1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Катар

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од PogbaPol, 16 август 2017.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.373
  Пол:
  Машки
  Катар ги укина визите за Македонија
  Од 09.08 граѓаните на Македонија, како и на државјаните на другите 79 земји на кои Катар им одобри безвизен режим, ќе им биде потребен само пасош за да влезат во оваа емиратска држава. Граѓаните на 33 држави ќе можат да останат во Катар 180 дена без виза, додека на другите 47, вклучувајќи ја и Македонија, имаат право на престој од 30 дена и право за едно продолжување на престојот.
  http://www.qatarscoop.com/qatar/qatar-approves-visa-free-entries-citizens-80-countries/
   
  На Justicija и sjdgo им се допаѓа ова.