1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каролина Гочева

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Barbica, 9 октомври 2010.

  1. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    ја сакам,ја почитувам.таа е одличен вокал. нејзините љубовни врски,скандали и такви глупости не ме интересираат. од женските изведувачи е најдобра во македонија и меѓу најдобрите на балканот.
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    За концертот се најавуваат големи изненадувања. Гости ќе бидат Тавитјановци, Влатко Стефановски и Беј д Фиш, а концертот ќе биде поделен на неколку длеови. Освен поп делот, ќе има и дел со етно песни, со рок песни и со електро ритам.
     
  3. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Гостин на концертот на Каролина ќе биде Владо Јаневски. Одлично :)
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Е сега ми е уште повеќе криво што нема да одам :(
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.281
    Допаѓања:
    101.241
    Пол:
    Женски
    Каролинче е едно прекрасно суштество. Ја познавам лично. Онаа каролина што е а сцена со онаа што е проватно се сосема две различни личности. Можете да судите се и сешто според она што се пишува и што се пласира во јавноста за неа, тоа си е ваше право. Тоа и е добра тактика за да ја задржи присебноста, и приватноста. Таа е еден голем другар, кој душа дава за оние кои и си драги.
    Факт е дека како неа нема вокал во државава. Каде и да отишла не се обрукала нити сама нити пак земјата која ја претставува. Е заради тоа и се дивам. А тоа со кого одела, па богати биле па вака па така тоа си е најзина приватна работа. Кога некој како неа на 16 години ќе ја испее од Whitney Houston I will allways love you http://www.youtube.com/watch?v=XGjulefVJUY нека коментира за неа. На сите концерти сум и била, на овој нема да одам од оправдани причини. Поздрав.
     
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Каролинче е најубаво и најслатко нешто на нашава сцена, ама такви сме си ние македончињата ! Секогаш го почитуваме и го сакаме повеќе она туѓото одошто своето кое без да го форсираме вреди многу многу повеќе од некои странски музички имиња ! Концертот и беше совршенство, ме остави без текст ! .. :clap: .
    Само ме изнервира тоа што кога се изгаснаа светлата на сцена сите се разбегаа ! :@ Па, добро тоа означува дека е концертот при крај но никогаш не дека е завршено ! Таква музичка ѕвезда каква што е Каролина се испраќа со дооолги аплаузи и групно излегување од салата.Мене искрено ми се одеше мн. во вц. но си трпев :lol: Никако не сакав да претрчувам на половина концерт ;)
     
  8. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Јас па ич не ја сакам :^)
    Лигава ми е :)
    Не ми смета многу нејзината музика, ама не едноставно несакам да ја слушам.
     
  9. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    му ги сакам песните многу, инаку убавка ми е :):)
     

    Прикачени фајлови:

  10. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Каролинчето ми е преубава, преубави песни има. Во овој момент таа е најдоброто нешто во Македонија,мислам отсекогаш била, ама сега со новиот албум растур направи(според мене).
     
  11. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    И јас си ја сакам само што не ми се допаѓа како Цаци ја облекува повеќе и го сакав стилот на Ношпал вака ми изгледа малку глупаво а има топ фигура
     
  12. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
  13. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Не ја слушам,но има убавки песнички ;)
     
  14. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16
    Каролина сакам да ја слушам има интересни песни,но како личност ми е мн. ладна.Некако ко да незнае или неможе да допре до публиката.
    Конкретно,бев на концертот нејзин и добро пееше,ќе беше уште подобро да имаа поквалитетно озвучување,зашто ништо не се слушаше кога пееше нешто тивко.За стајлингот несакам да коментирам нешто посебно,мене лично не ми се допаднаа некои делови од нејзиниот стајлинг,но ок прашања на вкус.
    Лош потег и беше тоа што хитот го остави за да го пее на бис,а и гостинот воедно.Пола сала си отиде... Концеретот се на се беше онака 6-ка (на скала од 1-10)
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    До пред малку слушав Queen of the week на МетрополисФМ и кралица за оваа недела беше Каролинчето.
    Уживав, да ви кажам право и криво ми е што не отидов на концерт, ама ај си велам, тука е, македонска ни е, ќе направи пак :D
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Jaс одбив гратиси за концертот и ич не се каам.
    Неколкумина од мојата околина што беа на концертот се со коментар ,,беше добро,, Никој не е фасциниран. Почнала во 10 часот да пее дури. Во 9 часот салата била речиси празна. А не дека потоа се наполнила. Плус во глобала 80% од публиката не станала да игра и пола публика била надвор на пушење пола концерт. Гратиси имаше на секој чекор, а и бесплатно влегувале за време на коцертот.
    Убаво пеела тоа никој не се ни сомнева, има и некои добри песни, ама атмосфера била тапа.

