1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каролина Гочева

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Barbica, 9 октомври 2010.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    И јас бев на концертот и супер си поминав. Точно дека во 9 саат салата беше полу-празна, но за брзо време се наполни.
    Каролина- прекрасна како и секогаш.Блескаше од задоволство кога излезе на сцена и кога виде полна сала. За пеењето - нема потреба да се коментира. Професионалец е -ПРОФЕСИОНАЛЕЦ. Уживав со секоја песна, и утре да прави концерт пак- пак ќе одам.

    Единствено што не очекував од неа е толку сериозен стајлинг...Каролина е секогаш совршено облечена, можеби беше и овојпат, но јас за првпат ја видов во комбинации кои лично не би ги носела.

    Штета што кај нас недоволно се цени македонската музика, и што луѓево повеќе сакаат да даваат 800 ден за Цеца, Северина и др, отколку 200-300 денари за Каролина.
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А го знаете ова? :)

    препев
    http://www.youtube.com/watch?v=jcmFbfgjj98

    оригинал од 2008ма мислам
    http://www.youtube.com/watch?v=scKgmq0DckM
    (бар да го сменила текстот |( )

    и
    препев
    http://www.youtube.com/watch?v=dnjlLwCs9sA

    оригинал од 2007ма година
    http://www.youtube.com/watch?v=MLGikYDccPM

    Се фалеше дека ги ангажирала најдобрите текстописци и музичари, за да направат препеви од бугарски? :)
     
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Сите песни на новиот албум и се препеани. И јас се запрепастив кога дознав, ама секоја песна веќе ја има на бугарски. :|
    За “Бои„ конкретно, ни контекстот во песната не е сменет, буквално истата е. Причина плус да се истепаат на Youtube со коментари македонците и бугарите.
     
  4. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Најубав албум во дискографијата на Каролина, но не само. И во македонската музика воопшто.
    Македонско девојче, со задоволство ги слушам сите песни.

    http://www.youtube.com/watch?v=Fn3H_UqytTI
     
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Песните се препеви и не сите. Само неколку се препеви од руски или бугарски автори. Песните немаат врска со пејачите кои ги пееле за тој пазар, фино лепо за големи пари се купени од авторите на песните.
     
  6. Missbutterfly

    Missbutterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    19
    Мене ми е многу криво што не бев во можност да бидам присутна на концертот :( .Инаку Каролина има добри песни,посебно ми беше интересен албумот Македонско девојче.
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мене Каролина ми е антипатична. |(
    Едноставно нема харизма, многу исфорсирано ми делува.
    Да, има убав глас и ја бива за пеење, ама мене лично не ми е од омилените.
    И да не заборавам дека порано ми беше многу, многу поубава и поприродна.
    Инаку, има неколку песни што многу ги сакам (од постарите).

    http://www.youtube.com/watch?v=-cJmpUIX2Lk

    http://www.youtube.com/watch?v=25PFvFka0HI

    http://www.youtube.com/watch?v=hiSpVB4C5BI
     
  8. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.702
    Допаѓања:
    121.977
    Не ми е нешто посебно убава,згодна ич-преслаба е.Има просечен глас.Иако е долги години на сцена за мене како да не постои :lol: Онака без везе ми е.Инаку ја обожавам нејзината За година две и оваа најновата
    http://www.youtube.com/watch?v=OFwg2N5UVRY
    Кога ја слушам,секогаш си плачам ;(
     
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.702
    Допаѓања:
    121.977
    Антипатична ми е.Многу.
    Како помала ја сакав.Ама неколку пати ја имам среќавано низ град,не да е арогантна :tmi: па и на тв се забележува тоа. |(
    А како второ не ми е ама баш ништо посебно.Слаба ,преслаба ,нити има некоја убавина.Единствено кај неа ми се допаѓа бојата на косата и долгите нозе.
    А песни има некои добри,за тоа се сложувам,особено последните најнови.
     
  10. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Се чудам кога некој вели дека имала глас...да, има, за приспивни песни... Како и нејзината појава така и гласот и е монотон, досаден, ја имам слушано во живо, се губи во музиката нејзиниот глас... Се напрега многу кога пее чиниш душа испушта, или мислиш опера ќе извади од себе за да на крај слушнеш едно мизерно ееееееее...Премногу исфорсирана, од мене има пролазна оцена...
    П.С. Каролинче извини ако сум една од твоите омилени форумџики :^) :D
     
  11. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Не е тоа ароганција, туку начин да се заштити и да опстои цели 20 години. Ако се лигавеше, трескаше глупости и слично одамна ќе беше заборавена и од медиумите и од народот.
    За гласот не знам како по 20 години уште има дискусија. Преубава боја на глас и секогаш се е точно испеано. Последно се докажа со настапот на плоштад.
     
