Кариера според хороскопскиот знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од LoVeR, 26 ноември 2011.

 1. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.978
  Пол:
  Женски
  Бик
  Биковите најмногу уживаат во стабилноста. Ќе работат напорно, но само ако имаат одредени гаранции: осигурување, одмор, добра плата и сигурност на работата. Одлучни се, трпеливи, чесни и методични, па така многу лесно се вклопуваат во секој тим и секогаш можете да се потпрете на нив. Наклонети се кон убавите нешта, па сакаат да работат со: цвеќиња, храна, накит и луксузни предмети. Најчесто имаат убав глас, па можат да работат како: спикери, говорници или рецепционери. Најдобри професии: сметководител, наставник, инженер, адвокат, дизајнер, градинар, готвач.

  Има доста вистина и во ова, ми погодиле.
   
 2. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.027
  Рак
  Ракот е мајката на зодијакот (јарецот е таткото), па овие луѓе најчесто се снаоѓаат добро во професиите кои бараат грижа за одредени нешта. Сепак, ова не значи само работа со деца или кученца. Раковите се одлични директори, затоа што треба да се однесуваат слично како мајка која има премногу обврски во исто време. Раковите даваат одлични совети и се заштитнички настроени. Одговорни се и многу лесно ги решаваат проблемите. Најдобри професии: градинар, социјален работник, адвокат, наставник, директор, војник.

  Ова со мајкава сериозно :D
   
 3. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.076
  Допаѓања:
  15.958
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Јарците се крајно амбициозни и им се потребни предизвици за да бидат среќни. Исто како што дивите кози се искачуваат по најситните камчиња за да стигнат до врвот, јарците се одлучни и упорни и секогаш прават сè што е потребно. Најголемиот дел од нив се одговорни и самосвесни, а многумина уживаат во моќта. Се придржуваат до правилата и очекуваат сите други да го прават истото. Ако сакате нешто да биде завршено како што треба и според упатствата, побарајте јарец. Најдобри професии: менаџер, администратор, уредник, банкар, IT и сè останато што е поврзано со наука.

  Па горе доле точно е . Навистина размислувам за некои од овие професии да изберам да студирам .
   
 4. tranquila

  tranquila Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  79
  Јарците се крајно амбициозни и им се потребни предизвици за да бидат среќни. Исто како што дивите кози се искачуваат по најситните камчиња за да стигнат до врвот, јарците се одлучни и упорни и секогаш прават сè што е потребно. Најголемиот дел од нив се одговорни и самосвесни, а многумина уживаат во моќта. Се придржуваат до правилата и очекуваат сите други да го прават истото. Ако сакате нешто да биде завршено како што треба и според упатствата, побарајте јарец. Најдобри професии: менаџер, администратор, уредник, банкар, IT и сè останато што е поврзано со наука.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.647
  Допаѓања:
  53.504
  Пол:
  Женски
  Социјален работник, работам на случајот еден ден да го добијам тоа место. :)
   
  На makgirl и mami blue им се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  7.658
  Пол:
  Женски
  Тoчнo зa вaгa, зa пејaч пoгoдиле бе aмaн хaхaх. И oнaкa се зaнимaвaм сo пеење.
   
 7. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Делумно ми погодиле.
   
 8. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.103
  Пол:
  Женски
  Рак-точно од збор до збор :)
   
 9. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Лав
  Никој не може подобро да ја одведе компанијата до успех и профит како што може моќниот лав. Тој е бестрашен, инспиративен и независен. Најдобро работи кога е во фокусот на вниманието и обожава професии кои со себе носат статус и моќ. Можат привремено да ја нарушат тимската атмосфера со високите побарувања, но шармот на крајот ги придобива сите. Не сакаат микро менаџирање, бидејќи се снаодливи и имаат интегритет, а најдобро им оди кога треба да водат, наместо да следат. Најдобри професии: директор, актер, туристички водич, агент за недвижности, декоратор, м

  Точно бре мајката.. :D
  Сега сум продавачка ама ко ќе завршам факултет отварам свој бизнис и се надевам ќе успеам ^_^:muscle:
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.293
  Допаѓања:
  25.358
  Пол:
  Женски
  Лав
  Никој не може подобро да ја одведе компанијата до успех и профит како што може моќниот лав. Тој е бестрашен, инспиративен и независен. Најдобро работи кога е во фокусот на вниманието и обожава професии кои со себе носат статус и моќ. Можат привремено да ја нарушат тимската атмосфера со високите побарувања, но шармот на крајот ги придобива сите. Не сакаат микро менаџирање, бидејќи се снаодливи и имаат интегритет, а најдобро им оди кога треба да водат, наместо да следат. Најдобри професии: директор, актер, туристички водич, агент за недвижности, декоратор, моден креатор, политичар, продавач.

  Од наведеново:
  директор-не сакам да ја тупам главата
  актер-ме бива да секако со клоци ќе ме избркаат од драмски
  туристички водич-попрво туристите ќе се снајдат,а јас ќе бидам загината во некое сокаче чекајќи спасувач
  агент за недвижности-ја сакаш куќава,ти се дава тебе пари бе или не ти се дава?
  декоратор-извинете,ви одговара се зелено така?
  моден креатор-зелена облека може?
  политичар-вакво
  лајно не ми треба во животот
  продавач-ајде 3 за 100 повелете,купи нешто ајде не му ја мисли и џитни ја фискалната не ти треба џабе ти ја давам
  Очигледното:
  Ниедна од професииве ;)
   
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.112
  Пол:
  Женски
  Dizajner mi pishuva i kaj znak i kaj podznak.