1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Касандра [Cassandra] (МТВ 1)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 18 март 2012.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  К А С А Н Д Р А
  Првата и незаборвната KAСАНДРА во 150 епизоди. Прикажувана е 1997 и 1998 година на МТВ 1.
  Дали се сеќавате на Касандра, Луи Давид, Игнасио, Росаура, Доринда, Ерминија, Матијас? Серија која секогаш ќе буди голема носталгија во мене и песната и ликовите кои ме наежуваат.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.389
  Многу убава серија, пред нецела година играше на БН (српската програма) и пак си ја гледав.
  Касандра ми е многу убава, а Луис Давид (Игнасио) ако не се лажам глуми и во Триумф на љубовта како сопруг на Викторија :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Хехехе :rofl: како не се сеќавам, па имаше едни бонбони во цилиндрична картонска кутија и на нив ликовите, па имаше ленти за на глава, па триста чуда. Се сеќавам, оваа серија беше старт на сите серии до ден денешен.
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Првата шпанска серија кај нас :lol:

  Ја гледав редовно, мислам и дека нема кој не ја гледал, се соживував со целата ситуација, абе смешки :D
  Па имаше и цели албуми, мастики со ликовите од Касандра, имав и налепници на фрижидер, мајка ми кога виде беше ваква :devil:
  Ама денес нема шанси да седнам да ја гледам :shake:
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Јас на БТР телевизијата ја гледав скратената верзија, ја даваа пред 2 години. И по 20 години откако е снимена, серијата е подеднакво добра.
   
 6. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.988
  Пол:
  Женски
  Ау, едвај памтам по нешто, 5 години имав кога почна да се емитува, ама си пратев бе, што?
  Имав и ланче баш со таа првата слика. Не беше ланче де, туку ко округол приврзок со сликиче внатре па закачено на конец. Фенсерај.
  Плачев кога дедото умре во серијата бидејќи мислев дека навистина умираат.
  А само два пати во живот имам плачено за ТВ ликови. За дедово и за Муфаса од Кралот Лав. :D
  Иако како низ сенка помнам, сериичево чинам беше подобро од сите денешни заедно.
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Зарем може да се заборави оваа серија? Па со оваа серија пораснавме и колку што знам скоро сите во земјава ја гледаа секако со исклучоци :)
  Интересна беше серијава(секако ако сега ја гледаш ќе ти биде чудна и доста глупава) и нема шанси дека повторно би ја гледала.
  Инаку ми текнува на целата приказна и на некои ликови, знам собирав сликички, па се маскираа сите како Касандра и имам уште налепница од мастика со ликот на Касандра на мојот фрижидер :D
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.440
  Може,може да се заборави.
  Ова ја отвори пандорината кутија у земјава.
   
  На JoxyTheFreak и Gordana10 им се допаѓа ова.
 9. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  70
  Од серијава се научив да читам само за да ја гледам, бидејќи тогаш бев прво одделение, и благодарение на неа почнав и брзо да читам да не ми бегаат редовите. :rofl:
   
 10. Biancaneve

  Biancaneve Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Без траката на глава како што имаше касандра не искачав од дома :D хахах имаше касандра имав и јас хахах
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 11. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  226
  Пол:
  Женски
  Не ја гледав серијава затоа што во 1997 година тогаш бев бебе :lol:
   
 12. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Јас не знам ама се што слушам за серијата глупаво ми звучи :)
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Јааас мислев дека ја иам глеано серијаваа ама неее пошо јас сум родена 97 :D аууу брукии
   
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  [​IMG]
  Колку само свекрви ги викаа Dorindi Во тоа време
  [​IMG]
  и незнам дали ги памтевте оние муабети
  Личиш на Касандра само во Ушите !!!! :lol:
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Ја гледав иако тогаш не разбирам баш-баш што гледав.
  Памтам збирав албум со сликички од касандра, до пред некое време уште го чував, а да имав и ланче касандра.
   
 16. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  517
  Емитувањето на Касандра беше атракција :lol: Доаѓа 7 и пол /8 и надвор живо пиле немаше.Опседнатост со се што се случува во серијата.А најголем спектакл беше кога Касандра и Ранду ги донесоа во Скопје :lol:
   
 17. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Опрости ми боже за мојот грев и залудно потрошеното време .Не верував дека ке ме фати магијата на касадроманија али јбг модерно беше изгледа у тоа време да се гледа .Сепак добра причина имаат да ме реметат сега ако ги викнеш на гости своите блиски и зјапнале во тв то по своите идоли :tmi: со чудните гласчиња на нашиве актери :x
   
 18. Hurrem-Aleksandra

  Hurrem-Aleksandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  640
  Допаѓања:
  413
  Касандра... :rofl: :rofl: :rofl:
  Значи вечниот евергрин Касандра :lol:
  и тоа како ја гледав сега кога ќе се сетам многу ми е глупо што бев опседната со оваа серија
  едвај гледав да ги начекам Касандра и овој близнакот на Игнасио како се бацуваат ептен се соживував
  абе дете... тоа е.
  http://www.youtube.com/watch?v=qw75sdYIdyM
   
 19. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  29
  касандра сакам повторно да игра јас тогаш бев 5 години собирав сликички со неа, имав стегач како нејзе и ланче со нејзинио лик интересно :)
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Не ја памтам убаво содржината ама знам дека беше атракција.Собирав сликички и се попратно :D