1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каролина Гочева - „ИЗВОР“ (нов албум, 2018)

Дискусија во 'Музика' започната од theunforgiven, 24 февруари 2018.

 1. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.659
  Најновиот албум на Каролина Гочева е насловен како „ИЗВОР“.
  Не е практика, но, одлуката била сите песни од албумот уште веднаш да бидат објавени на официјалниот YouTube-канал на Каролина, во вид на lyrics-видеа.

  „Убав живот“
  „Газам боса“
  „Бели цветови“
  „Да е сон“
  „Земи го срцево“
  „Будна“
  „Ти не дојде“
  „Нема песна за мене“
  „Млади багреми“

  ...се имињата на новите песни кои се во препознатливиот стил на нашата поп-принцеза, откако направи БУМ со нејзината трансформација од комерцијала во нешто поинакво.

  Секако, на оваа листа ѝ се придружува и песната „Ѕвона“ која беше промовирана како најавен сингл за албумот пред Новогодишните празници во 2017.

  ЛИНК од една песна:


  Слушнете ги песните и - да анализираме, да коментираме...

  [​IMG]


  P.S. Денеска, „прашината“ ја крена песната „Будна“ која има текст напишан од Весна Петрушевска - Бејби.

  Во меѓувреме, почнувајќи од вчеравечер (23.02.2018 па се' до 26.02.2018 - секоја вечер се случуваат промо-концерти во живо, во МОБ - Скопје. Сите се распродадени, па, поради тоа, пуштени се влезници за нова „тура“ концерти на 1,2 и 3 март.
   
  На g8lQQk, hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.160
  Допаѓања:
  63.056
  Пол:
  Женски
  Мене албумот ми делува баш фино. Песните имаат убава мелодија, интересни текстови. И не е воопшто за пензионери како што некои велат. :) Ги отсликува животот и љубовта на еден поинаков начин. :)
   
  На Таа Сум, theunforgiven и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.659
  Ох, само еден одговор на темава! Очекував малце поинаку да се одвиваат нештата =)
   
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  Првиот ваков албум на Каролина од 2008. ми се допадна, наредните два - не. Ми звучат многу простодушно, баш како за пензионери и внуци.
   
 5. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  14.238
  Пол:
  Женски
  Албумот е супер, сите пофалби за Каролина и композиторот Александар Мицевски со тимот музичари.

  Вистинско уживање и празник за уши :music: