1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кармин Vs. сјај за усни

Дискусија во 'Лице' започната од Mishela, 30 август 2010.

  1. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    сјај за усни користам веќе 4 години и многу ми се свиѓа
     
  2. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    имам сјаеви за уста но не ги користам кармин не сум користела досега но затоа сум зависник од лабело или росал или нивеа
     
  3. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    за преку ден користам сјај од авон а за навечер прво кармин па потоа сјај исто така од авон. сега се мислам на нивеа и менхетен да ги пробам сјаевите :D
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Сјајчиња ставам преку ден,а за навечер ставам кармин и сјај или само кармин зависи :) обично купувам месо боја кармини,посебно ми се свиѓаат карминчињата од Miss sporty
    [​IMG]
     
  5. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Искрено за излегување и посвечени прилики ги користам во комбинација :makeup:
    А за преку ден користам некој неутрален сјај или лабело ;)
    Во секој случај мислам дека не е во прашање дали користиш кармин или сјај, туку дали нијансата ни прилега на изгледот ;)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Користам и сјај и кармин. Сеедно ми е, битно да ми одговара нијансата.Некогаш навечер кога сакам да ја нагласам устата ставам кармин а над него малце сјај. :)
     
  7. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Па сјајче во боја :lol: , односно течен кармин, кога излегувам и главно во потопли боички, не користам многу јаки бои.
     
  8. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    И двете.Во последно нешто сум повеќе по кармините( и тоа си преферирам појакички бои,значи не дреч,туку само посилни бои :!: )..Имам неколку сјајчиња во боја,кои си ги обожавам.
    А се фатив себеси и како често ставам и безбојно сјајче :geek:
     
  9. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    И кармин и сјај...обично во некоја неутрална кафеава боја, и за дневна и за ноќна шема .
     
  10. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Сјај, сјај и само сјај во сите можни пригоди :) :)
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    http://baolishi.en.alibaba.com/ овие се најевтините шминки на светот :D и за чудо се прекрасни! карминот е 20-30 денари на пазар абе лудило е :lol: розевиот посебно.... а за сјаеви не сум начекала... да не бидам офф повеќе кармини користам, сјајот ми го иритира нервот :devil:
    едит сега се нафурав, ќе идам на пазарче за 2 саата, ќе си купам и сенки по 60-70 денари прекрасни се, и кармини ќе си изнакупам :lol:
     
  12. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Сакам светли кармини, во беж или светло кафена боја...За посебни прилики, и црвен :)
    Користам и сјаеви за усни, но повеќе ги сакам безбојните лабела.
     
  13. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    па претежно кармини користам додека сјај не користам може лабело само за зимскиот период
     
  14. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Користам и кармини и сјајеви. Повеке сјајеви, најчесто од Орифлејм.
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    користам и кармини и сјаеви
    од кармини користам:розев, темнокафеав, златест, нешто мегу златест и боја на кожа,темновиолетов имам и црвен, ама некако срам ми е да го ставам на мене, премногу е впечатливо , купувам од Авон, од Голден Роуз, Јуник (во Бјути Шоп им ги собрав сите подарочиња кармини, оти и таму купувам често, па за мене е плати едно и влечи си-а бидејки те знаеме одбери си што сакаш :$ :lol: :rofl:

    од сјаеви користам: розев со светки , виолетов малку светкав црвен прозирен, розев прозирен


    (во Бјути Шоп им ги собрав сите подарочиња кармини, сјаеви, по некој туш маскара, и моливше за очи оти и таму купувам често, па за мене е плати едно и влечи си-а бидејки те знаеме одбери си што сакаш :$ :lol: :rofl:
     
  16. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Периодов, бидејќи ми е испукана устата нити сјај ставам нити кармин.... само лабелo кое ми ја ,,бои,, муцата малце розеникавко-црвенко :wasntme: Росал лабелце од вишна си користам,ете вакво [​IMG]
     
  17. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Преферирам сјај и лабело, но за посебни пригоди и за искачања ставам и кармин.
    Обично месо боја или бледо розева, а некогаш и црвен, зависи од облеката што ја носам.
    :)
     
  18. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Јас секогаш си ставам прво кармин па одозгора сјај :) имам само розови и црвени нијанси на кармини и сјаеви :)
     
  19. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Кармин не користам, повеќе сум за сјај. Купив еднаш кармин и така ми остана, па сестра ми го искористи. Инаку сјаеви од Авон користам и задоволна сум од нив
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Преферирам кармини не дека никогаш не користам сјаеви ама некако попрактични ми се кармините нејќам кога ми се лепи косата за сјајот или не можам да гушнам некого зашто ќе го залепам :lol: . Кармини имам баш секакви од црвен до такозвани месо боја :D не вложувам во кармини нешто посебно ефтинки се освен ако се работи за некој долготраен обично за посебни пригоди .