1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каролина Гочева

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Barbica, 9 октомври 2010.

  1. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Супер си е Каролина, можеби е ладна, ама еднаш бев на нејзин концерт во Универзална и преубаво си поминав. Немам само една омилена песна нејзина, ги има многу, а текстовите секогаш знаат да ме погодат.
    Го немам уште преслушано албумот, ама многу убави пофалби слушнав и прочитав, така што веќе си спремив пари и утре ќе си го купам. Знам дека песните ќе можам и од Интернет да си ги симнам, ама сакам да си го имам за кога ќе ми дојде на душа да си го пуштам и да уживам :)
     
  2. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
  3. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Само пофални зборови за Каролинчето ! :* :* :*
     
  4. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Ја поштовам Каролинка,јес дека е така ладна по малце,нема многу добар однос со фановите,но дека е една од најквалитетните музичари кај нас,тоа секако.И глас,и стас,комплетна ми е за јавна фаца.Сите песни и се хитови,да не речам мега-хитови.
    Новиот албум го слушав деновиве,перфектно нешто,како и сите до сега,но овој ми е некако многу зрел и посебен.
    Бидејќи и јас спаѓам во тие патетичните женички :D многу ја сакам за година две,не се враќаш,да можев да те погледнам...но исто така и од постарите песни си имам омилени,како Ружа ружица,без оглед на се,кажи ми....
     
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Aлбумот вреди да се купи и да биде дел од секоја домашна цедетека. Може да се најде и во Југотон и во многу трафики по цена од 200 денари. Дефинитивно најзрелиот и најквалитетен поп албум на Каролина досега со светски звук.
     
  6. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    КАРОЛИНА СО ПЕСНА ПРОТИВ РАКОТ
    По издавањето на најновиот албум КАПКА ПОД НЕБОТО кој за кратко време успеа да се продаде во рекорден тираж, Каролина сними химна за борба против ракот на грлото на матката кај жените. Песната ја сними заедно со најголемите балкански поп пејачки Нина Бадриќ, Маја Сар и Александра Радовиќ.
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/q0kFw-qjPEI?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/q0kFw-qjPEI?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

    Спој на најубавите балкански гласови!! Совршено!!
     
  8. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
  9. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
  10. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    И јас многу си ја сакам Мамо пушти ме. Не знам зошто, но ваква песна мислам дека и денес може да помине. Треба можеби да ја врати во живот песнава со некој нов аранжман
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Прекрасен глас, уште кога ја испеала “ Мамо пушти ме “ се гледа дека има талент и го негува барем што се однесува на гласот.
    Првата песна кога не претставуваше на евровизија ми беше поубава отколку втората.
    Има своја публика во Србија , има некој свој стил, ама се согласувам со вас некако е здрвена , нема харизма, некогаш ми се чини како сосила да пее, треба да поработи на однесувањето на сцена ако продолжи да се занимава со музика, а не појдов два пати на евровизија и сега ми е гајле како се однесувам.
    Дуетот со Тоше и е прекрасен, ми се свиѓаат овие песни од предпоследниот албум чинам беa : “ Птицо малечка“ и “ За година две “
    Најубав спот до сега.
    http://www.youtube.com/watch?v=Vy7oortK ... re=related
     
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/cF1XVEH1KBU?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/cF1XVEH1KBU?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>


    Мојата омилена од Каролина :)
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    ^ Песнава КОЈ ДА ТИ КАЖЕ прв пат ја слушнав сега овде, којзнае колку е стара, се познава и по гласот дека е мн млада Кароличнето... Како и да е си ја сакам и и ги сакам сите песни
     
  14. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Порано многу ја сакав Каролина, баш ми беше дама :) . Сега некако многу ме нервира :?: некои изјави што ги има дадено, не покажува емоции спрема публиката, улетува од врска во врска и тоа се со луѓе со дебело банкарско салдо (и уште изјавува дека е девица ха ха ха), воопшто не ми изгледа на пријатна и харизматична личност .......како и да е морам да признаам дека некои од песните многу ми се допаѓаат. Оваа песна ми буди некои топли емоции, не знам зашто, но ми е многу пријатна...... :inlove:
    http://www.youtube.com/watch?v=4Y8qdSxGh4k
     
  15. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Изјавите дека е девица беа намерно дадени за српски весници, дури и она се смее во интервјуто. Не дај боже човек значи да се пошегува, одма се ставаат разно разни етикети.
    Умерена, паметна, скромна во изјавите и однесувањето. Тоа ми се допаѓа. Никогаш не кажува повеќе од тоа што треба и секогаш зборува за нејзината музика и одговара концизно на било какви други прашања. За приватниот живот, нејзина работа. Во ниедно интервју не кажува со кого е и како и е. Новинарите постојано пишуваат за тоа без она да зборува претходно за тоа.
    Lux, За Година две е од најновиот албум Капка под небото, мојот омилен албум од Каролина.
    Да можев да те пголеднам е нејзината најдобра балада заедно со оние од Владо Јаневски (Срешчемо се опет и Љубовта е моја религија).
     
  16. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Барбика јас си го кажав моето мислење и не критикував никој кој што има спротивно :) Не ти пререков ништо затоа што си голем фан на Каролина (колку што можам да забележам) ;)
    Го барам истото и од твоја страна, фала однапред и поздрав ;)
     
  17. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Супер е песнава, избрана е за хит за 2010 на радио Фортуна
     
    На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Сите претходни албуми ми биле просечни, меѓутоа со последниов се надмина себе си..
    воедно би го ставила на листата на еден од најдобрите албуми што некогаш имало во Македонија :)
    Неможам да издвојам некоја песна, сите и се подеднакво прекрасни од овој албум, се гледа дека Каролина созреа музички
     
  20. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Се согласувам со вас кои рековте дека Каролина е здрвена и нема контакт со публиката. Јас лично не ја сакам Каролина многу - што знам онака ми е. Понекогаш се дешава да слушнам некоја нејзина песна.Некои ми се допаѓаат. Обично ги слушам За година две и Кој да ти каже. Тие и се така поубави.