1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каро Емералд (Caro Emerald)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Mishela, 12 септември 2012.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Утрово ми почна со мојата омилена песна од неа, па прочачкав да видам дали има тема.
  Епа, на здравје тема, се надевам дека има уште кои ја знаат и слушаат.

  Каро Емералд, или Caroline Esmeralda van der Leeuw, е холандска џез - изведувачка.
  Досега има издадено еден албум, насловен како Deleted Scenes from the Cutting Room Floor.
  Мислам дека нема некој што не се сеќава на нејзиниот најголем хит со кој таа практично се проби на сцена, пред две години. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=jo1cyl0QbWo
  Мене ми е одлична во секој поглед, ма девојкава е голема чоколадна шери-бонбона! :D
  Ми се допаѓа и како вокал, т.е. и настапите, изведбите во живо го потврдуваат фактот дека типкава не е само интересна видео-појава, напротив.
  Во пакет со музиката ме потсеќа на стариот Холивуд и сиот тој гламур на Одри и компанија.
  Прекрасно сторење ми е - музика пријатна за увце, симпатична девојка и супер-вокал.
  Јас едноставно не можам да издвојам песна која не ми се допаднала и ми оставила негативен впечаток, па еве ќе ја ставам мојата ол тајм фејворит со изведба во живо и нешто плус од каврс и ваму-таму.
  http://www.youtube.com/watch?v=o_MUOJSUbTM
  http://www.youtube.com/watch?v=eOBffiaG5Xk
  http://www.youtube.com/watch?v=uYngyQ6TdXY
  http://www.youtube.com/watch?v=EmKmVHTH5iU
  Ej да, кога ќе пораснам, сакам да пеам како Каро Емералд. :lol:
  Нејзиниот глас едноставно нелиии, многу ми е при срце. :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Супер е типката, и јас ја слушам нејзината "Back it up". Прво ја слушнав на радио песнава, потоа се намачив да ја најдам, но се исплати. Ми Се Допаѓа :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Ептен ми е по мерак, прекрасен глас и има и многу живи песни, певливи.
  Многу ми се свија стак, и песната и спотовите исто, толку ми се обични а сепак уникатни, ретро шик.
  http://www.youtube.com/watch?v=id10ASJMzHA

  Ова песна ми е баш јез, ја обожавам, најомилена ми е.
  http://www.youtube.com/watch?v=FGyauBUfOms
  Нeверијатна ми е, и баш ми е мило што некој сака да снима вакви песни и што не потпаѓа на ефитни а сепак високобуџени песни.
  Нема песна која не ми се свија од неа.
  П.С каков кавер на Адел, и поише од достоен,
  http://www.youtube.com/watch?v=X9jqqXNpMXs