Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Катарина Ивановска

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angel-Adriana, 28 јануари 2013.

 1. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.202
  А "се возбудувам" зашто кога ја немаше катарина а другите веќе работеа низ свет тогаш беа и те како убави :) сеа одеднаш не чинат
   
 2. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Ај те молам престани! Оди во друга тема и коментирај за останатите манекенки. Никој не кажа дека другите не се убави и не чинат, ама ниедна не била толку популарна како Катарина и ние тука од кај да ги знаеме? Темава е за Катарина Ивановска, ако не ти се допаѓа Кате тогаш не мораш да коментираш на темава! Толку од мене, чао... |(
   
  На MiladyDeWinter и ocila им се допаѓа ова.
 3. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Катарина ми е преубава.Има убави црти на лицето а телото и е совршено.Ја обожавам нејзината соработка со Н&М.На секоја слика се гледа дека има шарм и харизма.
   
 4. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.202
  Смешна си, уште малку и на ферка да не ме викаш :)
  Иначе катарина да, симпатична девојка е, бар од слики. И мислам дека супер направи што се пренасочи на комерцијала повеќе отколку висока мода, сепак таму се парите :)
   
 5. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.514
  Пол:
  Женски
  Според мене Катарина има "универзален" лик, па затоа и на многу им се допаѓа. Погодени и се сите црти на лицето и за дали е згодна да не праиме муабет, ептен е, баш и завидувам на телото.

  [​IMG]
   
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.905
  Пол:
  Женски
  Преубава и презгодна е девојката секоја чест :clap:
  ми личи на аси, така некако слични црти имаат и тенот горе долу сличен им е :^)
  светско, а наше :)
  подобро неа да ја пратеа за мис на македонија отколку оваа ни лице, ни тело |(
   
 7. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  225
  енд ху из ши :^)
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  9.079
  Пол:
  Женски
  Мене ми е преубава! Отсекогаш ми била :) Пресимпатична е и на официјални фото-сесии, уште посимпатична на обични слики.

  Ако веќе зборуваме за нејзиното тело - на овогодинешниот маратон беше троа поослабната, малку преслаба за мој вкус :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 02.jpg
   02.jpg
   Големина на фајлот:
   74,1 KB
   Прегледи:
   209
 9. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.045
  Како манекенка и модел сигурно е топ не за џабе има светска кариера и прави пари али како глумица во трето полувреме беше катастрофа! Не знам што фарса беше тоа и за режисер и продукција и се...
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.725
  Допаѓања:
  22.641
  Пол:
  Женски
  Анд Ај ем аскинг да сејм квештн :rofl:
  Прв пат слушам за чупево,гледам по сликиве убаво тело има ама неможам да речам и дека е убава и на фаца,можеби е успешна така вие кажавте,ама не се согласувам дека е нај убава,SORRY!!!
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Мене лично не ми е нешто нај нај за да биде најдобра.Мислам дека има многу поубави од неа.Можеби е згодна но фацата и е...некако без врска :D (според мене)
   
  На antonelala и Audrey16 им се допаѓа ова.
 12. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  31.046
  Пол:
  Женски
  Според мене, девојкава има многу добро тело, но во фаца некако ич не ми се допага.
  Сепак, ствар укуса е :)
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  И мене на фаца ми е...шо знам...не е лоша, ама не е ни нешто посебно. Ми се чини многу фама се крева околу нејзе.
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cocoa28

  cocoa28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  91
  Мене оваа воопшто не ми се свиѓа, просечна ми е целата, и во тело и во фаца и не знам што ја идеализираат секаде...
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.399
  Првин воопшто не ми се допаѓаше, ми имаше многу просечна фаца, ама почнав да и гледам се повеќе слики и секој пат се повеќе и повеќе ми се допаѓаше. Многу е убава и многу убаво тело има. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Баш е секси женскава :)
   
 17. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.045
  Еј ај не зезајте сега па и вие хуизши!? Мислам вие се прајте неинфирмирани и прости
   
  На Kaylie и kala21 им се допаѓа ова.
 18. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.303
  Нејкам да зборам лошо,ама морам да кажам иако е јавна тајна. Којзнае со колку легнала до сега за да стане таа што е,мислам дека сите го знаеме тоа.. ;)
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
   

  Прикачени фајлови:

 20. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.202

  значи кога ќе прочитам ваква глупост не знам дали да плачам или да се смеам. прво да разјасниме, воопшто не ми се допаѓа катарина, значи не ја бранам како нејзин "верен фан". ама тоа со легнувањето може и ќе успее тука кај нас, а во свет....жими таквото. иначе работам дооолго време во модната индустрија и можам да ти опишам еден кастинг ако сакаш. катарина кога правела кастинг, не ни дошла до контакт со главните луѓе кои избираат модели. они гледаат слики и после прават потесен круг. така да (со извинување) ама бес п***а ќе останела катарина стварно да го правела тоа што го збориш.
  а сеа голтни си ја љубомората и иди легни си, ќе ти пројде.

  п.с. и стварно не ми се допаѓа катарина, што да правам :)
   
  На Kaylie и Domino им се допаѓа ова.