    На Wild.Child и mims-89 им се допаѓа ова.
  12. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    аууу Каролина бе. оваа само мајка и ја сака.
    знае да испее по некоја добра песна чат-пат али главно тој е впечатокот.
    ладна, антипатична, арогантна, без понашање, и никако не ми е убава или згодна.
    ко фригидна ми личи :D
     
  13. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Да ја сакаше само мајка и, немаше два пати да не претставува на Евровизија, немаше албумите да бидат рекордно продадени, немаше да постои 20 години на македонската музичка сцена, немаше да сними дуети и да соработува со најпознатите автори на Балканот.
     
    На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    На AnaKarenina, Hipica и Wild.Child им се допаѓа ова.
  15. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    За пеење може некако да пројде ама НЕ пее до толку УБАВО колку што преувеличувате и паѓате во несвес. Ја сакав до пред некоја година.. Поточно, ја сакав додека не го гледав интервјуто што и го правеа за Тоше.
    И поставуваат прашање за гласовните способности на Тоше а нејзиниот кам бек комент гласеше нешто вака: „Па, како што Тоше беше најдобриот машки вокал во Македонија, така и јас сум најдобриот женски вокал нели, се подразбира тоа... ѕрнѕрн“
    И каде е тука всушност нејзиното мислење за Тоше? Односно, каде е одговорот на прашањето упатено кон неа?
    Сакајте си ја, не ви бранам, ниту ви пререкувам за тоа, ниту пак ќе се карам за тоа... Ова беше само мое мислење за нејзините способности и си наведов причина зашто ми се одмили оваа жена. :)

    Римембр, ај кам ин пис!
     
    На green.eyes, eli25 и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  16. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    а ти Барбика ПР да не си и на Каролина?
    глеам кој и да каже нешто лошо одма идеш контра.
    мене не ми се свиѓа па уште 10 пати на евровизија нека иде ако сака. а да ја биваше до толку ќе направеше нешто. :lol:
    и може да се удираме у груди колку сакаме дека била наша ама искрено ја не познавам ни еден човек на кого оваа му е мила, добра, харизматична, симпатична или сл.
    ја не кажав ништо за гласот и пеењето.
    ама за да бидеш ѕвезда треба да си комплетен.
    и опстојува 20 години пошто други речиси и немаме.
    а за соработка со познати автори :rofl: :rofl: смешна си жими се. па кој и да им плати би направиле песна. нив тоа им е работа, не дека пукнале да соработуваат со неа. :D :D
     
    На calliope, MSkorpionka и Cynthia им се допаѓа ова.
  17. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    За тоа што не претставувала на Евровизија ама ич не би да коментирам...за друго, си створила име, се пробива,ама дека не е тоа тоа-не е...И јас би сакала некогаш да ја видам во поинакво светло, поопуштена, похаризматична, да покаже некој став кога пее, да здиви ако треба...би била многу поинтересна. Вака за мене е ништо повеќе од просечна...Се труди, но не придобива...Вештачка ми е до срж...
     
    На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Каша не можеш да генерализираш.Ако ти не познаваш некој што мисли дека е харизматична и добра пејачка не значи дека никој не ја сака.Постои причина зошто е толку долго на сцената и не е поради тоа што викаш дека "други пејачки немаме".
    Мене ми се допаѓа,ми се допаѓаат нејзините песни кои имаат некоја смисла и тематика за разлика од песните на некои самопрозвани пејачки е сега можеби нема некој што се вика извонреден и неповторлив вокал но гласот и е солиден.
     
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па не е некој професионалец али како за кај нас убаво пее...немам нисто против нејзе има убави песни..убаво пее не е лоса ;) сепак секој си има дарба за несто и своја убавина :)
     
  20. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Голем фан на Каролина, пред се на нејзината музика а потоа и на неа како што е претставена. Бира што ќе каже, никогаш не се расфрла со непотребни изјави и не виси по телевизии само затоа што ја викнале. Се појавува само кога треба да каже нешто. Професионална е и најверојатно тоа дошло поради долгогодишната соработка со Авалон, која работи со светски имиња и е ретко сериозна продукција.
    Ни јас ни никој не ја знаеме за да судиме каква била и многу е лошо да кажеш Кучка за некого што не го ни познаваш. А уште помалку да знаеш дали била добра или не.

    А да здивела или да направела скандал, ќе беше зборувана некое време и потоа ќе беше избришана од листата на пејачки. Со ваквото нејзино однесување и став кон музиката и работата, успеа да опстои 20 години.