1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кастинг Талент Шоу(Канал 5)

Дискусија во 'Канта' започната од duffi, 28 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.653
  Допаѓања:
  135.521
  Вечерва започнува „Кастинг талент шоу“

  Вечерва со почеток од 21.30 часот на телевизија
  „Канал 5“започнува да се емитува новата македонска музичка емисија„Кастинг талент шоу“, во чии рамки ќе се одбираат главните улоги за новиот мјузикл „Тајно моја“ во чест на легендарниот Тоше Проески. Како што е познато, проектот го организира Македонската опера и балет во соработка со „3Д продукција“ и телевизија „Канал 5“.

  Над 500 кандидати се пријавија да си ги покажат своите пејачки и актерски способности, кои ќе ги оценува тричленото жири составено од Игор Џамбазов, Сара Мејс и Игор Дурловски. На првата аудиција кандидатите ќе пејат една македонска и една странска песна.

  Финалистите на ова шоу ќе добијат работа во МОБ и ќе имаат можност да бидат подучувани од страна на македонски професионалци – музичари. Како што велат од „Канал 5“, како носител на ексклузивните права на емитување на шоуто, заедно со МОБ и „3Д продукција“, ќе понудат шоу со светски изглед кое треба да стане традиција и за следните мјузикли на МОБ.

  Шоуто ќе се емитува од понеделник до петок на „Канал 5“.


  Да коментираме тука,да не ги полниме другите теми.

  Нека избрише @RainBow една од темите, да не е дупла.

   
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Само што, форумот се наполни со теми за ова шоу :D, три ги има досега
   
  На simonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.