1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mihaela.barbi, 4 август 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  139
  Еве една тема која гласи дали сте кавгаџии т.е дали често се карате дома со домашните.
  И дали сте вие тие што се повлекуваат или одите до крај да ја истерате.
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  Па не обожавам да се карам, ама кога ме вадат од такт, ја терам до крај. Повишувам тон (до одредена мерка) и додека не се рабереме не ја завршувам дискусијата. Мразам да останам недоискажана.
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  139
  Дали се случило при расправија со вашите родители да добиете шамар? Сега не зборувам за периодот кога сте биле деца туку еве да земене некаде од 15 години па нагоре, и што мислите доколку се случи тоа како ќе реагирате.
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  139
  Дали се сеќавате кога последен пат добивте ќотек?
   
 5. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Па сум кавгаџика...Особено кога сум во право...Не попуштам додека не сфатат дека јас сум таа која е во право... :tmi:
   
  На angelche16, crazylady и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
 6. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  Воопшто не сум кавгаџика,и не избувнувам лесно...ама ако успеат да ме изнервираат тогаш тешко нив ]:)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Дома со мајка ми нон стоп се караме
  за ситници оти не си суредила оти не си исчистила
  и секогаш јас прва си почутувам едноставно немам жифци да се карам :worried:
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maja57

  maja57 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  20
  Па ретко се карам, само затоа што знам дека сум во право, иако после жалам што сум се ,,дерела'' толку :D :D :D
   
 9. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не сум кавгаџика и секогаш премолчувам работи, трпам и собирам во себе, се додека не ми прелие чашата.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.349
  Допаѓања:
  77.675
  Пол:
  Женски
  Не сум кавгаџија. Се карам кога границата е веќе премината. Колку што можам се воздржувам, но кога ќе пукне лошо е.
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  9.314
  Пол:
  Женски
  Исто и јас така а и инајџика сум :rofl::rofl:
   
 12. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.696
  Пол:
  Женски
  Кавкаџика сум додека не ја изведам правдата на виделина!
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.193
  Пол:
  Женски
  На ничие безобразие не премолчувам, ама избегнувам такви особи со кои треба да се расправам, зашто не се осеќам ОК после кавга. Но, тој што ми го ремети раатот - ќе плати. :D Сакам хармонија и тишина.
   
  На elimkd, cresa-jagoda, Ceci16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  до пред некоја година повеќе избувнував, се убедував, сега со тек на годините за ситнци премолчувам, за поголеми работи гледам да не навлегувам за да не ескалира работата за да не се каам за изговореноте зборови кажани во лутина
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.193
  Пол:
  Женски
  Ич не сакам во близина такви со HCPD, ми пречат. Глупаци.
   
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.314
  Допаѓања:
  119.477
  Пол:
  Женски
  Зависи дали сум во ПМС. Тогаш сум поспремна за карање. :rofl:
  Толерирам додека некој не премине граница.
   
 17. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  10.285
  Пол:
  Женски
  Не се карам, строго моето си го терам.
   
 18. FreeToGo

  FreeToGo Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  Не сум кавгаџија, пасивно-агресивно играм.
  Ама кога ќе пукнам тоа татни цел стан.

  Обично толерирам многу, секогаш се ставам во чевлите на другиот. Така сум и дома, и со друштво, и на работа.
   
 19. Forca

  Forca Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  1.972
  Пол:
  Машки
  Како што поминуваат годините (стареам) се помалку се карам затоа што на крајот на денот сфаќам дека не вреди човек да си прави нервози, стресови, и пример, ако видам со соговорникот дека не можеме да најдеме заеднички јазик, едноставно ignore и си продолжувам по патот, ниту имам намера некому да му се објаснувам ниту сакам некој мене да ми се објаснува, викаат со годините доаѓа мудроста, а мудриот човек не се кара за да се докаже некому за било што, туку си продолжува по патот, а му прави "block/delete" на контактот со соговорник кој е склонен за карање. :)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.