1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Касандра [Cassandra] (МТВ 1)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 18 март 2012.

  1. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Кој сака да ја гледа пак ... ја давааат во БУГАРИЈА
    хехехех сооооооо екстра реклама !!! :lol: :rofl: :lol:
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Касандра се граничеше со хистерично лудило, а моите роднини од Скопје на времето после гледањето на секоја нова епизода излегуваа да купат утрешен весник за да ја прочитаат содржината.
    Воедно, ги имаа веќе изгледано оние фамозни 3 касети, односно Касандра спикана во скратена верзија од 9 часа.
    И покрај тоа што знаеја се' за содржината и како ќе заврши - пак ја гледаа бе.

    Ја гледавме и ние за волја на вистината, зашто немаше живо пиле по улица, мртва тишина.
    Еееее, колку телиња и пилиња се крстија Касандра и Ранду во тоа време.

    Па имаше едни грозни бонбони, мастики, па наградна игра со пополнет албум и Касандра-точак :^) стегачи за коса, ланчиња со глупави привезоци, секакви будалаштини и чуда.

    Тогаш мислев дека серијата е врв, а Касандра најубавата девојка на светот, а години подоцна кога ја начекав на БТР се смеев на глупостите.
    Ко прво, Касандра беше дебела и клемпоушка. Од кај сум мислела дека е лепотица?
    Глумата е очајна, а режисерот бил безнадежен.
    Се сеќавам во една епизода кога дојде во куќата и и' направија make over од тие циганските алишта во модерни и пап - токму кога требаше да ја покажат епизодата заврши.
    Леле, па тоа неспиење до утредента, како ли ќе биде облечена Касандра?
    А тоа кога излезе во едни бермуди со фалти до колено и сако со потпунки...
    :^)
    Ова е зачеток на сите шпански серии.
     
  3. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Самата серија е многу подобра од триста денешни серии, без разлика на тоа што е снимана пред 20 години. И на БТР кога ја даваа, уживав додека ја гледав, буди некоја голема носталгија за тоа време и е навистина една од најдобрите во тој жанр - теленовели.
     
  4. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Ехеее колку точаци се украдени за време на емитување на Касандра! :D
    Имав само 6 години јас, татко ми беше задолжен да ми чита, дури баба ми ги вадеше наочарите и му викаше - Погласно читај, не те слушам! :D
    Ранду кога умре плачев. Едвај ме убедија дека е жив! Ме однесоа на плоштад кога беа Касандра и Ранду и се радував - Жив е! Жив е! :D
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Серијава беше хит кога се прикажуваше кај нас. Ретки беа оние што не ја гледаа. Многу ми беше интересна. Едно време ја даваа на БТР. Имам и сликички од серијава.
     
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    првата спанска серија која ја гледавме :) преубава пре интересна :) :) :) добри глумци сепер се :!: и да на бн ја имасе пред некое време ја гледав :)
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.576
    Пол:
    Женски
    Аа хитот беше ова. Првата серија што ја гледав, имав сликички еден куп. После долги години ја најдов на интернет и ја гледав пак.
     
  8. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Jas ja gledav pred 2 godini,ja davaa na BN televizija.Interesna mi bese za gledanje,imav podzaboraveno nekoi sceni i likovi.