1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кастинг талент шоу - Тајно моја (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ceca-1, 26 ноември 2016.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Мјузиклот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески, а специјално напишан за Македонската опера и балет ќе избира пејачи преку „Кастинг талент шоу“.
  Директорот на МОБ Игор Дурловски на денешната прес-конференција рече дека идејата за избор на пејачи преку „Кастинг талент шоу“ е на сличните такви шоуа од рангот на „Идол“ и „Х фактор“.

  Изборот го организира Македонска опера и балет во копродукција со 3Д продукција.

  – Шоуто е од типот на „Идол“ и „Х фактор“ со разлика дека тука ќе бираме пејач што освен добро пеење, ќе има и актерски способности, односно освен да испеат ќе треба тоа и да го изиграат, рече Дурловски.

  Посочи дека се избираат двајца пејачи, машко и женско, кои ќе настапат во самиот мјузикл и појасни дека мема ограничувања за возраста, така што секој што има добри гласовни, актерски и танчарски способности може и треба да се пријави.

  Актерот Игор Џамбазов, кој е дел од жирито на шоуто, рече дека ова е вистинско место со вистински луѓе, со супер оркестар, одличен тим од сценографи и костимографи и се што е потребно за реализација на еден мјузикл.

  – Песните на Тоше Проески овој пат ќе звучат сосема различно без придружба на бенд и тоа ќе биде препуштено на Тони Петровски и Кокан Димушевски, рече Џамбазов.
  Посочи дека идејата тој да биде дел од шоуто за избор на две дечиња кои ќе настапат во мјузиклот посветен на Тоше Проески е и тоа што самиот тој има играно во неколку мјузикли и тоа да го пренесе на кандидатите.

  Шоуто започнува со снимање на 22 ноември и ќе биде во целосна македонска продукција.  Што мислите за шоуво? Би го гледале ли? Во понеделник на канал 5 е првата епизода и она што е нагласено е дека шоуто е посветено на Тоше Проески.
   
 2. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.242
  Допаѓања:
  72.582
  Онака, не е нешто посебно. Жириво не ми се допаѓа воопшто. Сакам да си ја пофалам сограѓанката,Сара, одлична беше
   
 3. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Која е онаа водителкана да ми објасни некој зошто онака се потресува кога ќе излезат кандидативе?
   
  На Arthur, Oxymoron и rose60 им се допаѓа ова.
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.631
  По тројца Атанасовци и Тиновци да има нема да личи на ништо.
  (а досега и тие двајца се ...:tmi:)
   
  На referentka и Rama им се допаѓа ова.
 5. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Искрено мислев дека ќе се пријавени поасолни пеачи, некои на место што знаат стварно да пеат. Исто ко Macedonian Idol е, се` „таленти“...
  Жалосно
   
  На Роберт 7 и rose60 им се допаѓа ова.
 6. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Ако она се смета за глума не знам што да кажам. Иначе оперски пејач е Дурловски
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.631
  Без навреда ама неможам да разберам како не знаете кој е Игор Дурловски.
  ...и во друга тема прашуваа...не ти се обраќам само тебе
  https://mk.wikipedia.org/wiki/Игор_Дурловски
   
  Последна измена: 28 ноември 2016
  На LUCERKA, rose60, referentka и 2 други им се допаѓа ова.
 8. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.242
  Допаѓања:
  72.582
  на човек што може дедо да му биде, со ТИ му се обраќа..
  А Дурловски на дечиња со ВИЕ им' се обрати
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.419
  Пол:
  Женски
  Жирито ми е трагично, сцената како што рече Сања од 45та, селекцијата на најниско ниво..исклучив и онака ми сецкаше на лаптоп..
  Едно нешто не ми е јасно..
  Зоооооошто не стават минимална возрасна граница за да не се акаат деца од другиот крај на МК за само да им кажат - аиии па ти 12год имаш, малечко си..ај за некоја година
  Тоа второто на пример колку убаво пееше, мало било..а оние камиказите топ биле..
  Бљак!:envy:


  А Дурловски е познат не само во МК туку и надвор...аманте бе луѓе
   
  На Мариаа., Роберт 7, dedrade и 11 други им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Јас не планирам да гледам затоа што не сакам програми од овој тип, потрага по таленти... „реални“ шоуа општо.
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Игор Дурловски најпознат оперски пејач бе како не сте слушнале...плус е директор на мак. опера и балет

  Туку оваа Мејс ми личи на транвеститот Фифи :D косата, фацата...
   
  На Love...music, Mini90, larrachi и 12 други им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.275
  За Дурловски учевме по музичко во основно. И за Игор, и за жена му Ана. Него шоуво е ептен досадно. Жириво е ептен сиромашно со коментари, многу непрофесионално.
   
  На Victorian, rose60, referentka и 3 други им се допаѓа ова.
 13. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.242
  Допаѓања:
  72.582
  А што може друго од Македонско шоу да се очекува? Подобро да не се трудат да направат нешто,отколку да прават колку да помине. И но хард филингс, ама зошто дозволуваат учесници од други шоуа (Антонија на пр.) да се натпреварува, кога има предност и искуство повеќе од сите останати заедно?
  И плус, повеќе политичко шоу има отколку шоу
   
  На kjukli, Victorian, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  И јас сум за тоа да се има одредена старосна граница а и Антонија нема смисла да се натпреварува, и жириво може некој друг коментар да даде. Жими Игор, Атанас и Тино го прават да личи на нешто.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AngelaAngela1996

  AngelaAngela1996 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2015
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Во врска со некои работи се сложувам со вас, организацијата им е малце мизерна,но идејата како идеја за ново талент шоу во Македонија е супер.
  Само нема потреба да се напнуваме толку негативно кон ова, сепак е наше, еднаш да пофалиме нешто што е наше, а според сите ваши коментари јас мислам дека вас повеќе ви се бендисува Гранд Sвезди, а не нашето талент шоу.
  Повторно да напоменам дека сте во право за некои работи, но многу сте негативно настроени.
   
  На Love...music, dedrade и Victorian им се допаѓа ова.
 16. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  Дoбрo,пред дa дoјдaт нa кaстинг учеснициве,дoмa никoј не ги слушa???
  Бaрем oд блaм дa ги пoштедaт.Стрaшнo
   
  На Arthur, Victorian, fallenangel и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.419
  Пол:
  Женски
  Никој погоре не рече дека Гранд повеќе им се допаѓа.
  Мене ниедно од српските не ми се допаѓа, освен она малку сипматично ми беше, со малите ѕвездички..другото кичерај и миничи до газ со фатални по слухот певаљки..

  Еве според тебе, што има убаво во шоуто? Освен тоа дека е наше?
   
  На Victorian, Ketchup, referentka и 2 други им се допаѓа ова.
 18. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.242
  Допаѓања:
  72.582
  ^Гранд не ми се допаѓа, ама доволно е да се направи споредба на сценографијата и организацијата...
   
  На Victorian, fallenangel, Oxymoron и 4 други им се допаѓа ова.
 19. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  Жиринo,збoрoви сo клешти дa им влечеш,бaрем тaстери дa имaa,дa,не стисни без кoментaр и чao.
   
  На Victorian, rose60, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 20. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Мислам дека кандидативе бар една матрица заслужиле, вака многу аматерски ми е.
   
  На Victorian и fallenangel им се допаѓа ова.