    Каролина не е за вакви големи сали.
    За неа е добра универзална сала, со одбрана нејзина публика, да расположи барем 1500 фанови, а не да остави рамнодушни и да си отидат на пола концерт 5000 луѓе.
    Ама ете сеа ќе си се фали дека ја наполнила Борис Трајковски.
     
  17. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Пораснав со песните на Каролина, отсекогаш ми била омилен вокал од Македонија,а и од балканот. Девојката е празник за очи и уши. Дефинитивно глас кој не ве остава рамнодушен. Сите албуми и се топ али последниот и е дефинитивно најдобар :rock: честитки за целиот тим кои го работеле и придонеле за денес да имаме еден од најдобрите албуми во Македонија. Мислам дека со последниот албум дури и оние така наречени ,,мразачи'' кои не ја сакаат Каролина, не ги остави рамнодушни.

    Морам да го споменам и албумот Македонско девојче. Албум за уживање и опуштање. Mакедонска традиционална музика испена со многу чуство и душа од секако прекрасниот глас на Каролина. Совршенство! БРАВО за ова ремек дело на Златко Ориѓански и остантиот тим. :clap:

    Да опстоиш на музичката сцена повеќе од 20 година тоа значи дека нешто вредиш. Македонка за гордост и почит!
    Крајно време е да почнеме повеќе да ги цениме нашите таканаречени ѕвезди, зошто мислам дека многу повеќе се цените во странство, а кај нас секогаш се плукани. Некако кај нас секогаш е дека туѓото чини, а нашето не. Имаме и ние квалитет кој треба повеќе да го цениме и сакаме и да бидеме горди на тоа што го имаме.

    http://www.youtube.com/watch?v=lURtvXUmzUQ
    http://www.youtube.com/watch?v=6sEAgMrvEas
     
  18. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Дефинитивно најголемиот концерт досега на Каролина.. Не очекував дека салата може толку многу да биде полна затоа што и никогаш претходно немам отидено таму. Луѓе од сите генерации, сите расположени и сите уживаа во песните на единствената Каролина. Одамна немало толку совршен и комплетен концерт во секоја смисла. Песните беа многу добро одбрани, се пееја песни и од старите албуми и од етно албумот и од новиот албум Капка под небото. Гостите на ниво, пејчката на највисокото македонско ниво кога се работи за музика и изглед.

    Немало досега дефинитвно ваков концерт. Квалитетна македонска музика, извонредни вокални способности на пејачката и конечно, концерт без гратиси. Браво за Каролина што наполни ваква сала и што приреди едно вакво шоу. Совршен концерт и презадоволна публика. Значи сепак Македонците знаат да одвојат пари за квалитет. Браво браво браво
     
  19. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Еднаа вика празно било другата вика полна сала ? ! :^) :?: како и да е он топик
    Каролинчево ич не ја поднесував некако многу ми беше дигната исфорсирана, (не знае конткт да воспостави со публиката ) зад тоа стојам ..... За квалитет е излишно да се зборува докажана во музиката ... Песните 80 % ми се допаѓаат особено За година две , Не се враќаш , Хипокрит , Се лажам себе и мнооогу други кои никогаш не ми губат ми останле запаметени а не хитчиња кои траат некое време тоа ми се допаѓа музиката што ја твори останува .... :) Сега ми е понормална барем она што го гледам , смирена се држи цврсто на земја тоа ми се допаѓа , дама си е ... Не не напна со скандали освен со Љубовниот живот и тоа не на нејзина вина ... Папараци ја сликаат а не прави скандал :lol:
     
  20. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Кажувам затоа што бев на концертот. Доволно зборуваат и медиумите за тоа.
    Не само на концертов, туку и на настапи, албуми, гостувања во емисии не е заслужна само Каролина, туку и толкава продукција позади неа како Авалон и цел тим на стилисти, фризери, најпознати музички соработници од Балканот.