1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Катарина Ивановска

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angel-Adriana, 28 јануари 2013.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Ајде девојки, да прокоментираме за Катарина Ивановска!

  Може и по некоја слика да ставите. :!:

  Искрено мене ми е многу убава и е секски, а лицето и е исто многу убаво! :$
   
 2. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Мислам дека може за неа да се дискутира во темата ,,Македонски Манекенски''....Според мене нема потреба од нова тема :)
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  ^Знам дека има таква тема, ама оваа девојка е најпопуларната манекенка од Македонија и затоа мислам дека заслужува посебна тема. :)
   
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Девојкава е Гром!!!Предобра маникенка уште предобра актерка изобилува со убавина и харизма :bow:
   

  Прикачени фајлови:

 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Катето е закон.Вчера прочитав на интернет дека била одбрана во 25 најубави жени на светот....Убава е многу.ма што зборувам преубава е...
   
 6. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Нозете,Стомакот,ма цело тело и е гром.Многу е згодна,и има одлични црти на лицето. Прекрасна е,и едно големо браво за целиот успех и соработката со H&M и многу други.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
 8. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  многу е убава :D
   
 9. Tashaa

  Tashaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  38
  убава?- њет!! ..мислам според мене..
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Девојката за мене е прекрасна!!Се чувтсвувам горда на неа,бидејќи е од Македонија. 8)
  Многу е секси и е слатка и убава. :$ :)
   
 11. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Знаете ли што стана со нејзиниот договор со Викторија Сикрет? Некако не ја гледам во новите колекции, а беше претставувана како замена за Амброзио ... :?:
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  конечно и ние да имаме една убава манекенка...
   
 13. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  4.549
  катарина нема договор со викторија сикрет, само изработи еден каталог и толку. не е избрана за една од најубавите 25 во светот, туку за 2012 од новооткриените девојки само, ако видовте на таа листа ги нема другите славни девојки.
  мене лично, си имам кажано не ми е ништо посебно. има чудна ( не сакам да кажам грда) вилица, лоша кожа ама тело супер.
  и никако не ми се допаѓа кога ги омаловажувате останатите манекенки кои што работат низ светот, како демек тие да не се убави. да, кате е (моментално) најуспешна, меѓутоа не значи тоа дека само таа е убавата.
  смешно е како пред воопшто да постои кате, тие беа убавите, а сега ви се грди.
   
 14. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  4.549

  а каде тоа? кај нас во весниците? кај нас кој сака што сака може да си напише :)
   
 15. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Како прво никој не ги омаловажуав останатите манекенти, бидејќи тие се и дури поубави од Катарина...
  А како второ ако имала лоша вилижа и лоша кожа, денес не би стигнала до таму каде што е! :wasntme:
  Инаку мене ми е многу убава и баш е слатка... :)
  Еве слики од новиот договор за Peek & Cloppenburg, Австрија:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  мене Катарина ама баш ич не ми е убава во фаца,има многу поубави девојки од неа,а инаку што си е згодна згодна си е има убаво тело,е сега успехот и е голем,сепак се гордеам со тоа што е го постигнала и до каде се е стигнала браво за неа
   
 17. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  4.549
  каква навреда! извини а маја сашек не ти е убава? не викам дека е успешна како катарина ама грд да не е ? ана калачковска? мартина павловска?
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Добро што скокаш одма???
  На мене Кате од македонските манекенки ми е најубава...
  на тебе ти е друга и сепак тука е во прашање вкусот...
  Нешто многу си се возбудила! :!:
   
  На eliesaab и Petunia-Queen им се допаѓа ова.
 19. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Убава е, само ептен слаба баш манекенски, што не е баш по мој вкус, јас си преферирам облинчиња, ако сум женско, почитувам кога ќе видам добра секси облина. Инаку, брат ми ја обожава, и профилната слика му е со него како девојка да му е. :rofl:
   
 20. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  4.549
  Да, може е најубава (за тебе) и немам ништо против тоа твое мислење, меѓутоа да се каже конечно убава манекенка значи сакаш да кажеш дека останатите се грди, а тоа не е точно.