница во стара чаршија и прекрасно беше абе скроз одлепивме многу е добро ви препорачувам секоја недела има караоке журка да идете барем еднаш нема ич да зажалите.. :)
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Многу ми се допаѓаат караоке забавите најубаво си поминувам кога има караоке. ;)
     
  3. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607


    епа да идеш секоја недела во пивница многу убава караоке журка има :)
     
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не сум од Скопје за жал :( :(
     
  5. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Со едн збор -ОБОЖАВАМ караоке.Прв пат пеев на еден мој роденден (цела вечер микрофонот беше на нашата маса и сите во нас гледаа :$ ) Штета што ретко се организираат вакви забави затоа и одамна не сум била.
     
  6. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Дечки, љубителки на караоке - престојувачи или жители на Скопје, пробајте во среда да тркнете до Парадизо, има караоке со Ненад. Немав некои очекувања ама атмосферата е стварно супер - особено ако успеете да го повлечете Ненад кај вас у сепаре и да се издерете во микрофон поштено :wasntme: :D

    Доброто е што кога има гужва, колку и да пеете лошо, никој не ве перцепира затоа што никој не гледа ко то тамо пева, односно вришти :D

    И така. Стварно е супер! :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Ма обожааааавам!!! Дома постојано тоа правам со друштвово мое.Искрено низ градов не сум затекнала добра караоке журка,еве слушам у Парадизо ама не искачам таму,така да ќе барам некое друго! :D
     
  8. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Уфф како ми се иде на караоке со Ненад !! Штета што неможам да влезам во Парадизо.Ај уште малце,кај и да е па и јас полнолетна :)
     
  9. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Љубителки на караоке, благовремено ве известувам дека караокето во Liquid (Охрид) e тапа. Да си знаете :!:

    Е така да си кажам, да не ме јаде подсвеста. :lol:

    п.с. Последно пеев на забавата во понеделникот :)
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    ^Во право си Брајтче за караокето во Ликвид, секоја среда истиот репетоар како и минатите 2 години (од кога почнав да излегувам таму), само разликата е што секоја година додаваат по 2-3 новоизлезени хитови. Има музика од сите жанрови- англиски, српски и македонски: рок, хип-хоп, поп, па и некои турски песни, на пример од Таркан...

    Со оглед на тоа што кога ќе си излезам на било какво журче си сум топ расположена, на моменти и не ми е толку битно дека се вртат истите песни, па дури и една иста песна повеќе пати во истата вечер. После неколку чашки вотка веќе и се ми е рамно и си играм, го грабам микрофонот и пеам :lol: Вчера ја пеев Time of my life и праќав поздрави..Абе зависи и од друштвото ..

    Инаку порано (во осмолетка) пеев на родендени за без пари :P -другите се срамеа да пеат и јас им правев караоке :D
     
  11. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Не сум била на караоке забави (а и не ни планирам со оглед на мојот "талент" за пеење :lol: ) ама затоа пак си правам караоке во домашен амбиент на karaokeparty.com страната 8) и реметам комшии :D
     
  12. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Девојки...микрофонот не ми работи на karaokeparty.com! :devil: Како да го вклучам? а другарка ми на мсн ме слуша дека и зборувам.

    Во што е проблемот и што треба да сторам? :?:
     
  13. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    karaokeparty.com rules... me like it o.O
    често пеам на странава ^^ и најчесто се натпреварувам и секогаш сум во топ 3 x]
     
  14. Stephanie

    Stephanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    КАРАОКЕ

    Девојки, како можам да симнам програма за караоке каде што ќе може да се снима тоа што се пее, да не е демо и да не се плаќа :D
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Јас го користам овој програм
    http://www.mp3mymp3.com/mp3_my_mp3_recorder.html
    и интересно е, ама не е типично караоке програмче, можеш да снимаш било што - јас на пример си пуштам инструменталка од јутјуб или од оние караоке-видеата во позадина и си пеам. :)
    Многу е интересно, милион песни ''преработив''. :)
     
    На Stephanie му/ѝ се допаѓа ова.
  16. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    и ја пеам на karaokeparty.
    нема баш многу голем избор на песни додека оние што се star тие сите можат да ги пеат.
    плус секој месец мислам дека додаваа нови песни.
    ѕвезди добиваат оние кои ги испејале сите отклучени песни а потоа за нив ги отклучуваат и другите.
    ѕвездите можат да пеат и на partymode шо е мн интересно чув.
     
    На Stephanie и SarahTayMomsen им се допаѓа ова.
  17. Stephanie

    Stephanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Фала девојки, забавата може да почне :D
     
  18. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Кога има караоке забави најчесто присуствувам, сакам да пеам но срамежлива сум во тој поглед...Еднаш само пеев на караоке забава бидејки бев поднапиена, а друг пат не сум се осудила а мислам и дека нема...Ама се на се ми се допагаат такви забави ;)
     
  19. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Сум учествувала неколку пати, ама не сум баш по тој бизнис. Гласов ми е убиј боже :tmi:
     
  20. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    секогаш тоа кога ке сум расположена за пеенје и си пуштам караоке или на јутуб или на www.karaokeparty.com и си пеам како удрена на цел глас.Бог знае што си мислат комшиите за мене.Ххаха ллудаа :rofl: :rofl: :rofl: