Карлос Руиз Зафон

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од WhiteAngel, 4 февруари 2012.

 1. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  7.632
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир.
  The Angel's Game ми е една од најубавите книги. Многу ми е жал. :(
   
  На Annath и theowndemon им се допаѓа ова.
 2. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  Матица ја пуштија во продажба и последната книга, Град од пареа ( The city of mist ).
  Тоа се всушност кратки приказни, кои се испреплетени со ликовите и дејствијата од Ризницата на заборавените книги. Моментално е на попуст 390денари, а редовната цена ќе е 490 .

  Дали некој (ќе) ја купи? Споделете мислење откако ќе ја прочитате. Мене во план ми е да ја земам, ги имам претходните книги од Ризницата. Верувам дека и оваа е одлична.
   
  На Nausicaa и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.755
  Допаѓања:
  76.470
  Пол:
  Женски
  Јас си ја купив зашто ми беше страв да не се распродаде, но не верувам дека наскоро би ја читала. Ќе пишам кога ќе ја прочитам секако...
   
  На Nausicaa и mazikeen им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.643
  Допаѓања:
  53.467
  Пол:
  Женски
  Се разбира, морам да ја прочитам. Ниту една негова книга не ме разочарала. Врвни дела. Но исто и јас не ја планирам баш во скоро време.
   
  На mazikeen и Nausicaa им се допаѓа ова.
 5. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  24.852
  Пол:
  Женски
  Јас ја порачав, чекам да стигни. Раскази се и не е голема, мислам дека еден ми е читан на англиски, ама сакам да ја имам. Жалосно што е последна..:(
   
  На mazikeen и Nausicaa им се допаѓа ова.