1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карлично породување(природно или царски)

Дискусија во 'Бременост' започната од Мецаа91, 1 јуни 2019.

 1. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  2.195
  Пол:
  Женски
  Здраво ако мислите нема потреба од темава слободно избришете ја.... Бремена сум 35+4 трета бременост ми е а ме страв повеќе од првиот пат,првите два пораѓаи беа одлични нај нормални се природно сега лепотицава никако не се врти а тешки сме 2.700 пред една недела бев на контрола, бев и во болница да видам што ќе ми кажат док.ми вика дека сум можела пак природно да се породам ако било со газето надоле, ново искуство ми е како прв пат да сум бремена се осеќам, ако има некоја со исто или слично искуство нека каже, на работа колешките ми викаат закажи си царски и готово.... Благодарам однапрет
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.171
  Допаѓања:
  194.235
  Пол:
  Женски
  Ќе си ги слушаш докторите, како што ќе ти кажат, така. Тој што ти ја води бременоста и тој што ќе те пораѓа знаат најубаво. А не колешки или членови од форумот.
  Иначе да, може да се породиш природно и со карлично поставено бебе, а може и да се сврти во текот на породувањето. Полесно е плус што не ти е прво, да си прворотка е сигурно потешко, штом е веќе трето, не би требало да биде потешко од првите две. Со лесно и без нервози!
   
  На Kitten, kikin и Мецаа91 им се допаѓа ова.